Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic 92-95 hydepark.

03 Cze 2009 12:16 5976 34
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich jest to kontynuacja tematu o Hondzie Civic, który został zablokowany parę dni wcześniej także zapraszam wszystkich którzy mają pytania problemy odnośnie tej marki i tego modelu a jak widziałem po liczbie wyświetleń ostatniego tematu to był dość popularny i często odwiedzany temat na tym forum.Mam nadzieje że stali bywalcy tamtego tematu odnajdą go szybko.Także piszcie.Pozdrawiam wszystkich.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    witam witam ponownie !!!
    jak zwykle nie pisze na darmo :P to jest
    mam pytanko odnośnie skrzyni biegów...
    Mam takie problemik ze jak np chce troszkę poszaleć Hanią wrzucam 1 bieg obroty dochodzą do 5k/min prędkość to załóżmy 40km/h i chcę zmienić bieg na 2gi to coś jakby mi blokuje drążek i nie mogę tej dwójki wrzucić i muszę wrzucić trzeci bieg, który wchodzi jak w przysłowiowe masełko.
    Czy jest jakieś zabezpieczenie żeby np w czasie jazdy 50km/h nie wrzucić przez przypadek biegu pierwszego? (tak dla przykładu).
    Z góry dzięki za pomoc :P powodzenia
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.Tak jest takie coś.Jest takie zabezpieczenie.Nawet dziś jadąc 30 km/h i hamując silnikiem nie mogłem wrzucić pierwszego biegu.Pewnie i działa to w drugą stronę.
  • Poziom 42  
    Szkoda ,że n ie włożyliście tu jeszcze zdjęć swoich "Hań".
  • Poziom 14  
    No szkoda postaram się wrzucić za jakiś czas.A no właśnie wrzucajcie też zdjęcia swoich "Hań".Zrobimy małą galerie.
  • Poziom 43  
    peter82 napisał:
    No szkoda postaram się wrzucić za jakiś czas.A no właśnie wrzucajcie też zdjęcia swoich "Hań".Zrobimy małą galerie.

koniecznie z otwartym kufrem zeby tuuuuuuube bylo widac:D
  • Poziom 14  
    No oczywiście i nie tylko tube...także podsumowując możecie sobie jaj nie robić może tak dla równowagi z waszych samochodów się pośmiejemy co?No słucham co powiecie o swoich "łunochodach"?
  • Poziom 42  
    Peter , Ty nie łapiesz , gdzie jesteś , na jakim forum. .Poczytaj dobrze regulamin.
  • Poziom 14  
    No to po co te wasze docinki co?albo blokujcie ten temat i dajcie mi święty spokój.Albo dajcie ludziom pisać.
  • Poziom 42  
    Ile Was - raz, ładne mi to tłum.
  • Poziom 11  
    Poco się kłócicie...
    peter82 założył temat żeby użytkownicy mogli pisać tutaj swoje posty i żeby ktoś pomógł im rozwiązywać problemy. Jest to kontynuacja "tasiemca" którego założył wcześniej i który został zamknięty... Sorki za off topic :>

Powracając do mojego pytania...
    No jeżeli jest taka blokada to trochę kiepsko bo nie da się zbyt sportowo jeździć... żadnej redukcji, wchodzenia na 7k obrotów :<
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Synchronizator nie wyrabia, z między gazem dasz radę. Zabezpieczenia żadnego nie ma!
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.A o co chodzi z tym między gazem??Trzymać na obrotach przy zmianie biegów?
  • Poziom 11  
    ta wystarczy przy redukcji trochę gazu dać ... coś z wysprzęglaniem jest podobno walnięte w Honda'ch. Albo ja jestem walnięty :D
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.Ostatnio chodzi mi po głowie wymiana żarówek wszystkich świateł, tylko na jakieś lepsze niż te zwykłe które można na każdej stacji paliw może ktoś mi podpowie jakich szukać bo za bardzo nie wiem.A temu chce wymienić bo ostatnio jadąc w deszcz to nic nie widziałem.Także prosze o małą podpowiedź.
  • Poziom 11  
    Jaka jest rezerwa w Hondzie Civic 92 ? z 50km się przejedzie ? Bo kurcze u mnie zawsze strzałka na czerwonym ;d;d i nie wiem ile dam rady przejechać na tym
  • Poziom 2  
    ja tez mam taki problem wogole nei swieci sie kontrolka z rezerwy...
  • Poziom 13  
    Bo nie ma kontrolki od rezerwy:) Japończycy stwierdzili, że wystarczy wskazówka na czerwonym polu, aby uświadomić kierowcy, że należy zatankować, zmieniono to już w następnych modelach jest rezerwa.

Jeśli chodzi o skrzynię biegów, przy pierwszych problemach ze skrzynią zaleca się po prostu wymianę oleju w skrzyni i w praktycznie każdym przypadku jaki znam(civic) to wyraźnie pomogło, warunek: wyłącznie MTF hondy.

pozdro!
  • Poziom 2  
    jeszcze jeden problem stuka mi cis w silniku tak jak by alternator jakies lozysko... ale jak zaczyna stukac to wskazowka od obotomierza wariuje raz jest na 1000 a za chwile wspina sei do 1500 tys obrotow... ktos mi pomoze i owie ci to moze byc??? ktos sie spotkal z czyms takim??
  • Poziom 13  
    Może jakiś mózg Ci przestawił rozrząd(albo przez odpalanie na pych np), lepiej to sprawdź, poza tym "pływające" obroty to najczęściej silniczek krokowy do wyczyszczenia, a stuki generalnie mogą mieć tyle źródeł, że tylko wróżka mogłaby pomóc przy takiej ilości informacji.

@Peter jeśli chodzi o żarówki to sprawdź testy z czasopism, google pewnie pomoże, w każdym razie pamiętaj, że mocniejszych niż 60W nie należy pakować, bo zniszczą reflektory. Dobre firmy, które pamiętam to tungsram(często na stacjach), osram i droższe, ale wcale nie lepsze np phillipsy.
  • Poziom 14  
    Witam dawno mnie tu nie było kupiłem żarówki dające białe światło i jest lepiej troche.Moja hania dobrze się sprawuje na nic nie narzekam już a jak tam u was??pozdro wszystkim.
  • Poziom 9  
    witam nie dawno kupilem civic-a 92r 1,6 vtec autko super sie sprawuje... tylko czasem sie denerwuje jak wysiadam z mojej hondzi i widze ze mam szyby otwarte to musze wejsc włozyc kluczyk do stacyjki wlaczyc zaplon i dopiero moge zamknac okna i tu moje pytanie czy mozna to jakos uproscic?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zakłada się alarm z centralnym zamkiem i domykaniem szyb. Jak masz już alarm to wystarczy dołożyć moduł domykania szyb.
  • Poziom 9  
    ten system dziala we wszystkich autach? elektryk powiedział ze do mojej hondy nie da sie bo nie ma domykania w zamku drzwi( dłużej sie przytrzyma w czasie zamykania i szyby sie domykają)
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.Mam pytanie mam zamiar nie długo wymienić olej w skrzyni biegów i jaki by był najlepszy do hondy 1.3 16v?No i drugie pytanie można w jakiś sposób pozbyć się zarysowań na szybie cała szyba przednia jest w drobnych rysach i denerwujące jest to bo przy nocnej jeździe gdyż rysy te rozpraszają światła samochodów jadących z naprzeciwka to bardzo i często nic nie widze i troche wkurzające to jest.
  • Poziom 2  
    witam wszytskich jakies 2 miesiace temu zalozylem do mojej hondy gaz... i zaczelo sie wszystko psuc mozna powiedziec... czy ktos moze wie czy przy zalozeniu gazu trzeba wymienic swiece na mocniejsze jeszce mam problem z odpalaniem.... jak przekrecam kluczyk odpali a za chwile znowu gasnie i nie moge go odpalic... czy to moze byc wina swiec a moze kabli... i co powinienem wymienic na ziime z czesci silnika jakies filtry itp... ???? z gory dziekuje
  • Poziom 25  
    Tak tak, jeszcze krokowy wymień na mocniejszy.
  • Poziom 2  
    Witam, prawdopodobnie przepaliły mi się żarówki od przednich świateł postojowych w moim civicu 1,5 94' D15B2. Wie ktoś może jakie musze kupić?

p.s. i jeszcze jedna rzecz, nigdzie nie moge znaleźć info - ile płynu wchodzi do chłodnicy?
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.Kolego kubeł do układu chłodzenia wchodzi 4,5 L a co do świateł tzn. żarówek to najprościej wymontuj je i do sklepu zanieś a jeżeli chcesz poczytać o V generacji Civica to sprawdź tą stronę
    www.civic5g.yoyo.pl

l
  • Poziom 2  
    thx peter82,
    strone oczywiscie znam, jednak nie znalazlem tam tych danych o ktore pytalem, w kazdym razie dzieki za odp.

pozdrawiam!