Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR + DVD, SAMSUNG, SV-DVD50, PROBLEM Z OBRAZEM VCR

03 Cze 2009 22:14 3141 3
  • Poziom 11  
    Odtwarzacz dvd działa ok - obraz jest normalny.( pominowszy to że nie odtwarza dvixa) Główny problem jest w odtwarzaniu kaset vhs i s-vhs. Podczas oglądania np. w trybie sp oryginalnych lub nagranych na innym magnetowidzie kaset są załamania i rozszczepienia obrazu ( trochę też śnieży lub skacze ) Regulacja głowicy z pilota nie daje czystego obrazu. Również regulacja rolek prowadzących taśmę jak również głowicy audio nie daje specjalnych rezultatów. Gdy dam pauzę podczas odtwarzania obraz jest dobry.
    Co może być przyczyną takiego zachowania i co mam sprawdzić jeszcze? Może jest uszkodzony jakiś element .
    Czy są jakieś kody serwisowe do tego urządzenia - reset, kalibracja?
    Ps. pod lupą sprawdziłem całą płytę główną i poprawiłem podejrzane luty. Nie widać żadnych przegrzań, zalań itp.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Dzięki za serwisowe informacje!
    Jakoś nie mogę się uporać z dwoma problemami.
    1) Praktycznie prawie na wszystkich oryginalnych kasetach mam wąski pasek zakłóceń na dole ekranu przez całą długość. Mocne czarno-białe załamanie obrazu jakieś 5% wysokości praktycznie śnieżenie.
    2) Problem z nagrywaniem tj. podczas zapisu w sp obraz załamuje się w górnej części ekranu jakieś 1/4 - 1/3 wysokości. Przy innych ustawieniach czasami skacze. Chyba przy najlepszych ustawieniach odbioru kaset oryginalnych powinien być i zapis odpowiedni.
    Natomiast gdy nagrywam w lp obraz jest ok.
    Przeprowadzałem różne kombinacje regulacji np. rolek prowadzących S i T głowicy zmieniając nawet x-position nachyły aby taśma była odpowiednio prowadzona.Używałem też funkcji test.
    Nie wiem - może nie zgrałem wszystkiego jak należy a może jeszcze jakieś inne regulacje trzeba przeprowadzić czy co?
    Zauważyłem że czasami obraz i przy odtwarzaniu ma jakby tendencje do załamywania się w górnej części ekranu. jak precyzyjnie ureguluję tracking to znika.
    Proszę o jakieś konkretne podpowiedzi.
  • Poziom 11  
    Kawał czasu kombinowałem z tym sprzętem i jakoś nic nie wyszło.
    Kiepski jest obraz w SP nagrany na innym sprzęcie.
    Natomiast jak nagrywam na swoim - to lepsza jest jakość w LP niż sp.
    Czy taka sytuacja może wynikać z faktu uszkodzonej głowicy wizji?
    Czy jeszcze coś innego może być uszkodzonego?
  • Poziom 11  
    To była wina głowicy.