Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 1.6 hdi 110 km

03 Jun 2009 16:35 4992 2
  • Level 1  
    Witam,
    mam nietypowy problem z silnikiem 1.6 hdi 110 km (przebieg 45000 km). Otóż, dwukrotnie zdarzyła mi się pewna sytuacja. Przyspieszając na 4. lub 5. biegu obroty silnika po osiągnięciu ok. 2200 spadały samoczynnie - mimo wciśniętego gazu - na ok. 2000, po czym ponownie silnik wkręcał się na wyższe obroty. Nie zapaliła się żadna kontrolka. Po przejechaniu kilku - kilkudziesięciu kilometrów wszystko wróciło do normy. Zdarzyło mi się to dwukrotnie: raz na trasie, raz w mieście. Działo się to tylko na 4. i 5. biegu. Sprawdzałem silnik komputerowo, ale komp nie wykrył żadnych błędów. Czym to może być spowodowane?
  • Level 10  
    Miałem tak samo kiedyś na autostradzie w golfie 2.0 TDI po przejechaniu kilku dziesięciu kilometrów z max prędkością, po zwolnieniu i przestudzeniu silnika moc powróciła.
  • Level 10  
    adi.i wrote:
    Miałem tak samo kiedyś na autostradzie w golfie 2.0 TDI po przejechaniu kilku dziesięciu kilometrów z max prędkością, po zwolnieniu i przestudzeniu silnika moc powróciła.

siemka, w golfie przy maxymalnej prędkosci miałeś odcięcie paliwa hehe,a kolega w peugocie na tych obrotach ma problem z komputerem:) .Tak mi się wydaje,pozdrawiam