Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam centralny zamek ale chcem zrobic na pilota...

14 Maj 2004 00:43 23424 11
  • Poziom 15  
    witam:)

mam peugeota 205

ma fabryczny centralny zamek, lecz niewiem co mam dokupic aby byl na pilota... gdzie to mam podlaczyc... do zasilania centralnego zamka czy jak? ale glownie chodzi mi co mam dokupic... bo sie zastanawiam i niechcem nakupowac zaduzo... i gdzies na necie moge to znalesc?

pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Możesz kupić sam moduł sterowania centralnym zamkiem z pilota np.STER robi coś takiego firma AMT też cos takiego ma,albo dołożyć troche i kupić alaram który też ma sterowanie centralnym a przy okazji bedziesz miał też zabezpieczone auto.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Zależy jaki jest ten fabryczny centralny zamek, jak elektryczny to nie będzie większych problmów. Jak pneumatyczny to będziesz sterownika najprawdopodobniej potrzebował. Nie znam szczegółów - byćmoże jest możliwośc wykorzystania modułu sterującego centralnym zamkiem, wtedy wystarczy sygnał z alarmu dopiąć w odpowiednie miejsce. Uważaj bo są rózne sterowniki i alarmy (sterowane masą lub plusem - możesz w najlepszym razie pokopcić bezpieczniki albo w skrajnym przypadku elektronikę spalić). Najpierw dzowiedz się jak najwięcej o centralnym zamku w swojej bryce, czy i jaki jest sterownik, jak działa. Może można wykorzystać styki zwierane po przekręceniu kluczyka w zamku drzwi kierowcy (te styki zazwyczaj dają rozkaz otwarcia pozostałych drzwi w samochodzie).

Dopiero potem kup se alarm, ale poszukaj od razu takiego ze sterownikiem centralnego zamka (może się kiedyś przydać, a aż taki drogi chyba nie jest), bo zdarzają sie wersje centralnego zamka wymagające podłączenia osobnego sterownika, żeby móc sterować zamkami z alarmu.

Uważaj ze sklepami internetowymi bą bywają takie drogie że "Klękajcie narody".

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Na allegro wszystko kupi:)
  • Poziom 18  
    Zawsze mozesz od strony kierwocy do rzucic rownolegle jeszcze jeden silownik podpiety pod centralke z pilotem.Tak montuja np w deawo lanosie.Na allegro kupisz.Ja kupilem zestaw od czlowiek o nicku martinez62.Moge polecic na 2 dzien doszlo z gor do bialegostoku.
  • Poziom 21  
    peugeot chyba nie zakładał pneumatycznych siłowników. Podłączenie jest bajecznie proste (sterowanie -) Lepiej kupić alarm (jakich najtańszy) bo sterowniki na pilota nie mrugają kierunkami ani nie dają kwęknięcia syrenki (nie wiadomo czy zamknął samochod)
  • Poziom 12  
    Psiemek nie masz racji, mruga swiatełkami wstawiasz tylko podwójny przekaznik, albo jak kto woli dwa pojedyncze, sterowanie 3 V, jest taka pocja. Z syreną juz nie ma tak łatwo. POlecał bym jednak alarm nie wiele droższy a jednak cos wyje jak do autak Ci sie dobiora. Na giełdzie alarmy, ze sterowaniem centralnego masz juz od 120 zł syrena do tego od 20 zł.
  • Poziom 13  
    zastosuj centralę od alarmu ponieważ prawie każda ma opcję zamykania centrala po nieumyślnym otwarciu. Gdzie w przypadku zwykłego sterownika będziesz miał poprostu otwarte autko
  • Poziom 12  
    nie zgodze się z tobą automen sterowniki do centralnego mają obcie automatycznego uzbrajania tak jak sygnalzacje swiatlami pzrynajmiej z takimi sie spotkałem moze niewszystkie :)

Pozdrawiam Łukasz