Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio III 2007 1.5 dci problemy z odpaleniem silnika

02 Cze 2009 19:12 16341 14
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tym tematem :D

Od niedawna jestem w posiadaniu nowego clio 1.5 cdi z 2007 roku , zakupilem go na aukcji , autko bylo lekko bite w bok, lecz poduszka boczna w oparciu i kurtyna boczna strzelila... autko dlugo stalo , akumulator dentka , cena pasowala dlugo sie nie zastanawialem kupilem!!

Przekonany bylem o dobrym zakupie do czasu az zaczolem zaglebiac sie w temat wystrzelonych poduszek .... !! !!

Po wystrzeleniu poduszki w module robi sie crash faul , ktory blokule ECU silnika , gdzie objawami sa zalanczajace sie swiatla awaryjne i silnik nie odpala pomimo ,ze rozrusznik kreci ... :idea:

... rzecz wydaje sie prosta w co wcale nie watpie i wierze w mozliwosci polskiego geniuszu , bo ta usterka to zapewne 15 minut dla doswiadczonego elektronika !!

Problem w tym ze obecnie znajduje w Anglii gdzie kosz naprawy prawie przekracza zakup auta i wszystkie poszlaki kieruja sie do servisu RENAULT

Dlatego w akcie desperacji zmuszony bylem do napisania tego tematu , w którym kieruje swoje pytanie do doswiadczonych elektrykow samochodowych , czy jest jakas mozliwosc aby odpalic silnik na powród do polski , gdzie moglbym zresetowac crash faul i aktywowac poduszki powietrzne .... ??

Za wszystkie szczere chęci z góry dziękuje :D
  • Poziom 15  
    Spróbuj odpiąć sterownik poduszek :)
  • Poziom 9  
    no to mamy malutki prblem wymien sterownik od poduszek i to chyba tyle?
    albo go wypni?

Dodano po 2 [minuty]:

A opca odpalenia zawsze jest?:D

Dodano po 1 [sekundy]:

A opca odpalenia zawsze jest?:D
  • Poziom 31  
    Musisz znależć jakiś warsztat który posiada dobry sprzęt diagnostyczny a najlepiej Clipa . Trzeba wykasować w ECU silnika informację o uderzeniu. Do odpalenia silnika krasza w poduszcze nie musisz robić ani wypinać centrali AIRBAG.
  • Poziom 2  
    ... robi sie coraz ciekawiej !!

Po mozolnych próbach odpalenia silnika dalej nic sie nie dzieje !! Odpinalem moduł poduszek i dalej nic , rozrusznik kreci ale silnik nie odpala ...
    Mysle nie ma na co czekac trzeba dzialac , rozdzwonilem sie po angielskich warsztatach i to co slyszalem to uszkodzony ECU , servis renault i za wszystko mialem placic choc nikt tak na prawde nie byl w stanie mi pomóc ...
    Po mozolnuch próbach znalazlem ogloszenie , koleszka oglasza sie ze ma sprzecik do lacznosci OBD CAN sprawdza i usuwa bledy ...
    podjedzie do autka a w razie braku lacznosci nie kasuje , wiec wszystko pasuje - bede wiedzial na czym stoje !!

Po szybkiej diagnozie okazalo sie ze komputer ma cztery bledy :D wiec ECU musi byc sprawny , odetchnolem i przekonany ze juz po sprawie zresetowalismy błedy i silnik zakrecil !! ale poraz ostatni !!! !!! !!!

Teraz juz nawet rozrusznik nie kreci tylko klika jakby bateria byla wyczerpana , ale nie to mnie martwi jak brzyczenia jakiegos zaworu na turbinie !! opadly mi rece ...

Co z tego mam to numery kodów ktore mi nic nie mowia , bo sprawa wymaga wypicia dwóch browców , nie ma problemu co to dla fachowców !!

P0235
    P0070
    p0110
    p0487
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na Google masz bana? Widać chyba sam tematu nie ogarniesz, szykuj 500 euro i rakieta wystartuje.
  • Poziom 27  
    pierwszy raz słysze żeby samochód po wystrzale poduszek nie zapalał ,no jest w audi i bmw taki bezpiecznik na akumulatorze ktury odpala i nie przewodzi ale wtedy nie ma PRADU , I DA SIE GO NORMALNIE OMINĄĆ .

Dodano po 2 [minuty]:

kOLEŚ, szukaj gdzie indziej ,moze sprawa paliwa samochod długo stał,moze dostał w okolice zbiornika ,moze pompa paliwa w zbiorniku bo powinna byc ale musisz sie upewnic ,wogole podejdz doi serwisu i spytaj czy po odpaleniu poduszek jest problem z odpalaniem samochodu w co ja wątpie i nie boj sie serwisu oni sa mili cos o tym wiem .

Dodano po 3 [minuty]:

najlepiej porozmawiaj z diagnostą ,spytaj tylko i to wszystko
    mało słyszałeś fil2006 jeszcze idź poczytaj a potem pomagaj.
  • Poziom 31  
    A mówiłem od razu, wykasować błędy w sterowniku silnika :D No ale co, padnięty ten aku czy nie. Bo jeśli nie ładowałeś go od początku swojego postu, to nawet w jeżdżącym aucie aku padnie po miesiącu. Zawór bzyczy bo są błędy w silniku bo pewnie jest coś uszkodzone po wypadku albo aku padnięte i powstają błedy.
  • Poziom 12  
    sterownik air bag zablokował wtrysk nie musisz go odpinać wystarczy odblokować wtrysk z poziomu clipa ale nie wykluczone że są inne defekty te niestety musisz mieć podgląd na parametry silnik czy sterownikmwidzi np obrotry, wielkość ciśnienia na rampie czy wykonana jest synchronizacja itp.
  • Poziom 22  
    a czy ten francuz nie ma wyłącznika wstrząsowego tak jak np fiaty?
    tak, tak kolego Marcin_ca1 on wygląda tak jak ten główny od starej windy, wajcha w górę wajcha w dół. I też jest za szybką. Wystarczy przestawić wajchę i jedziesz.
  • Poziom 1  
    witam!!wlasnie zostalem posiadaczem clio tylko ze 1.2 2007 w ten sam sposob co kolega i mam ten sam problem,pytanie czy uporales sie z tym???gdzie mozna uderzyc i ewentualne koszta z wiozane z tym z gory dziekuje i pozdro
  • Poziom 13  
    zrobić diagnozę najlepiej clipem.wejść w silnik i wykasować błędy ponieważ zazwyczaj jak wystrzelą poduszki to wyskakuje komunikat o wypadku i trzeba w silniku go odblokować przez kasowanie błędów.Jak to nie pomoże to sprawdzić jakie błędy wracają i spojrzeć w parametry silnika.
  • Poziom 2  
    Sprawa jest banalnie prosta , sa dwie mozliwości - jak juz wczesniej wspomniano na forum to udanie sie do profesionalnego garażu , zrobić diagnoze clipem i po 15 minutach autko odpala !!

Drugi sposób na odpalenie samochodu jest jeszcze prostszy!! :idea:

Po odlaczeniu akumulatora , wymieniasz wszystkie wystrzelone poduszki w aucie, a po wymianie sterownika na nowy lub zregenerowaniu starego modulu Airbag, system sie samoistnie uaktualnia i odblokowuje silnik !! :spoko: