Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Hotpoint Ariston - przelewa wodę...

Mychatel 04 Jun 2009 17:31 4388 3
    Mychatel
    Level 15  
    Witam. Mam czasem problem z moją zmywarką ponieważ kiedy zabraknie wody zmywarka daje mi o tym znać pikając. Wtedy ją wyłączam i kiedy woda już jest włączam ją ponownie i wtedy ona nabiera wody niby normalnie ale nabiera jej za dużo i podczas pracy strużka wody płynie po podłodze a zmywarka wyje bo nie może uciągnąć.
    A jak to się stało pierwszy raz to gdy otworzyłem drzwiczki to się aż bokami wylewało. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, tylko kiedy wodę wyłączą i potem włączą. Kiedy woda jest to wszystko gra.
    JacaP30
    Level 16  
    Możliwe że po powrocie zasilania wody z rur wychodzi powietrze bąbelki gdzieś się dostają i ma to wpływ na przelewanie. A po za tym profilaktycznie sprawdź filterek w elektrozaworze bo po przerwach w dostawie wody lubi je zatykać.
    Mychatel
    Level 15  
    Raczej pęcherzyki powietrza nie, bo zawsze odpuszczam wodę w kranie i potem włączam zmywarkę.
    A poza tym po włączeniu wody jak ją włączę od początku nawet bez odpuszczania wody to nie przelewa. Przelewa w trakcie cyklu kiedy wyłączą i potem włączą wodę.
    Mychatel
    Level 15  
    No więc co to może być?