Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz pod głośnik 500wat rms/1000 wat max?

finger3z 04 Jun 2009 23:00 3398 4
    finger3z
    Level 9  
    Witam, mam problem co do kupna wzmacniacza domowego. Mam głośnik 500 rms i chciałbym żeby ładnie zagrał. Na wzmak przeznaczone mam 250zł. Może to niedużo, ale zawsze est możliwość że kupi za to coś porządnego. Podawajcie nazwy wzmacniaczy takich żeby były dobredo tego głośnika, pamiętajcie mam 250zł na wzmak.
    gófer
    Level 34  
    Napisz dokładnie co to za głośnik marka/model bo może się okazać że wcale nie ma tych pięciuset wat.
    Jednak już i bez tej wiedzy jedno jest pewne, za 250 złotych nie kupisz wzmacniacza tej mocy, a w porywach 2x100 wat.
    finger3z
    Level 9  
    Witaj, dzięki za zainteresowanie. Tym głośnikiem jest Lanzar 12" MAX.
    DjDaniel11
    Level 27  
    Zacznijmy od tego ze to głośnik bardziej do samochodu. W te 500W też trochę wątpię. Na zdjęciach wygląda strasznie "wybarejowany" a przy prawdziwych głośnikach nie stosuje się takich bajerów.
    Jeśli chodzi o wzmacniacz, to będzie duży problem, ponieważ głośnik ma impedancję 4ohm, więc wszystkie tańsze wzmacniacze połączone w mostek odpadają. Zostaje jedynie złożyć jakiś monoblok, np. holton 400.
    finger3z
    Level 9  
    Coś już o tym słyszałem, ale nie znam się za dobrze na elektronice.

Dodano po 13 [minuty]:

Mam już wzmacniacze, nawet dwa, tylko jak można by było w nich końcówkę mocy wymienić?????