Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone ubity przy wymianie przedniej szybki.

04 Cze 2009 10:49 7300 22
  • Poziom 13  
    Witam. Dostałem Iphona do naprawy, a mianowicie do wymiany przedniej szybki, która była od dołu do połowy stłuczona. Muszę nadmienić że słuchawka śmigała przed zabiegiem idealnie. LCD, panel dotykowy i szybka są ze sobą klejone, ale dowiedziałem się o tym już po sprawie. Więc do rzeczy. Zacząłem ją odklejać, to na siłę, to trochę podgrzewałem suszarką żeby klej lepiej odchodził. Telefon działał do momentu gdy już doszedłem do samej góry zaczynając oczywiście od dołu to telefon już nie reagował na włączenie. Muszę tu nadmienić iż digitalizer jest cały nie pęknięty, LCD też nie ma oznak uszkodzenia
    Prosiłbym o pomoc kolegów, którzy mogą stwierdzić co mogło się uszkodzić. Jest to mój pierwszy post. Pomocnych obdaruję punktami.:cry::cry::cry:

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam jeszcze że to jest Iphone 2g 8gb.
  • Poziom 25  
    a dlaczego nie odłączyłeś lcd wraz z szybką od płyty głównej?? grzałeś całego iphona??
  • Poziom 13  
    Nie odłączyłem z tego względu że nie mogłem go rozebrać. Nie grzałem całego tylko szybkę którą odklejałem.
  • Poziom 25  
    odkręcasz 2 śrubki od dołu (przy gnieździe) i podważasz cały wyświetlacz wraz z szybką. musisz go rozebrać i sprawdzić czy nie przegrzałeś płyty głównej albo najpierw zobacz czy taśmy z lcd siedzą w gniazdach bo prawdopodobnie przy demontażu wyskoczyły z gniazda
  • Poziom 13  
    Już mam go rozebranego. Niestety wszystko jest podłączone tak jak trzeba. Płyta nie jest przegrzana, z resztą niemożliwością jest przegrzanie jej zwykłą suszarką do włosów. zauważyłem też że jak go podłączę do ładowarki to się grzeją na płycie układy. Jestem w rozpaczy (sik):cry::cry::cry:
  • Poziom 25  
    W elektronice nie możliwe staje się możliwe, jeśli nie masz doświadczenia w tej branży zanieś lepiej go do dobrego serwisu gsm i powiedz co się stało, jeśli po grzaniu coś takiego się stało to możliwe, że to wina suszarki i gorącego powietrza
  • Poziom 13  
    O to chodzi że pracuję w serwisie i mam doświadczenie, akurat o tyle mam pecha że iphona robiłem po raz pierwszy i ostatni. Koledzy z zaprzyjaźnionych serwisów nie robią takich wynalazków i nie mają pojęcia co może być przyczyną. Doradzają mi podmienić LCD wraz z digitalizerem, ale niestety takowego nie posiadam. Wiem kolego że starasz się mi pomóc, ale takie gdybanie do niczego nie doprowadza. Może wiesz gdzie jest jakiś niedrogi serwis który by się nie drogo tym zajął. Byłbym wdzięczny.
  • Poziom 25  
    hmm w twojej okolicy nie znam się za bardzo, poczekamy aż ktoś inny wypowie się tutaj, sam w tym tygodniu robiłem 2x iphony, wymiana szybki ale kupuję razem z folią dotykową (wolę nie ryzykować grzania) i wszystko poszło bez problemu, z tego co napisałeś to pewnie kupiłeś samą szybkę
  • Poziom 13  
    No właśnie o to chodzi, ale nie tu problem tkwi. Nie musi być serwis blisko, może być gdzieś dalej, kurierem się wyśle. Albo poczekam aż ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.
  • Poziom 13  
    Witam! Podłącz do kompa czy jest wykrywany,trzeba coś powoli wyeliminować,może uszkodził sie lcd i nie świeci,elementy powinny sie lekko grzać na płycie jak jest włączony posprawdzałbym tez taśmy czy nie naderwała sie któraś
  • Poziom 13  
    Komp wykrywa go. Taśmy sprawdzone wszystko jest idealne tylko brak reakcji. A co do suszarki to jak skończyłem próby z suszarką to słuchawka jeszcze trybiła. Po ściągnięciu całej szybki dopiero padł.
  • Poziom 13  
    Podmieniłbym lcd,bo to mi wygląda ze padł,ale mogę sie mylić, ,jeśli wszystkie taśmy sprawdzone,łącznie z tą pod baterią i małymi taśmami,to może być lcd
  • Poziom 13  
    Też tak myślę, ale niestety nie ma dostępu do innego, a kupować nie będę bo za droga inwestycja.
  • Poziom 13  
    Robertos powtarzasz się. Temat jeszcze nie zamknięty. Ludzie proponujcie coś, doradźcie.
  • Użytkownik obserwowany
    Próbowałeś wygrzać płytę?? Sprawdzałeś glasa od lcd??
  • Poziom 13  
    Nic takiego nie robiłem bo chyba nie ma potrzeby, a co maja glassy do tego jak nawet lcd nie swieci. Płyta główna jest w bdb stanie i działała to po co ją grzać???:cry:
  • Użytkownik obserwowany
    Po to, że jak filtr lcd się uszkodzi, to telefon będzie działał, ale nie wyświetli się nic na lcd.
  • Poziom 13  
    Ale jaka by była przyczyna uszkodzenia tego filtra jak nie było ingerencj w płytę główną??
  • Użytkownik obserwowany
    to, że mógł się uszkodzić od temperatury, albo zbytniego nacisku na płytę główną. Tudzież przy rozbieraniu telefonu.
  • Poziom 13  
    A możesz mi pomóc w zlokalizowaniu szkiełka? A czym go zastąpić?
  • Poziom 13  
    Widzę że nie ma chętnych do pomocy w sprawie tego iphona. Tematu jeszcze nie zamykam, będę cierpliwy. Czekam na jakieś sugestie. Oczywiście przypominam że pomocnych obdaruje srogo punktami.
  • Poziom 13  
    Powtarzasz czy nie powtarzasz ale mówię od czego powinieneś zacząć, nie dostaniesz gotowca jak sam czegoś nie zrobisz,trzeba coś wykluczyć bo niedługo to połowę tego iphona rozbierzesz i dalej nie będzie wiadomo co jest grane.
  • Poziom 13  
    Witam. Wyszła taka sytuacja że przyszedł właściciel IPhone i chciał telefon albo kasę. musiałem mu oddać kasę po uprzednim wytargowaniu na moją korzyść. Więcej nie przyjmuję takich wynalazków żeby więcej nie dopłacać do tego interesu. Dzięki wielkie kolegom za dobre rady i pomoc. Temat zamknięty.