Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1,4 MPI 2001 r zapalające się kontrolki

santos25 04 Jun 2009 09:42 12183 2
    santos25
    Level 11  
    Witam, problem polega na tym, że zapalają się kontrolki od temperatury płynu chłodzącego, wspomagania kierownicy oraz poziomu oleju w silniku.
    Kontrolka temperatury płynu chłodzącego zapala się nawet jak silnik nie jest odpalony. Na początku dolałem płynu, nie pomogło, potem pojechałem do mechanika, który wykasował mi błąd i również nie pomogło. W końcu wymienili mi czujnik temperatury płynu - też nie pomogło.
    Pozostałe dwie kontrolki zapalają się podczas jazdy, jeśli chodzi o kontrolkę poziomu oleju to zapala się zazwyczaj na rozgrzanym silniku (poziom oleju w normie).
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    seba24
    Level 20  
    napewno masz Fabie ktora juz ma troche lat,a czestą przyczyną talich usterek jest zgnita instalacja pod filtrem powietrza. musisz go wyjac i rozciąć otuline wiązki inatalacji ktora idzie pod filtrem powietrza,a przewoby będą wygladał odpazone od wody. jeden nadtni i zobaczysz że już są mkocno skorodowane.a wtedy trzeba jechac do elektryka lub kupic cyne,przewody,koszulki termokurczliwe j działać samemu. powodzenia.