Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka audio PHILIPS CDR 880 - nie czyta płyt.

04 Jun 2009 13:48 6242 11
  • Level 9  
    Witam.
    Kupiłem w/w nagrywarkę i okazało się ze po nagraniu kilku płyt nie chce nic działać co bym do niej nie włożył pokazuje NO DISC.
    Działa jedynie kilka oryginalnych płyt nie wszystkie!?
    Podejrzewam "upadek lasera" czy to słuszna diagnoza?
    Jeżeli tak to jaki laser kupić???
    Pozdrawiam wallygraf
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 15  
    Witam. Wyczyść laser.
  • Level 9  
    Wyczyściłem zaraz po kupnie. Teraz już czyszczenie nie pomaga:cry:
    Chyba trzeba wymienić laser ale na zamontowanym nie znajduje żadnych napisów żeby odczytać typ?!
    Pomóżcie...
  • Level 15  
    Czytałem że pomaga wykompanie lasera w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, poczym dokładnie wysuszyć .Pozdrawian!
    Moderated By dj-MatyAS:

A następnie wyrzucić i zakupić nowy...
    Kolega jak sądzę czyta tylko pierwsze posty? Należałoby jeszcze wykazać trochę cierpliwości i doczytać do końca...
    Przy okazji : jeśli już Kolega zamierza radzić cokolwiek, komukolwiek ; należałoby zamieszczać sprawdzone lub udowodnione sposoby, a nie wydumane teorie.
    Regulamin p.12
    Ostrzeżenie.

• Level 9  
    przykro mi że kolega sobie robi ze mnie żarty.
    Od ponad 10 lat gram jako prezenter na cd i wiele już laserów wyczyściłem ale tej metody nie stosowałem :-(((
    potrzebuje nagrywarki właśnie do nagrywania "efektów mojej pracy" - myślę ze padł laser bo kupiłem ją od znajomego który od 10 lat prawie w każdy weekend nagrywał ze 3 płytki.
    Wymieniłbym go ale nie wiem czego szukać bo na zamontowanym nie odnalazłem żadnych oznaczeń.
    Jeżeli ktoś wymieniał laser w takiej nagrywarce proszę o symbol lasera.
  • Level 2  
    laser do nagrywarki Philips CDR 880 typ; PHILIPS CDM 3610/00

Dodano po 6 [minuty]:

typ; PHILIPS CDM 3610/00 https://obrazki.elektroda.pl/95_1244738636.jpg

Dodano po 7 [minuty]:

Mam prośbę czy ktoś wie jaki typ lasera jest w nagrywarce stacjonarnej PHILIPS CDR 950. Nic więcej nie mogę znaleźć poza oto tym oto co na foto.Pozdrawiam cale forum elektroda. https://obrazki.elektroda.pl/22_1244739120.jpg
  • Admin of Audio group
    Szczerze mówiąc ja bym odpuścił nagrywarkę CD i zainwestował w MD. Laser jak widzę jest trudno dostępny, więc zapewne będzie kosztowny.
  • Level 2  
    Mam Sony MDS JE-500 ale muzyka (w szczególności piano/ fortepian i tp. nagrane z winylu) nie ma mięsistości i przypomina brzmieniem raczej flecik.To nie to samo co CD.Porównałem potem cyfrowo światłowodami dwa źródła i tu już bije na CD o co najmniej 1/2 klasy. Stoi sobie ten Sony MDS JE-500 prawie nówka i nieużywany ze 2 lata.
  • Admin of Audio group
    MD generalnie od zawsze było nastawione na sygnał cyfrowy, choć z dobrego recordera nie powinno być aż takiej różnicy pomiędzy sygnałem analogowym, a cyfrowym.
    Ja mam SJ-MD100 Technics-a i nie narzekam.

Koniec OT :)
  • Level 2  
    Witam . Może ostrzeżenie dla kolegi waldi 644 było za ostre ? W każdym razie nie jest pewne ze
    sobie zażartował . Tyle ze było to jak w dowcipie ze radio Erewan podało że na Placu Czerwonym
    rozdają rowery . A prawda była taka , że na placu Dzierżynskiego zabierają rowery . Kiedyś na
    necie znalazłem taką informację o myciu lasera . I zapisałem ją sobie . Bo ten sposób może być przy
    niedostępnym , albo bardzo drogim laserem jedyną możliwością przywrócenia sprzętu do życia. Do
    mojej nagrywarki Pioneer PDR 555 RW laser kosztuje ponad 1000 zł czyli naprawa nie opłacalna.
    Ciekawe czy jest do tego jakiś zamiennik i jaki tam laser może siedzieć ? Na razie przez 10 lat nie
    odmówiła mi nagrywarka działania . Ale używam jej tylko do nagrywania. Pozdrawiam . pikop 58

Cytuję . Ale nikogo nie namawiam do myscia lasera , bo nie wiem czy to co pisze poniżej to prawda.

Ale jak chcesz przeczyścić laser DVD lub CD to:
    -wyczyść soczewkę wacikiem do uszu ciepłą wodą
    -nasmaruj prowadnice i wszystkie elementy przesuwu (zębatki i inne) smarem silikonowym
    -wymień ewentualne paski
    -umyj talerzyk dociskowy spirytem.
    -jak będziesz miał duży problem to zdemontuj laser i zrób płukankę w wódce w słoiku
    -jak nie pomoże to przyślij laser i zrobię ci kąpiel w myjce ultradźwiękowej (bardzo profesjonalne posunięcie,myje wszystko- laser jak nowy)
    -potem można sie pokusić na regulacje elektroniczne lasera (moc lasera i inne korekty)-dla laików nie polecam,bo można uszkodzić laser.
    To bez tego :izo...." na pewno pomoże
    Pozdrawiam.
  • Admin of Audio group
    Ten opis nadaje się o kant tylnej części ciała rozbić. Za coś takiego powinno się normalnie wieszać, bo inaczej nie można.
    Izopropanol jest tani (ok.20zł za 1L), w przeciwieństwie do proponowanej tutaj wódki. Co więcej, wódka pozostawia ślady i matowi soczewkę (jeśli jest plastikowa). Izopropanol dzięki temu że szybko odparowuje nie pozostawia żadnych śladów na soczewce.
    Dlaczego płyn do mycia naczyń się nie nadaje? Kto chce niech sprawdzi - wystarczy rozpuścić trochę płynu w wodzie i umyć nim np. szklankę, po czym odstawić do wysuszenia. Jak wyschnie to pozostaną na niej zacieki (dlatego właśnie szkło się poleruje po myciu). Takie same ślady zostaną na soczewce lasera, a co gorsza na samej diodzie laserowej, fotodetektorze oraz lustrze. Soczewka to pół biedy - do niej jest dostęp z zewnątrz, ale pozostałych elementów wypolerować się nie da!
    Dokładnie tak samo będzie jeśli umyjemy samą wodą.

Co do mycia w myjce ultradźwiękowej... czasem pomaga, ale jeśli dioda laserowa straciła emisję (zużyła się), to nic jej nie pomoże, a płukać sobie możemy do woli.
    O kręceniu prądem lasera nawet nie wspomnę, bo szkoda słów.

Za każdą taką poradę będą rozdawane ostrzeżenia, ponieważ jest to po prostu szkodliwa porada.