Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan VR6 automat mocno szarpie przy zmianie 2-3, 3-4.

danthe 05 Cze 2009 01:45 11673 9
  • #1 05 Cze 2009 01:45
    danthe
    Poziom 29  

Witam!

Problem dotyczy samochodu VW Sharan VR6, 98 rok produkcji. Skrzynia automatyczna, wydaje się że rusza z drugiego biegu, w trakcie przyspieszania zmiana w górę następuje dopiero powyżej 4500 rpm, przy zmianie biegów następuje silne szarpnięcie, także przy chamowaniu (zmiana biegów w dół).

Jeśli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o poradę.

Pozdr. Daniel

0 9
  • #2 05 Cze 2009 11:36
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Proszę podłączyć auto pod interfejs i odczytać czy występują błędy w komputerze silnika i skrzyni biegów. Gniazdo diagnostyczne znajduje się pod popielniczką.
    Ps. Jeżeli jest zagazowany, częstą przyczyną takiego zachowania się skrzynki jest nieprawidłowo działający przepływomierz.

0
  • #3 05 Cze 2009 14:51
    automix
    Poziom 19  

Jeśli rusza z dwójki to nie jest to problem przepływomierza. Napewno trzeba odczytać błedy ze skrzyni, ale tak z mojego doświadczenia to skrzynka do rozbiórki, konwerter do regeneracji.

0
  • #4 05 Cze 2009 20:18
    danthe
    Poziom 29  

Uzupełniam informacje - auto nie jest na gaz. W poniedziałek lub wtorek napiszę co wyszło na diagnostyce.

0
  • #5 05 Cze 2009 20:32
    romuald-f

To będzie problem z czytnikiem obrotów.

0
  • #6 12 Cze 2009 22:33
    danthe
    Poziom 29  

Nareszcie udało mi się podłączyć i zczytać kody. Oto efekt:

518 Potencjometr przepustnicy -G 69
    sygnał poza wartościami granicznymi
    281 Czujnik prędkości pojazdu-G68
    brak sygnału
    638 Elektr.połączenie 2-silnik/skrz.biegów
    brak sygnału

Jednak silnik nie pokazuje żadnych błędów, co chyba powinno mieć mejsce przy uszkodzeniu czujnika przepustnicy?
    W którym miejscu znajduje się czujnik prędkości pojazdu? Swoją drogą prędkościomierz i licznik działają poprawnie, więc może to nie wina czujników?

0
  • #7 13 Cze 2009 00:39
    Pawel735
    Poziom 13  

Zrob adaptacje przepustnicy w VAG. Znajomy mial podobne problemy w sharanie VR6 i po adaptacji szarpanie ustapilo.

1
  • Pomocny post
    #8 13 Cze 2009 11:35
    romuald-f

Adaptacja nic tu nie pomoże. Tak jak pisałem wcześniej błąd z czytnika obrotów (G68) będzie powodował takie zachowanie skrzynki. Czytnik żadko ulega uszkodzeniu, uszkodzeniu ulegają przewody tuż przy wtyczce do czytnika.

0
  • Pomocny post
    #9 15 Cze 2009 22:59
    transgear
    Poziom 10  

Witam.Zgadzam się z romuald-f,problemy z czujnikiem prędkości to częsty przypadek.
    Do częstych przypadków (Scharan/Galaxy/Alhambra) należy też zalanie sterownika skrzyni wodą.Sterownik przykręcony jest na dwa wkręty obok akumulatora.Jeżeli po wymianie czujnika,naprawie wiązki elektronicznej, błędów nie można wykasować,proszę zajrzeć do sterownika. Pozdrawiam

0
  • #10 25 Cze 2009 21:19
    danthe
    Poziom 29  

Witam!

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, trafna okazała się wskazówka dotycząca zalania komputera wodą. Szkoda tylko że nie zajrzałem tam na początku, ale za to wiem że wszystkie przyłącza czujników są 100% ok. Komp wymieniłem na drugi, skasowałem błędy silnika i działa ok.

Pozdrawiam - Daniel

VW Sharan VR6 automat mocno szarpie przy zmianie 2-3, 3-4.

Oto uszkodzenie.

0