Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat anteny i złącz w Passacie B5 FL

Vicktor 02 Cze 2009 20:00 10732 2
  • #1 02 Cze 2009 20:00
    Vicktor
    Poziom 9  

Witam. Mam pewien problem w swoim Passacie B5 FL Kombi. Potrzebuję wymienić kabel pomiędzy radiem a anteną. Problem jest taki, że nie wiem jak się nazywa, ani gdzie mogę kupić złącze takie jak jest zaznaczone na schemacie. W najgorszym przypadku przetnę końcówkę aktualnego kabla z tym złączem i przyczepię do nowego. Ale czy to nie pogorszy odbioru?

Kolejny problem jest taki, że nie wiem do końca za który kabel się wziąć. Moja antena nie jest taka jak na załączonym schemacie. Moja ma dodatkowo antene GPS. Jak rozebrałem z tyłu auto i dostałem się do anteny, to okazało się, że od anteny wychodzą trzy kable antenowe :/ Każdy idzie jakieś 30 cm i zakończony jest takim złączem, ale nie każde złącze jest takie samo. Dwa idą w lewo do słupka, a jeden w prawo do słupka. Nie wiem, do którego kabla podłączyć nowy :/

Proszę o pomoc :)

Schemat anteny i złącz w Passacie B5 FL

2 2
  • #2 02 Cze 2009 21:54
    stasek
    Poziom 12  

Witam. Zauważ, że wtyki mają różne kolory. Radio, GPS i Telefon. Prawdopodobnie łączysz przewody z anteny z takimi samymi kolorami.
    Teraz jestem w pracy, ale w nocy sprawdzę który wchodzi do radia i postaram Ci się pomóc. Nie martw się.Czy masz oryginalne radio VW?

0
  • #3 02 Cze 2009 22:32
    Vicktor
    Poziom 9  

Mam navigację MFD. Takie było oryginalnie w tym aucie, ale kupiłem auto bez radia i dokupiłem inne MFD. Razem z poprzednim radiem ścięta została także wtyczka jaka powinna wchodzić do radia więc nie wiem jakiego była koloru.

Dało by radę domowymi metodami zmienić firmware w tym radiu, żeby wyświetlał komunikaty w liczniku? RDS itp?

0