Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica

moo 13 Maj 2004 22:51 1155 3
  • #1 13 Maj 2004 22:51
    moo
    Poziom 11  

Witam wszystkich obecnych na forum. Od nie dawna planuje budowę własnej przetwornicy napięcia. Która, przetwarzała by samochodowe 12V na symetryczne +30 –30 potrzebne do zasilania wzmacniacza audio o mocy ok. 200W nom. W związku z tym przeglądając stare czasopisma EDW, PE, EP, itd. itp. Z paru schematów (zmalowałem) coś, co moim zdaniem powinno działać. Je wiem, że pewnie brakuje w nim obwodów zabezpieczających (zakłócenia, zwarcie, stab. generator, itp.) ale idea była taka, aby powstał jak naiprostrzy układ, z najbardziej dostępnych elementów nawet z odzysku, którego strojenie będzie polegało na doświadczalnym (empirycznym) strojeniu gen. tak aby uzyskać dogodne parametry. A teraz pytanie! Czy znajdzie się osoba, która zechciała by zerknąć na mój schemat i ewentualnie nanieść jakieś poprawki? Z góry wielkie dzięki.

0 3
  • #2 16 Cze 2004 18:43
    kejnecm
    Poziom 13  

Widze ze naprawde chcesz zbudowac przetwornice jak najtanszym kosztem. :) tylko czy to ruszy i jaka bedzie mial max moc na wyjsciu??

0
  • #3 16 Cze 2004 19:05
    kobi
    Poziom 22  

Ja bym Ci radził zrobić to na Sg3525 (aż taki drogi nie jest) no i jest stwożony właśnie do przetwornic.

0
  • #4 16 Cze 2004 22:16
    irek2
    Poziom 40  

W PE jest prosta przetwornica do wzmaka wlasnie na SG3525. Ja w swoich konstrukcjach wykorzystuje TL494 bo go lubie :) Najwazniejsze jest trafo impulsowe. Mam nadzieje ze niedlugo bedzie opublikowana w EDW moja przetwornica do car-audio to sobie poczytasz jak to sie robi. Ta opisana w PE ma niepotrzebnie stabilizacje napiecia ktora potrzebuje zwarcia masy sygnalowej z masa zasilania a to ogromna wada w samochodzie bo powoduje straszne zaklucenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów