Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery IP do sieci

slawek55 04 Cze 2009 08:50 13669 12
  • #1 04 Cze 2009 08:50
    slawek55
    Poziom 23  

Witajcie.

Powiedzcie mi jak podłączyć kamerę IP do sieci.
    Internet mam poprzez sieć tzw. osiedlową, ale z adresem IP publicznym.
    W komputerze ma zwykła kartę sieciową.
    Chciałbym teraz podłączyć kamerę IP do sieci, co potrzebuję.
    Czy musze kupić Router, czy Switch'a.
    Mój dostawca internetu wymaga podania numeru MAC mojej karty sieciowej aby można było podłączyć się do sieci.

Trochę się w tym pogubiłem, ponieważ karta sieciowa ma MAC adres, kamera też. Nie wiem co jest odpowiedzialne za nadanie IP adresu i jak on się ma do MAC adresu?

Czy jak podłączę router do sieci to co z MAC adresem (a może poprawniej się mówi numer MAC).

Pomóżcie mi to podłączyć ze sobą. Potrzebuję aby widok z kamery mógł wyjąć na zewnątrz.
    Nie potrzebuję nic z WiFi.

1 12
  • #2 04 Cze 2009 09:03
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Potrzebny będzie router.
    Ustawisz na nim klonowanie adresu MAC i za nim podłączysz komputer i kamerę.
    Aby był do niej dostęp z Internetu trzeba jeszcze ustawić przekierowanie portu na routerze.

0
  • #3 04 Cze 2009 12:20
    slawek55
    Poziom 23  

A powiedz mi czym tak naprawdę różni się Router os Switch'a?
    A możesz polecic jakiś tani? A co z IP kamery? CZy pozostanie domyślny adres?

0
  • #4 04 Cze 2009 13:05
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

slawek55 napisał:
    A powiedz mi czym tak naprawdę różni się Router os Switch'a?

Funkcjami jakie pełnią w sieci - poczytaj choćby na wikipedii.

Cytat:

A możesz polecic jakiś tani?

Tani zwykle oznacza kiepski ...
    Wszystko zależy co będzie obsługiwał.

Cytat:

A co z IP kamery? CZy pozostanie domyślny adres?

Zostanie taki sam widoczny ze świata, lokalnie będzie inny (wewnętrzny z przekierowanym portem).

0
  • #5 06 Cze 2009 06:06
    slawek55
    Poziom 23  

Podłączyłem dzisiaj router, sklonowałem MAC adres i zadziałało.
    Mam jednak pytanie, bo nie rozumiem tego.

Wcześniej miałem adres IP publiczny, a teraz mam prywatny. Jak wchodze na stronę WhatIsMyIP.com to pokazuje mi się dalej adres publiczny jaki miałem wcześniej. A co z programami które rozrózniają adresy publiczne od prywatnych? Jaki on adres wykryje?

Chcę podłączyć teraz do routera kamerę IP, ale nie wiem co mam teraz w Routerze ustawić. Chciałbym mieć dostęp do obrazu z kamery z zewnątrz. W routerze mam takie ustawienia: Virtual Servers, Port Triggering, DMZ. Jak umożliwić dostęp do kamery z zewnątrz. Jaki ona będzia miała adres z LAN, a jaki trzeba wpisać z zewnątrz?

0
  • #6 06 Cze 2009 20:10
    mm2006
    Poziom 19  

Zarówno kamera jak i inne programy działają na określonych portach które tak jak zostało już w tym temacie napisane trzeba poprostu przekierować na konretne adresy prywatne w sieci. Przekierowanie portów z reguły ustawia się w zakładce o nazwie "Virtual Servers".

0
  • #7 10 Cze 2009 13:35
    slawek55
    Poziom 23  

Witaj
    Zrobiłem wszystko jak pisałeś i dalej nie moge się połączyc z Routerem.
    Przekierowałęm port dla kamery IP, sklonowałem MAC i nic? Jak próbuje z zewnątrz z innego komputera spingować router to się nie odzywa?

Co mam jeszcze zrobić?

0
  • #8 10 Cze 2009 18:11
    mm2006
    Poziom 19  

Wcześniej pisałeś że działa Ci internet, a ping może nie działać dlatego że może być zablokowane pingowanie routera z zewnątrz.

0
  • #9 11 Cze 2009 00:58
    GladiroR
    Poziom 26  

Przekierowanie portów warto robic na jakis niestandarowy port.

0
  • #10 11 Cze 2009 08:22
    slawek55
    Poziom 23  

A jak ja mogę sprawdzić czy w ogóle mam połączenie do routera z zewnątrz. Jesli to by działało to wtedy dopiero będę szukał reszty kłopotów

0
  • #11 11 Cze 2009 13:09
    GladiroR
    Poziom 26  

Od zewnątrz nie dostaniesz się do rutera bo jest to zablokowane ze względów bezpieczeństwa.

Możesz jedynie pingnąć sobie na ruter od kogoś z neta.

0
  • #12 12 Cze 2009 14:23
    mm2006
    Poziom 19  

Ping też może być wyłączony, poprostu włącz dostęp z zewnątrz albo ping jeśli jest zablokowany.

0
  • #13 12 Cze 2009 14:30
    GladiroR
    Poziom 26  

mm2006 - masz racje, ale zazwyczaj jest włączony. Jeżeli zrestartujesz do ustawień fabrycznych i go skonfigurujesz jeszcze raz to odpowiedź powinna być.

0
  Szukaj w 5mln produktów