Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TDA 1562Q stan wysoki?

13 Maj 2004 18:34 804 6
  • Poziom 19  
    witam .mam uszkodzoną końcówke tda 1562q .jej uszkodzenie polega natym że nieładuje końdziora z przetwornicy miedzy pinem 13 a 15. gra normalnie do pewnego poziomu.jak ma włączyc przetwornice to wiadomo zaczynaja sie trzaski .chce na niej wymusic prace w klasie B a do tego potrzebuje podac stan wysoki na nuszke 16. tylko niewiem jak zrobic stan wysoki i czym to sie je:)
    przypuszczam że + iles volt tylko ile?

PS.Opis uszkodzenia. końcówka grała normalnie potem przez przypadek przejechałem po radiatorze + z wejscia sygnałowego. wyłączyłem i właczyłem wzmacniaz i grało ok ale co jakies 5 minut był słyszalny malutki trzask ale grała.potem zrobiłem drugą końcówke i musiałem zmienic radiato i przy okazji płytke drukowana . i po wymianie na nowa płytke i radiator odmuwiła dalszej przacy bo niedziała w niej ta przetwornica prawidłowo.
  • Poziom 31  
    Stan wysoki podany na pin 16 (stat) powoduję włączanie przetwornicy i jest to wysoki poziom napięcia równy +12V. Aby układ pracował w klasie B na WE to nalezy podac sredni poziom napięcia choc nie wiem jaki dokładnie :/ ale przypuszczam ze cos okolo 4V, a moze polowe napięcia zasilania mozesz popróbowac i dobrac to doswiadczalnie.
  • Poziom 19  
    ale za pomoca dzielnika z rezystorów czy jak? bo nieznam obciąrzalnosci tego wejscia (ile mA)
    czy tesz z osobnej bateri?
  • Poziom 31  
    Spróbuj zrobic dzielnik 2*10Kom. Podczas pracy w klasie H WE to podciągnięte jest 10K rezystorem do plusa zasilania.
  • Poziom 19  
    a jak wywale te koDdziory z przetwornicy to on sam chyba bdzie w klasie B?
  • Poziom 28  
    ja kupilem tego scalaka i mi wogule nie chce dzialac, sie niezle wku****** ze tyle kasy w plecy, najgorzej ze nie ma jak sprawdzic czy ulad jest ok czy nie
  • Poziom 19  
    a czy jak wlanczasz zasilanie zapala ci sie dioda? i czy sBychac puk w glosniku? jesli zapali ci sie dioda to znaczy ze dziala.i potem sprawdz uklad mute bo morze byc tesz on winny. a zaile go kupiles?