Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie alternatora prawie 17 volt

02 Cze 2009 19:02 3194 7
 • Poziom 14  
  Witam
  Mam problem z alternatorem, napięcie ładowania 16,8 na włączonym oświetleniu samochodu, naczytałem się na forum, co w sumie nić nie wniosło.
  Wyczyściłem styki i połączenia, w tym wymieniłem diody kontroli napięcia,
  wymieniłem regulator napięcia, do podkowy się nie czepiałem, ta daje aż za dużo. I brakło mi pomysłów, co dalej.
  Oczekuje konkretów.
  Pozdrawiam Dariusz.

  Moderowany przez robokop:

  My też oczekujemy konkretów, to znaczy podania typu alternatora, pojazdu w jakim się znajduje, oraz objawów niesprawności, oprócz wskazań miernika oczywiście.

 • Poziom 15  
  a ile masz volt na wyjściu z tych 3 diód które zasilają regulator i wzbudzenie, też 17 czy mniej? regulator posługuje się właśnie tym napięciem. Napisz czy kontrolka ładowania świeci i funkcjonuje normalnie. Napisz co to za model i jaki ma regulator, jakim biegunem steruje.
 • Poziom 42  
  Dodatkowo , jak jest bateria w mierniku , pewno słaba.
 • Poziom 28  
  A czy możemy wiedzieć co to za pojazd i jaki alternator.
 • Poziom 14  
  Moderator podstawowym objawem niesprawności jest zbyt wysokie napięcie ładowania, co w efekcie prowadzi do uszkodzenia akumulatora przez zasiarczenie, i znaczne przyspieszenie zużycia odbiorników pradu. co do innych pytań, marka pojazdu ,Talbot Horizon'' 1,3 benzyna, alternator 40A sterowany plusem, nie mierzyłem napięcia na diodach z kontroli, ale jutro się poprawie, Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Kolega jest skąpy w dozowaniu wiedzy. Taki Talbot to pewnie ma regulator zewnętrzny? Czyli chyba tenże wadliwie pracuje. Przyczyny to marne połączenia i to zarówno masy jak i zasilania. Inaczej mówiąc regulator ma inne informacje niż reszta instalacji.
 • Poziom 30  
  Kolega skąpy wiedzą jest,a ja obstawiam,że nowy regulator jest padnięty.
 • Poziom 14  
  Rozrusznik Bosch-owski. Regulator był ok, na wyjściu ,,+''i ,,d+" prawie takie same niecięcia, kontrolka świeciła na włączonym kluczyku i gasła po odpaleniu silnika, regulator napięcia razem ze szczotkami. Skończyło się tym że zmieniłem cały alternator i jest ok.
  Dziękuje wszystkim za próbę pomocy, uważam temat za zamknięty.
  Pozdrawiam