Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy migomat telwin`a - coś jest nie tak

03 Cze 2009 16:42 2800 9
  • Poziom 12  
    Tutaj jest podobny temat, z tą różnicą, że mój niedawno zakupiony migomat (TELMIG 160/1)... nawet NIE ZACZĄŁ spawać. Od razu po uruchomieniu brak jest ciągłości spawu - jest odgłos jakby z karabinu (tylko cichszy) i smarkanie zamiast spawania. Podłączyłem butlę z dwutlenkiem węgla i jest tak samo. Tak sobie myślę, że może to wina niewłaściwego drutu (średnica się zgadza). Proszę o pomoc, bo nie chcę palnąć gafy i falstartu z reklamacją, a do tej pory używałem tylko spawarki elektrodowej.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    A nie za szybki wysuw drutu?
  • Poziom 12  
    Na wszystkich szybkościach jest tak samo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Dysza nie jest zbyt duża w stosunku do zastosowanego drutu?
  • Poziom 19  
    dysza ? - raczej może zamontować jeden rozmiar :)

ja stawiam na za szybki posów drutu - zacznij z posuwem od 0 i dodawaj druga ręką w czasie spawania
  • Poziom 35  
    Chodziło mi o tą dyszę do drutu. Może ma np. drut 0,6mm a dyszę 0,8 i wtedy by się tak zachowywało.
  • Poziom 12  
    Dzięki, panowie. Zobaczę jutro; poeksperymentuję i dam znać.
  • Poziom 19  
    Końcówkę prądową 0,8 dla drutu 0,6 - też trzeba sprawdzić, ale to jak się założy za luźną to raczej upala w środku drut.
  • Poziom 15  
    Może palnę głupstwo ale.. ja jak dostałem do ręki po raz pierwszy migomat też tak miałem.. chyba ze 3h próbowałem aż coś mi się zaczęło udawać - choc niestety tylko 'punktowe'. A wtedy nigdy nie spawałem a nawet nie widziałem jak sie spawa MIG'iem.
    Następnego dnia bylo lepiej, jeszcze następnego jeszcze odrobine lepiej..
    Tak wiec wydaje mi się, ze technika nie taka.
    Przy cienkim drucie, trzeba bardzo blisko trzymac dysze materiału, szczególnie jak się nie ma wprawy i nie wie się jak ustawić maszyne. Tak blisko ze nie widać łuku.
    Bo pewnie masz za daleko dysze i za mały posów.
    Zrób tak: przybliż pistolet tak, aby pomiedzy końcówka prądową a materiałem było z 5mm i zacznij spawać, możesz oprzeć dysze o materiał. Reguluj posów aż zacznie to brzmieć tak jak powinno.
  • Poziom 12  
    Panowie, przepraszam za odkop, ale nie zaglądam tu zbyt często, a widzę, że był taki wątek mojego autorstwa.
    Problem rozwiązał się wkrótce i był nie w tym, co sugerujecie, lecz w mojej głowie.
    Po prostu zachowałem się jak stereotypowa blondynka i nie zauważyłem, że na butli mam dwa zawory (czyt. jeden był zakręcony).
    Pozdrawiam.