Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta MS-6712 ver. 2.0 KT 400

02 Cze 2009 23:45 1696 7
  • Poziom 12  
    Witam!
    Posiadam płytę MSI o symbolu jak wyżej, chipset VIA KT 400 i mam problem.
    Dotychczas pracowałem na 256 MB RAM, marki Kingston PC2700 166 MHZ, dokupiłem 1 GB marki SAMSUNG (PC 2700 333MHz) i zaczęły się schody.
    Wiadomo, że nie pojedzie na dwóch różnych typach pamięci - o różnej prędkości (niebieski ekran pojawiał się po 10-15 minutach pracy), ale najciekawszej jest to, że na solowo wstawionej kości 1 GB komputer też ma niebieskie ekrany po krótkim czasie pracy.
    Może ta płyta nie obsługuje tego typu pamięci, albo trzeba ją włożyć w jakiś szczególny slot?
    Niestety nie mogę ściągnąć manuala od tej płyty ze strony MSI- wszytsie lokalizacje serwerów wyrzucają błąd.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    A jakie masz fsb procesora? Bo niektóre częstotliwości fsb CPU w tej płycie gryzą się z tymi ustawionymi na pamięciach.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Według AIDY 32 właściwości magistrali FSB- rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz, efektywna częstotliwość taktowania to 267 MHz, przepustowość 2132 MB/sek.
    Tutaj chyba tkwi problem z moja pamięcią- co mogę w tym przypadku zrobić? Czy istnieje możliwość zmiany częstotliwości FSB?
    Pozdrawiam

• Poziom 43  
    Manual twierdzi, że takie moduły są obsługiwane, a tym samym wrócić należy do sprawności kości 1GB i ją przetestować.
    Najpierw jednak oczyść dokładnie styki gniazd i kości, bo - wcześniej nieużywane sloty mogły się przykurzyć i to właśnie, a nie sama kość, może być powodem generowania błędów/BSOD-ów.
  • Poziom 12  
    Zgodnie z poradą zrobiłem test programikiem i wyszedł jakiś błąd..:(
    MemTest has detected that your computer cannot accurately store data in Ram.
    Komp pracuje z tym modułem około 0,5 h i nie widać problemów..
    Zobaczymy co będzie później.
    Niestety- niebieski ekran...po około 1 h pracy komputera.