Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usterka instalacji tartarini

mieszko01 03 Jun 2009 16:55 1266 1
    mieszko01
    Level 10  
    Może znajdzie się ktoś kto może mi pomóc w znalezieniu usterki jaka mnie się daje ciągle we znaki. Dzieje się to w silniku dwu litrowym Peugeot z 2002 r V12. po postoju nocnym pod chmurką przy temp poniżej 15 * C kiedy przełącza się z benzyny na gaz rozpędzając samochód. Czuje się wyraźnie że samochód nie ciągnie i natychmiast poszarpuje pracując tylko na trzech cylindrach . Kiedy zjadę na pobocze wyłączę silnik ponownie go uruchomię to wszystko jest ok. Jednocześnie miga kontrolka żółta świecąc się po chwili na stałe. Komputer rejestruje to jako wypadające zapłony. Dodam że świece mają 10 tyś km przebiegu ,zespół cewek prawie nowy wymieniony filtr gazowy i powietrzny. Listwa gazowa nowa Valteka. Przy tych samych temperaturach tylko w godzinach południowych i większych jak 20 * C wszystko jest ok. Parownik ustawiony na 35* C. Może coś z odpowiednim podgrzaniem parownika i połączeniem wodnym jest coś nie tak że gaz ma trudności przejść z fazy ciekłej na lotną. Za dwa dni jadę do gazownika może ktoś mi podpowie co sprawdzić żeby znaleźć przyczynę. Byłbym wdzięczny za trafną podpowiedź.
    mariot100
    Level 11  
    być może kalibracja by pomogła
    wypadanie zapłonów nie musi być spowodowane usterkami w WN a również źle ustawioną mieszanką
    jeżeli to pojawia się rano to może brakuje korekt temperaturowych(są za słabe)