Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELCO CDR 500 (D) brak części podświetlenia

kulczys 03 Cze 2009 11:17 1698 2
  • #1 03 Cze 2009 11:17
    kulczys
    Poziom 15  

Radio jak w tytule. Po włączeniu świecą tylko 3 diody wokół osi potencjometru siły głosu. Wszystkie diody są sprawne - sprawdzone. W jaki sposób podawane jest napięcie zasilające diody, jak sprawdzić, co mogło się uszkodzić? Zadaję te pytania, gdyż nie posiadam schematu, a częste odkkręcanie płyty czołowej spowodowało, że musiałem wymienić wstążki przewodów łączących płytę czołową z płytą główną.

0 2
  • #2 28 Wrz 2009 22:13
    pawello0703
    Poziom 9  

Witam właśnie jestem na tym samym poziomie, z racji z tego że denerwowało mnie podświetlenie oryginalne postanowiłem wymienić diody na niebieskie, więc odlutowałem stare i pozaznaczałem mazakiem bieguny, później przylutowałem odpowiednio niebieskie i też ku mojemu zdziwieniu świeciły się tylko 3 diody wokół potencjometru, więc zaczołem kombinować i jedną diodę z prawego rogu przelutowałem na odwrót i okazało się że zaświeciło się kolejne 2 razem więc już 5. Ale dalej stoję i nie wiem w czym problem może w oryginale mają się tylko świecić 3, jeżeli ma ktoś oryginał na wyjęciu proszę o sprawdzenie bądź pomoc w czym może być problem?

0
  • #3 22 Lut 2017 17:59
    elmer2
    Poziom 28  

Witam

Odświeżam temat, bo w moim DELCO CDR500 w Astrze G też podświetla się tylko pokrętło głośności, reszta jest ciemna. Nie zależy mi na zmianie koloru podświetlania, a na przywróceniu oryginalnego podświetlania. Jest to oryginalne radio, które w zupełności spełnia moje skromne wymagania.
    Ktoś może już wie po tych paru latach istnienia tematu w czym problem ?

1
  Szukaj w 5mln produktów