Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba G900 - plama na ekranie

04 Cze 2009 01:19 1860 4
  • Poziom 9  
    Mam pewien problem z wyświtlaczem Toshiby g900, jeżeli ekran jest wygaszony (przy wlączonym pewnie też, lecz jest to praktycznie bardzo mało widoczne) gdzieś po środku ekranu, wzdłuż (ok 1,5cm i szeroka na ok 4mm, mniej więcej kształt linii) widoczna jest barwna plama (tj. by olej na mokrym asfalcie). Próbowałem to wyczyścić jednak doszedłem do wniosku że to nie jest zabrudzenie. Przy normalnej pracy na telefonie w niczym to nie przeszkadza, nie widać kolorowych plam nawet na białym czy czrnym tle, jednak gdy ekran jest wygaszony to przy odpowiednim świetle i kącie patrzenia widoczna jest ta nieestetyczna plama, gdy w pobliżu tej plamy nacisne rysikiem, plama się jaby powiększa, a gdy przestane naciskać wraca do pierwotnego stanu
    Biore pod uwagę dwie przyczyny:
    - telefon mam dopiero od paru dni a razem z telefonem dostałem kabure która posiada zamyknięcie na magnes. Gdy telefon jest w kaburze magnes jest blisko wyświetlacza i być może że to mogło spowodwać tą plame.
    - Jakiś gówniarz pod moją niebecnośc zbyt mocno dociskał rysik do ekranu

Proszę o pomoc, może wiecie jak pozbyć się tych plam domowym sposobem, telefon mam na gwarancji ale nie chce go stracić na miesiąc.
  • Spec od GSM
    To z magnesem jest jak najbardziej prawdopodobne, być może LCD się w jakiś sposób namagnesował. Choć przyznam ze pierwszy raz o czymś takim słyszę, to jednak zdecydowanie radził bym poużywanie tego bez w/w kabury. Jeżeli problem sam z siebie nie ustąpi to zanieś to do serwisu.

Druga sprawa to ciężko doradzić jak się tego nie widzi na własne oczy.
  • Poziom 9  
    Telefonu już nie trzymałem w kaburze, ale plama dalej jest, zrobiłbym zdjęcie jednak takie coś ciężko uchwycić aparatem. Mówisz że czas zaleczy rany? no zobacze, ale różnicy jak narazie nie widze pomiedzy dziś a wczoraj.
  • Poziom 35  
    Spróbuj odpalić jakiś biały plik graficzny na całą noc tak, żeby LCD był podświetlony - tak kiedyś usuwałem przebarwienia na LCD Motorolek E398 ;)