Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1,4 MPI 2001 r zapalające się kontrolki

04 Cze 2009 09:42 9405 2
  • Poziom 11  
    Witam, problem polega na tym, że zapalają się kontrolki od temperatury płynu chłodzącego, wspomagania kierownicy oraz poziomu oleju w silniku.
    Kontrolka temperatury płynu chłodzącego zapala się nawet jak silnik nie jest odpalony. Na początku dolałem płynu, nie pomogło, potem pojechałem do mechanika, który wykasował mi błąd i również nie pomogło. W końcu wymienili mi czujnik temperatury płynu - też nie pomogło.
    Pozostałe dwie kontrolki zapalają się podczas jazdy, jeśli chodzi o kontrolkę poziomu oleju to zapala się zazwyczaj na rozgrzanym silniku (poziom oleju w normie).
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    A nie masz przypadkiem bardzo zabrudzonego zbiorniczka wyrównawczego? A na korku od oleju nie ma dziwnego galaretowatego osadu? Zapalona kontrolka płynu chłodniczego nie musi oznaczać przegrzania, może być to niski poziom płynu, lub zanieczyszczony czujnik od poziomu (znajduje się on w zbiorniczku).
    Jeśli odpowiesz "tak" na te pytania to najprawdopodobniej masz pękniętą uszczelkę pod głowicą i płyn chłodniczy miesza się z olejem. Miałem to samo w tym samym modelu. Mechanik powiedział że to bardzo częsta usterka w tych silnikach.
  • Poziom 20  
    napewno masz Fabie ktora juz ma troche lat,a czestą przyczyną talich usterek jest zgnita instalacja pod filtrem powietrza. musisz go wyjac i rozciąć otuline wiązki inatalacji ktora idzie pod filtrem powietrza,a przewoby będą wygladał odpazone od wody. jeden nadtni i zobaczysz że już są mkocno skorodowane.a wtedy trzeba jechac do elektryka lub kupic cyne,przewody,koszulki termokurczliwe j działać samemu. powodzenia.