Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel SC 303(C) po włączeniu komunikat 6D04 następnie SAFE

Kubasan 03 Cze 2009 19:16 1857 5
  • #1 03 Cze 2009 19:16
    Kubasan
    Poziom 16  

Witam!!

Problem z radyjkiem jak w tremacie. Otóż po włączeniu radyjka na wyświetlaczu pojawia się komunikat 6D04 po czym następnie wyświetla sie napis SAFE. po włączeniu radia przytrzymując klawisz AS radio nie może wejść w tryb wpisywania kodu. Co nie tak??

Pozdrawiam

0 5
  • #2 03 Cze 2009 21:13
    ikar55
    Spec od car audio

Wszystko poprawnie! Jeśli masz właściwie zasilone (2 x + i masa), to nie trzeba naciskać AS podczas włączania radia. Ma zaświecić SAFE i po chwili 10 ----. Jeśli były wprowadzane błędne kody, to powinno świecić X SAFE i po odczekaniu kary X ----.
    No chyba, że radio jest tuż po akcji code ? Wtedy to już różnie bywa.

0
  • #3 03 Cze 2009 21:35
    Kubasan
    Poziom 16  

Próbowałem również bez przyciskania AS jednak na wyświetlaczu widnieje tylko cały czas SAFE - nie przechodzi do wpisywania kodu. Po radiu nie widać aby było cos grzebane!! Co w tym przypadku najlepiej zrobić?? Czy zmiana zawartości eeprom coś pomoże??

0
  • #4 03 Cze 2009 21:56
    ikar55
    Spec od car audio

Raczej nie podejrzewałbym błędów w eepromie.
    W tym modelu eeprom zlokalizowany jest w procesorze 68HC11E9 i jest zabezpieczony przed odczytem.
    Radzę sprawdzić obie gałęzie zasilania (BU i ACC).

-1
  • #5 04 Cze 2009 15:19
    Kubasan
    Poziom 16  

Witam!!

Zgadza się, brakowało jednego plusa. Okazało się jednak że kod który posiadam jest nie prawidłowy. Kiedyś robiłem 303D z wyświtlaczem tez na motce i podczas odczytu eeprom poleciał w powietrze. Czy w tym przypadku nie będzie czasem tak samo? Po wgraniu innego wsadu do tego modelu ze znanym kodem radio powinno ruszyć, tak myślę!! Czy mi się tylko wydaje??

Pozdrawiam

0
  • #6 04 Cze 2009 23:53
    ikar55
    Spec od car audio

To pewne jak 2x2 to 4, że się wykasuje zanim go odczytasz. Jeśli posiadasz 100% pewny wsad do tego modelu (ze znanym kodem), to powinno być OK. W sumie niewiele ryzykujesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów