Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik świateł - różnego rodzaju - dyskotekowe, choinkowe

03 Cze 2009 19:22 2645 2
  • Poziom 20  
    Witam serdecznie.

Jak w temacie. Chcę wykonać sterownik świateł na Atmega który będzie sterował min 8 kanałami ale mile widziane wiecej np 12 czy 16 - dlaczego.

Jakieś 15 lat temu zrobiłem 2 sterowniki na rejestrach przesuwnych 74164 generator impulsów, no i zapisywane były bity z kodu dziesietnego 2 x wyswietlacz 7 segmentowy - zasada zer i jedynek ABCD + ABCD.

Dziś jestem że tak powiem dorosły - elektronika zmieniła sie nie do poznania wiec od niedawna mam wlasny dom i chcę wykonać taki projekt ale już na prostym procku Atmega.

Jaki procesor wybrać żeby to solidnie funkcjonowało - jeszcze nigdy nie programowałem ale jestem kumaty (pisałem kiedyś w BASIC na Commodore :)

Ogólnie będzie to wyglądać tak

załóżmy ze bedzie 16 kanałów i będe sterował oświetleniem choinkowym (okres zimowy) na posesji
    wyświetlacz 2x16
    kilka przycisków , między innymi do zmiany prędkości, zmiany kanału (zapisanego wcześniej) przycisk do zautomatyzowania kanały po kolei lub przypadkowe, zmiany prędkości samoczynne, to na tyle. może jakies propozycje

sam schemat elektroniczny raczej będzie prosty

procek do niego matryca ze słiczami - drivery sterujące jakimiś triakami - oczywiście galwanicznie opto odizolowane - ledy kontrolne na wyświetlane kanały - wyświetlacz myślę że alfanumeryczny wystarczy 2x16 ale mam na stanie graficzny 128x64 - pozostałość po kompie media center na którym były wyświetlane bajery :) - winamp - dyski - procki - temperatury - filmiki animowane itd....

Z góry dziekuję za pomoc w takim projekcie, jego uruchomieniu i napisaniu programu sterującego - wszystko udostepniam dla wszystkich

Koszta niech sie zamkną w rozsądnej kwocie do 150-300 zł

wzór elektroniki - prosze o skopiowanie i naniesienie połaczeń wraz z pinami i wersją procesora

Dziekuje za pomoc atom1477 - procesor bedzie Atmega16

teraz co i jak podłaczyć - prosze o pomoc fachowców wkońcu doswiadczonych ludzi
  • Poziom 25  
    Zgodnie z prośbą autora wątku załączam schemat ideowy. Oprogramowanie do napisania w kilka wieczorów w dowolnym języku...
    Niestety z braku czasu nie podejmę się tego zadania.