Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FLORA DEKATECH Spawarka transformatorowa ST 170

roman08 04 Jun 2009 08:48 7392 4
 • Helpful post
  #2
  kierbedz4
  Level 36  
  Spawarka Dobrze się prezentuje lecz zwróć uwagę czy uzwojenia spawarki nawijane są drutem lub taśmą miedzianą Szereg spawarek ze względów oszczędnościowych jest nawijanych przewodami aluminiowymi ku zaskoczeniu właścicieli już zakupionych spawarek.W przyszłości możesz się pokusić na zamontowanie w spawarce wentylatora o większej wydajności celem poprawienia chłodzenia .
 • Helpful post
  #3
  marcin833
  Level 19  
  Ja mam podobną spawarkę (takie same parametry), ale inny model. Używam jej do prac domowych i spawa się dobrze, ale tylko do średnicy 2.5mm (ER 146). Przy grubszych (3.2) ciężko zajarzyć łuk, a jak się to uda to strasznie ciężko wykonać dobry przetop. Nie wiem jak będzie spawała pod 400 V, bo ja spawam na 230 V.
  Mam ją ponad 4 lata i nie narzekam :) Co do uzwojeń to nie wiem jakie są, gdyż nie zaglądałem jeszcze do jej wnętrza.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  lechoo
  Level 39  
  Dołóż trochę złotówek i kup spawarkę inwerterową, transformatory spawalnicze to obecnie przeżytek... Temat był kilka razy poruszany na forum - wystarczy poszukać.
 • #5
  roman08
  Level 16  
  Witam. Dzięki koledzy za cenne porady. Kolega lechoo przedstawił fajna spawarkę , ale cena!. Już mam tą co podałem w linku i jak na moje lekkie prace będzie dobra. Dziękuję i pozdrawiam.