Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozpalić automatycznie w piecu na paliwo stałe?

kamsz-o 22 Wrz 2009 08:47 16242 72
  • #32 24 Wrz 2009 00:17
    januszbe
    Poziom 18  

Witam

Ale się ubawiłem czytając odpowiedzi hehe. Sprubój kolego z świecą żarową od jakiegoś disla, rozgrzewa sie do czerwoności i pewnie jakieś sianko nasączone olejem jakimś rozpali

• #33 24 Wrz 2009 01:10
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

januszbe napisał:
    Witam

Sprubój kolego z świecą żarową od jakiegoś disla, rozgrzewa sie do czerwoności i pewnie jakieś sianko nasączone olejem jakimś rozpali

Jak na razie to najbardziej sensowny sposób (z tych poważnych:D), a ja do tego zastosowałbym sucha podpałka do grilla.

I do tego jeszcze czujnik potwierdzenia zapłonu, a w wypadku niepowodzenia sygnalizacja w sypialni z buzerem 120dB....

• #34 24 Wrz 2009 01:32
    fuutro
    Poziom 43  

Możesz sobie załatwić elektryczna grzałkę o mocy kilku kW, sterownik, wpiąć się z tym w instalację i.... albo będzie cię stać na nadwyżkę w opłatach albo po prostu kupisz dobry budzik.

• #35 24 Wrz 2009 03:01
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Zatrudnij chińczyka. Koszt to miska ryżu dziennie...

• #36 24 Wrz 2009 09:33
    kortyleski
    Poziom 40  

Rozwiązań prostych i bezpiecznych jest sporo.
    Pierwsze - prosta pompka małej wydajności i świeca płomieniowa choćby od FORDA TRANSITA. Jest to gotowy in w miarę bezpieczny zapalacz.

Zapalacz gazowy - pomysł z zapalniczka nie jest zły, nawet w razie eksplozji nie jest prawie zadnym zagrożeniem, pominąłbym tylko układ wytwarzania iskry i dołożył zewnętrzny generator WN. Jednak mechanicznie prościej ze swiecą płomieniową.

• #37 24 Wrz 2009 20:35
    Piotr Pajkert
    Poziom 31  

Witam!
    Pomysły zwariowane i takie sobie. Prawda jest taka, że nie da się zrobić automatycznej (bezpiecznej) zapalarki do pieca na paliwo stałe. Np. nie da się kontrolować ciągu kominowego w ten sposób, żeby każdego ranka był wystarczający do rozpalenia podpałki. Pewne wyjście jest takie - nie gasić ognia - tylko co ze szlaką?
    Cześć!

• #38 24 Wrz 2009 20:45
    fuutro
    Poziom 43  

Przez jedną nawet dobę nie narobi się nie wiadomo ile popiołu i innego draństwa.

• #39 24 Wrz 2009 21:27
    kogiel
    Poziom 15  

Niewiem dlaczego wszyscy sie smieją albo grozą wybuchem
    Przeciez w piecach gazowych są zapalarki elektryczne działające na podstawie cisnienia ,wiec dlaczego niedałoby sie zrobic działającej na czas ? Przeciez wystarczy butla z gazem + elektryczny iskrownik+czujnik temperatury+uPC +elektrozawór jesli po upływie minuty nie mamy odpowiedniej temperatury uPC zakreca gaz czeka az sie wywietrzy próbuje za pare minut itd ew jesli do 6.30 sie nie rozpali włacza buzer:-)
    Nic skomplikowanego
    Dla tych co sie boją ,ze komin nie wciągnie gazu
    mozna dodatkowo zamontowac czujnik gazu

• #40 24 Wrz 2009 21:39
    kortyleski
    Poziom 40  

Powiedzenie "nie da się " służy ludziom ograniczonym, stosują je aby ukryć własną nieświadomośc. Dla człowieka kreatywnego problem jest wyzwaniem a rozwiązanie logicznym końcem...

• #41 24 Wrz 2009 22:06
    fuutro
    Poziom 43  

Nie wrzeszcz :!: A o punkty proś w na wesoło, bo tam jest temat do tego.

• #42 24 Wrz 2009 22:22
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

kortyleski napisał:
    Powiedzenie "nie da się " służy ludziom ograniczonym, stosują je aby ukryć własną nieświadomośc. Dla człowieka kreatywnego problem jest wyzwaniem a rozwiązanie logicznym końcem...

Tak, to prawda.
    Można jeszcze postawić helikopter, żeby dawał wiatr na ogień, jak się będzie rozpalało. Na rozpałkę proponuję słońce i szkło powiększające. Jak nie będzie słońca, można użyć mocną żarówkę. Oj, już są wycofane z handlu. Nie wiem, czy świetlówki dadzą radę.

• #43 24 Wrz 2009 22:43
    fuutro
    Poziom 43  

Można też wywalić piec i pociągnąć rury do najbliższych źródeł geotermalnych (np do Torunia, bo podobno mają ale wolę pogadać o tym z geologami niż dać wiarę na słowo).

• #44 24 Wrz 2009 23:58
    mirrzo

Na to nie wpadłem. A klient z Torunia? - bo nie doczytałem :D

• #45 25 Wrz 2009 00:02
    fuutro
    Poziom 43  

Nie, ale to tylko 160km trasą E71 (wg google) :D

Swoja drogą to nie wiem, czy nie warto by zgłosić tematu, celem przeniesienia do hydeparku ;)

• #46 25 Wrz 2009 00:05
    mirrzo

Wg Zumi.pl to 163,1 ;)
    Też warto - chyba

• #47 25 Wrz 2009 14:51
    lok56
    Poziom 12  

Witam !
    Poczytaj o buforach ciepła. Ja mam układ z buforem 2x700l ,naładowany wieczorem do 90oC zasila CO dopopołudnia dnia nastepnego (rano sie nie pali (; ).

• #48 25 Wrz 2009 15:11
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

Piotr Pajkert napisał:
    Witam!
    Pomysły zwariowane i takie sobie. Prawda jest taka, że nie da się zrobić automatycznej (bezpiecznej) zapalarki do pieca na paliwo stałe. Np. nie da się kontrolować ciągu kominowego w ten sposób, żeby każdego ranka był wystarczający do rozpalenia podpałki. Pewne wyjście jest takie - nie gasić ognia - tylko co ze szlaką?
    Cześć!

No to się mylisz można zrobić bezpieczna zapalarkę tylko co i kto będzie kontrolował kocioł jak delikwent śpi, a wystarczy 20 minut jakieś amonali i kocioł wyjedzie mu do sypialni. Nie wiem czy warto , to znaczy wiem że nie. Widziałem kocioł ok 15 kw który przejechał ok 5m razem ze ścianą. Właściciela uratował gruby betonowy strop, a dom do kapitalnego remontu aż żal było to oglądać, a wszystko to w 31 grudnia.:D (happy new year)

• #49 25 Wrz 2009 19:53
    mirrzo

...a było tych "wyjazdów" sporo

• #50 25 Wrz 2009 21:01
    jaskul
    Poziom 16  

a co było przyczyną tych "wjazdów""
    jakieś ciekawe zdjęcia :D

• #51 25 Wrz 2009 21:11
    mirrzo

przyczyna jedna - GŁUPOTA
    Fotek niestety nie mam.

• #52 26 Wrz 2009 07:55
    januszbe
    Poziom 18  

Piece na pelet mają zapalarkę automatyczną, z tego co wiem na gorące powietrze lub coś takiego. Wejdź na strone z piecami na pelet i tam to jest opisane no możesz jeszcze jakieś forum znaleźć o peletach. Zdaje mi sie że coś takiego jest do wykonania.

• #53 26 Wrz 2009 11:08
    januszbe
    Poziom 18  

polarnik !!!! dlaczego krzyczysz???? nikt głuchy nie jest:)

• #54 27 Wrz 2009 02:07
    Usunięty
  • #55 27 Wrz 2009 09:24
    omega79
    Poziom 10  

nie wiem jak byś i gdzie to( zapalarkę ) zamontować ? wewnątrz w palenisku? czy na zewnątrz? nic nie napisałeś jaki masz piec ani żadnych fotek nie dałeś więc trudno by coś sensownego napisać .
    np. Ja mam kociołek na miał z komorą zamkniętą i ja bym nie miał zadnych możliwości zamontowania takiego urządzenia bez wypalenia palnikiem dziury .

• #56 28 Wrz 2009 16:12
    dziubek102
    Specjalista - systemy grzewcze

Wszyscy zapominają i przytaczają kotły jako przykłady kotły gdzie można kontrolować ilość paliwa lub powietrza , w kotłach stałopalnych lub jak by ktoś napisał zasypowych nie ma możliwości odciącięcia źródła energii w razie wystąpienia anomalii więc nie można zastosować automatycznego zapalania. Koniec, Kropka, proponuje zamknąć ...bez moderacji humorystycznych akcentów :D

• #57 28 Wrz 2009 22:53
    mirrzo

dziubek102 napisał:
    ...nie można zastosować automatycznego zapalania. Koniec, Kropka, proponuje zamknąć ...bez moderacji humorystycznych akcentów :D

Można, wszystko można, bo Polak potrafi. Czytasz tu też o tym.
    A moderatory? CHCOM, TO ZAMYKAJOM te akcenty, bo to jest poważne forum. Już nieraz dali tego przykład
    Temat ciekawy, coś jak "radosna twórczość", więc niech jeszcze żyje
    Pozdrówki

• #58 07 Paź 2009 11:20
    Polarnik1
    Poziom 16  

Witam.Przepraszam że tak wyszło, ale z tego GSM-a nie dało się niestety pisać małymi literami.Posty poszły do kosza...

Dodano po 14 [minuty]:

Chcesz rozpalić czy rozpalać w tym piecu. Bo jak rozpalać to jeszcze musiałbyś jakoś ten piec czyścić z popiołu, żużla.

• #60 16 Paź 2009 22:41
    bolo1512
    Poziom 9  

Witam.Proponuję wejść na stronę producentów pieców ,są tam opisane piece min.''Pellets Fuzy Logic z automatyczną zapalarką do paliw stałych.Coś na zasadzie opalarki (gorącego powietrza).Pozdr.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME