Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOYOTA PREVIA 2001 R D4D gaśnie czy to SCV, EDU, czy pompa

02 Cze 2009 20:58 5447 2
  • Poziom 2  
    Czytałem artykuł na temat gasnącej Toyty Corolli d4d i mechanik BIGELEKTRON radził aby odłączać czerwony i zielony SCV na pracującym silniku - tak też zrobiłem i po odłączeniu czewonego SCV auto zgasło. Traktowałem oba SCV prądem 12V i oba cykały - czy to oznacza że to może być uszkodzona sekcja pompy wtryskowej denso? Czy to może być moduł EDU.
    Mój samochód Toyota Previa d4d nie ma siły jechać - nie wkręca się na obroty przy pełnym gazie i gaśnie. Jak podpompuje pompką ręczną do zapala. Proszę aby ktoś powiedział co jeszcze może być. Dzisiaj jednak auto na krótko jechało i wkręcało się na obroty a potem znowu zgasło
    Proszę o pomoc fachowca
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 11  
    byly problemy z pompami i wtryskami napewno nie komputer
  • Poziom 11  
    Pozwole sie dołączyć do pytania. U mnie jest problem gasnacego silnika podczas jazdy, tzn silnik pracuje ale cos sie odlącza i pojawia sie ikona pomaranczowa silnika. Pomaga tylko kluczyk stacyjka w lewo i w prawo, i silnik wraca do normy. Dzieje sie to corac częściej. Auto nie ma problemu z odpalaniem. Gdzie w previ sa te zawory svc ? Może to akurat moja przypadłość. Żaden komputer nie chce mi sie połączyć z previa . Bylbym wdzieczny za pomoc.