Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw 318 is duze cisnienie po zagrzaniu silnika

04 Cze 2009 20:25 6181 6
  • Poziom 10  
    witam mam bmw 318is coupe i od pewnego czasu gdy zagrzeje mi sie silnik w chlodnicy jest duze cisnienie, gdy korek jest odkrecony to przy rozgrzanym silniku wyrzuca wode, a jak zakrece korek chlodnicy to weze sa sztywne , i przy wiekszych odcinkach gotuje mi sie woda, co jest?? czyzby uszczelka pod glowica, bo tak mysli moj kolega, prosze o odpowiedz pozdrawiam, i z gory dziekuje za pomkoc
  • Poziom 19  
    możesz mieć zapowietrzony układ chłodniczy, przy jakiej temp. gotuje płyn problem może tkwić również w termostacie być może się nie otwiera
  • Poziom 22  
    zacznij od tego:
    - odpowietrzyć układ chłodzący
    - sprawdzić termostat (jak nie puszcza to lewa górna rura zimna)
    - visco
    - pompa wody
    - niedrożny układ chłodzący
    - uszczelka pod głowicą

Niektórzy chcą zaczynać od tyłu, zacznij od przodu.
  • Poziom 13  
    witaj mialem to samo w moim e 46 318,odpowietrzalem caly uklad ,uszczelka pod glowica byla ok,potem wymienilem termostat,doszlo do tego ze mi nawet pekl zbiorniczek ,potem go kleilem ,mechanik powiedzial ze w tych autkach podobno jest takie cisnienie,,ale wydawalo mi sie za wysokie weze byly twarde jak plastik,a chlodnica cala sie nagrzewala ,poprostu to olalem ,i autko sprzedalem ,ale dla mnie ten silnik to tragedia ,auto nic nie szlo pozdro
  • Poziom 2  
    dzieje sie tak gdy strzalka jest pionowo na wskazniku temperatury, w samochodzie grzeje, i wydaje mi sie jakby troche ubywalo wody w chlodnicy
  • Poziom 22  
    adriano2552 napisał:
    dzieje sie tak gdy strzalka jest pionowo na wskazniku temperatury, w samochodzie grzeje, i wydaje mi sie jakby troche ubywalo wody w chlodnicy

Strzałka ma być w pionie, a dokładnie 1 mm w prawo od środka, to temperatura robocza w BMW.

Jak Ci ubywa płynu to musisz zbadać co się z nim dzieje.
    - czy jest jakiś wyciek
    - czy nie dostaje się do oleju
    - czy nie dostaje się do komory w spalania
    Możliwe, że masz zapowietrzony układ, stąd te ubytki, które w końcu się skończą i poziom będzie stał w miejscu.
  • Poziom 17  
    witam serdecznie i proponuje od najprostszych posuniec
    1 wyjac termostat ,bo moze nie otwierac duzego obiegu co powoduje ze wzrost temperatury wpycha wode przewodem zasilajacym spowrotem do zbiorniczka .
    w ukladzie chlodzenia w normalnych warunkach wystepuje cisnienie 1 at tak sa ustawiane zawory nadcisnieniowe w korkach wlewu, jesli temperatura bedzie w dalszym ciagu narastac wystepuje podejrzenie awarii uszczelki pod glowica . pozdrowienia