Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ryglowanie drzwi klawiszem - konflikt z alarmem

aseba1987 02 Jun 2009 23:08 2527 4
Optex
 • #1
  aseba1987
  Level 10  
  witam!

  Samochód, którego dotyczy problem to polonez, ale myślę że w tym przypadku nie jest to istotne, gdyż alarm jak i pomysł, który opiszę w tym samochodzie nie był spotykany. Mianowicie w samochodzie mam zamontowany centralny zamek z dwoma siłownikami "matkami". Centralny zamek jest sterowany tylko z pilota, gdyż pozbyłem się zamków w drzwiach. W związku z tym do siłownia matki podłączony jest alarm, a mianowicie 2 przewody (pomarańczowy i pomarańczowo-biały), które podają masę na siłownik (raz jeden raz drugi, w zależności czy alarm jest włączony czy wyłączony - wiadomo). w związku z tym, iż pozbyłem się rygli w drzwiach dorobiłem sobie klawisz do zamykania/otwierania od środka. Klawisz pochodzi z jakiegoś VW. jest w nim przerywana masa, czyli jak chcę zamknąc drzwi, to po naciśnięciu idzie impuls masy na siłownik, który reaguje. Musiałem dodać dwa przekaźniki, gdyż po podłaczeniu obu mas siłownik nie działał. Na mierniku po podłączeniu jednej masy i przełączeniu w jedną pozycję uzyskałem przejście, a po przełączeniu w druga był opór, dlatego też bez przekaźników klawisz nie działał bo pojawiał się opór z drugiej masy. teraz masa pojawia się dopiero po włączeniu klawisza. Dochodząc do sedna, mój problem polega na tym, iż alarm nie daje impulsu masy ale ma ją cały czas, dlategoteż po zaryglowaniu drzwi od środka po wyłączeniu alarku, z powodu masy na alarmu drzwi znów się otworzą. Moje pytanie brzmi, czy da się coś z tym zrobić, aby alarm po podaniu masy na siłownik i otwarciu drzwi nie miał tego minusa? proszę o pomoc. Poniżej zamieszczam prosty schemacik jak to wygląda. umieściłem tylko te istotne przewody. Prosiłbym, aby w razie czego do tego schematu dorysować to co trzeba. z góry dziękuję i pozdrawiam

  ryglowanie drzwi klawiszem - konflikt z alarmem
  Moderated By Michu10:


  Regulamin pkt 8.1, 14,16

 • Optex
 • #2
  Bartek elektromechanik
  Level 15  
  Zmień sterowanie z alarmu na masy i podłącz się pod przekaźniki z przełącznika i gotowe.
 • Optex
 • #3
  pioart
  Level 38  
  Witam
  W tej konfiguracji to raczej nie będzie działać
  1 Czy z alarmu wychodzi sterowanie na siłowniki? Czy tylko przewody sterujące modułem?/jaki to alarm/
  Siłowniki masz slave a nie matki
  Jeśli alarm podaje sygnał minus do otwarcia i zamknięcia to musisz podłączyć go pod przyciski
  ryglowanie drzwi klawiszem - konflikt z alarmem
  To tak na szybko ,
 • #4
  aseba1987
  Level 10  
  Siłowniki mają 5 kabli, ale narysowałem tylko te odpowiadające za otwieranie/zamykanie. Poniżej schemat do alarmu:

  ryglowanie drzwi klawiszem - konflikt z alarmem

  siłowniki podłączyłem pod pomarańczowy i pomarańczowo-biały kabel

  jak już napisałem wcześniej, alarm podaje masę, która jest na kablu cały czas (w zależności czy alarm jest włączony/wyłączony, masa jest albo na jedym albo na drugim kablu)

  Pioart, tak jak narysowałeś chyba się nie da, ponieważ masa z alarmu będzie zwierać cały czas przekaźnik.

  A może dałoby się wsadzić w to jakiś przekaźnik przełączający, który po zaryglowaniu drzwi klawiszem dałby impuls na przekaźnik, a ten rozłączyłby masę z alarmu?
 • #5
  User removed account
  User removed account