Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata części danych z dysku

05 Cze 2009 00:22 1693 8
  • Poziom 10  
    Witam. Mam pewien problem. Wczoraj wyłączyłem kompa i po ponownym włączeniu pokazywał brak systemu,Zdziwiłem się więc spróbowałem przy pomocy instalki windy naprawić system. Okazało się że tego też nie mogę zrobić. Na szczęście posiadam stary pc na którym mogę zasięgnąć waszej porady. próbowałem podłączyć dysk pod stary komputer ale nie ma na nim najważniejszych plików takich jak moje konta gg tzn. znikł mi plik a konkretnie zawartość folderu Michał ( tak nazywa sie plik w Documents and settings) Dlaczego to zniknęło?? I mam jeszcze jedno pytanie. Próbowałem dozyskać dane przy pomocy programu File Scavenger 3.2 ale pokazuje mi taki komunikat '' Erro 0 accessing \\.\PhysicalDrive1:Przekroczono maksymalna liczbe hasel,ktore moga byc przechowywane w pojedynczym systemie.'' Wie ktoś co to może oznaczać?? Mam nadzieję ze wyraziłem się dość jasno i koledzy będą w stanie mi pomóc. Pozdrawiam Puni

Zrobiłem dzisiaj Start>Uruchom>cmd
    chkdsk c: /F i scan pokazał że mam 0 błędnych sektorów .Jak wchodzę w panel sterowania i zarządzanie dyskami to nie pokazuje mi się żaden dysk .
  • Poziom 10  
    moze to glupie pytanie ale jezeli nie posiadam stacji dyskietek to czy mozna utworzyc taka plytke botujaca?? bo program pokazuje ze nie ma dostepu do stacji a:
  • Poziom 10  
    prosze oto screeny
    Przepraszam za jakość ale robiłem aparatem na szybkiego.

Dzisiaj się trochę pobawiłem i doszedłem do wniosku że to jednak nie wina dysku!! Próbowałem zainstalować Widne od nowa ( zrobiłem format tej partycji no bo ile można kombinować) ale po załadowaniu plików na dysk i restarcie system nie widzi Windowsa !! Co jest grane?? dlaczego tak się dzieje?? Sprawdziłem na 2 PC i tam widzi tą instalacje ale oczywiście tam się nie uruchomi.

Tyle udało mi się zdziałać . Czy to wystarczy? Według twojej instrukcji nie mogłem tego zrobić ponieważ nie pokazało mi dysków tak jak w filmie.
  • Specjalista HDD Recovery
    Dysk wygląda na dobry teraz przyjdzie sprawdzić płytę główną dobrze by było abyś podał swoją konfiguracje a w szczególności jeśli podejrzewasz płytę główną ustawienia w BIOS z szczególnym uwzględnieniem parametrów dotyczących
    1) Pamięci RAM
    2) Ustawień procesora
    3) Ustawień kontrolerów dysków twardych

Dobrze by było też sprawdzić zasilacz i oglądnąć płytę główna czy nie ma problemów z kondensatorami.

Aby wyeliminować dysk twardy wystarczy zainstalować system na innym sprawnym dysku podobnego typu (ATA-ATA SATA-SATA)
  • Poziom 10  
    Więc tak. Na początku pragnę ci podziękować za zainteresowanie.
    Dysk jest sprawny (sprawdziłem na 2 PC i widzi Windowsa.
    Płyta : nie wiem jak mam sprawdzić stan płyty (kondensatory są dobre)
    zasilacz też powinien być ok OCZ 400w

Jeżeli masz jakieś pomysły to proszę o odp. Pozdrawiam
  • Specjalista HDD Recovery
    Pozostaje ci przetestować pamięci oraz ustawienia w BIOS
    Podaj tak jak mówiłem wszystkie parametry

poczytaj to https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199335.html

I napisz dokładnie jaki masz cel . Czy chcesz odzyskać dane czy też chcesz zainstalować system na tym komputerze a nie możesz .

Postaraj się dość precyzyjnie podać informacje.
  • Poziom 10  
    Postaram się w miarę precyzyjnie odpowiedzieć.
    Z odzyskiem danych dałem sobie spokój.
    Chcę zainstalować system ale po załadowaniu plików i restarcie nie widzi bota od systemu do dalszej instalacji tylko rozpoczyna odnowa kopiowanie.
    Sprzet:
    Procek Celeron d335
    Płyta ASROCK P4VT8+
    Pamięci Kingston 512 i 256 PC 3200
    Grafika GF mx 4400 lub GF 6600 (mam te 2 modele i różnie są zamontowane)
    zasilacz OCZ 400W
    Dysk SEAGATE 160 GB

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to słucham. Pozdrawiam