Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican CCT nowy firmware - wymagane dokupienie licencji ?

bipuk 02 Cze 2009 22:38 3470 9
  • #1 02 Cze 2009 22:38
    bipuk
    Poziom 9  

Witam,

Zgłosiłem się do serwisu w którym kupiłem Slicana 1668.L o udostępnienie mi nowej wersji firmware'u do centrali (wgrany mam 3.08.0620pl) i dostałem informacje że "najnowszy firmware wymaga wykupienia dodatkowej licencji" ? czy to prawda ? czy posiada on jakąś nową extra funkcjonalność ? wprowadzili tak wielkie zmiany że mam za to płacić ?? trochę mnie to zaskoczyło, przyznam szczerze.

Czy ktoś może sie podzielić informacjami na ten temat ? może jakiś changelog do podglądnięcia ?

pozdr.

Maciek

• #2 02 Cze 2009 23:57
    pol_s
    Poziom 25  

Niestety ale to prawda. Licencja na firmware od wersji 4.xx.xxx jest płatna.
    Możesz najwyżej uaktualnić do wersji 3.08.1000 - ostatnia z tej serii.

Pozdrawiam

• #3 03 Cze 2009 09:47
    macmm
    Poziom 24  

Jeśli numer fabryczny centrali jest niższy niż 5463 to potrzebna jest licencja. Jeśli wyższy to masz prawo do darmowej aktualizacji

• #4 03 Cze 2009 11:55
    bipuk
    Poziom 9  

a możecie mi napisać główne zmiany pomiędzy 4.xx a 3.8

• #5 03 Cze 2009 12:42
    982177
    Usunięty  
  • #6 03 Cze 2009 12:47
    macmm
    Poziom 24  

Adamt27 mógłbyś to rozwinąć? Ciekawy sposób myślenia. O jakiej umowie myślisz?

• #7 03 Cze 2009 13:02
    982177
    Usunięty  
  • #8 03 Cze 2009 13:16
    macmm
    Poziom 24  

Najważniejsze zmiany w oprogramowaniu 4.02 to:
    Nagrywanie rozmów - rozdzielenie funkcji serwera od klienta nagrań, wprowadzenie dodatkowych uprawnień dostępu do nagrań, wprowadzenie priorytetów nagrywana, nagrywanie sterowane przyciskiem z telefonu CTS; zwiększenie ilości kanałów nagrywających w MAC-6400.
    Wprowadzenie nagrywania z urządzeń audio wyzwalanych poziomem dźwięku
    Telekonferencje zestawiane z CTS ; definiowane; mieszane; pokoje konferencyjne itp
    Zwiększenie pojemności książek telefonicznych i LCR
    Obsługa DDI dla VoIP
    Zmiany w sieciowaniu central na protokole Slican SSL
    Diriver TAPI
    Pugin do Outlooka
    Język niemiecki w telefonach CTS
    Uproszczony format sterownika centrali w przypadku awarii
    Możliwość wymiany firmware karty VoIP przez internet ( do tej pory lokalnie z sieci LAN)
    Zwiezenie maksymalnej ilości linii GSM w centralach
    Wprowadzenie dwóch poziomów dostępu Admin i User do programu ConfigMAN
    To najważniejsze zmiany.
    Na marginesie wykupienie licenji na 4.02 uprawnia do bezpłatnych uprade do wersji następnych aż do 4.09. Następna płatna to 4.1x

Dodano po 8 [minuty]:

Twój klient trafił na niezłego Łosia serwisanta, albo jest oszustem i naciągaczem żerującym na innych.
    Odpowiedź z firmy Slican:
    Jeśli jest niezbędne dokonanie aktualizacji centrali będące wynikiem błędu w wersji dotychczasowej klient otrzymuje [bezpłatną] licencję. Należy zwrócić się poprzez firmę instalacyjną, która potwierdzi błąd.
    Wymagane jest dopełnienie spraw formalnych, gdyż licencje są towarem handlowym i bez udokumentowanej przyczyny nie wolno ich dawać za darmo, gdyż inaczej podlegałoby to darowiźnie i opodatkowaniu.
    A od siebie dodam że nie widzę powodu dla którego ktoś komu przyjdzie do głowy że zabrakło mu miejsca w książce telefonicznej, albo ma chęć uruchomić sobie Outlooka aby miał to za darmo. W momencie zakupu centrala miała taką a nie inną funkcjonalność i klient o tym wiedział.
    Należy rozróżniać łatki od nowych funkcji.

• #9 03 Cze 2009 13:32
    982177
    Usunięty  
  • #10 05 Cze 2009 23:23
    R-MIK
    Poziom 37  

bipuk napisał:
    a możecie mi napisać główne zmiany pomiędzy 4.xx a 3.8

Urządzenia
    * Obsługa telefonów cyfrowych CTS-102.CL i CTS-102.HT
    * Obsługa nowej centrali CXS-0424

Kierowanie ruchem
    * Muzyka lub zapowiedź zamiast Sygnału Zwrotnego Dzwonienia
    * Wywołanie abonenta lub grupy w centrali w czasie odtwarzania DISA
    * Wprowadzenie alternatywnej obsługi ruchu przychodzącego przy zajętości numeru końcowego
    * Flash wysyłany w analogową linię miejską (POTS) #85
    * Skrócenie czasu zgłaszania się DISA.
    * Skrócenie czasu zgłaszania się modemu serwisowego

Sieciowanie
    * Przesyłanie komentarza abonenckiego przez sieć publiczną ISDN - wzbogacenie opcji sieciowania
    * Opcja wymuszenia sygnalizacji poza pasmem dla translacji ISDN.

Inne
    * Notatki serwisowe dla portów fizycznych central
    * Licencja Trial na wypróbowanie wszystkich licencjonowanych opcji w centralach,
    * Zwiększenie pojemności bufora rozmów w centralach MAC-6400 do 200 tyś połączeń
    * Blokowanie konta abonenckiego po trzykrotnym błędnym podaniu PIN
    * W konsoli miernika ISDN dodano testowanie pracy portu RS-232
    * W konsoli miernika ISDN dodano monitorowanie działania protokołów HOTELP i CTIP

ConfigMAN
    * Zoptymalizowana struktura widoku drzewka arkuszy centrali
    * Szybkie i wygodne tworzenie zapowiedzi (Ruch przychodzący/Zapowiedzi) - współpraca ze stroną Syntezatora mowy IVONA
    * W Kreatorze Twardego Resetu zmienione numery 9XXX na 19XXX
    * Wzbogacony widok strony monitorowania wykorzystania zasobów centrali - w trybie Monitor
    * Narzędzie automatycznego generowania raportów o błędach w programie

TelefonCTI
    * Indywidualne nagrywanie i odsłuch rozmów z aplikacji TelefonCTI (od v3.06) z wykorzystaniem EbdREC.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME