Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szlifierka kątowa

14 Maj 2004 08:43 6507 18
  • Poziom 13  
    Może któryś z kolegów spotkał się ze szlifierką kątową produkcji Bułgarskiej.Typ i model nieczytelny.Cecha charakterystyczna to cała obudowa jest metalowa.Rozleciała się przekładnia .Jak zdemontować zebatkę , która jest na wirniku?Jest to gwint czy klin?
  • Poziom 31  
    to jest duza szlifierka czy mala? koloru szarego? stary model?
  • Poziom 28  
    Jeżeli jest klin to powinien być widoczny, ewentualne luzy koła zębatego.
    Prawdopodobnie będzie wirnik z gwintem. Po kierunku obrotów wirnika należy określić czy gwint prawy lub lewy - powodzenia w demontażu.
  • Poziom 13  
    Jest to bardzo stary model.Strasznie ciężki i tak brudny ,aż szary.Tak właśnie myślałem , że tam jest gwint.Tylko jak to odkręcić?Ta zębatka jest głęboko w obudowie i ciężko ją czymkolwiek złapać.
  • Poziom 31  
    napisales ze rozleciala sie przekladnia a z tego co wiem to zebatki na tego typu przekladniach sa ulepszane cieplnie (hartowanie i srednie odpuszczanie) czyli powinny wytrzymac uderzenia przecinaka proponuje zablokowac wirnik mlotek przecinak i po trybach tam jest prawy gwint czyli w lewo powinno dac sie odkrecic
  • Poziom 15  
    czy takie wynalazki opłaci się robić ?
    macher
  • Poziom 13  
    Sam nie wiem , czy się opłaca naprawiać?Komplet zębatek będę miał za tydzień w cenie 20zł.Co do młotka i przecinaka to się zgadzam ,tylko że zębatka nie posiada już zębów.Jest gładka i twarda.Nie ma o co zaczepić przecinaka.
  • Poziom 31  
    no to wiertarka dobre wiertlo powiedzmy ok 6 i na bardzo wolnych obrotach zrobisz male wglebienie i bedziesz mial za co przecinak zaczepic
  • Poziom 15  
    lechm56 napisał:
    Moim skromnym zdaniem... Kup nową ,na nią dostaniesz 2 lata gwarancji (tyle nie wytrzyma)i tym sposobem będziesz miał cały czas nową.Sprawdzone . Pozdrawiam :wink:

święta prawda-trochę w betonie i żadna nawet roku nie wytrzymuje
    macher
  • Poziom 28  
    Można zamocować wirnik w imadle a kółko zębate uchwyć kluczem np żabą i próbuj odkręcić.
  • Poziom 13  
    Z tą żabką to dobry pomysł.Gdyby tylko nie było obudowy.Co do chwycenia w imadle też próbowalem.Przy lekkim skręceniu i próbie odkręcenia bardzo twardym i ostrym przecinakiem wirnik kręci się w imadle.Przy mocniejszym skręceniu zaczyna trzeszczeć uzwojenie i myślę , że wirnik tego nie przeżyje .Próbowałem też przed odkręcaniem ogrzać palnikiem gazowym .Myślę , że zębatka szybciej się ogrzeje i minimalnie powiększy niż wałek .Nic to nie dało.
  • Poziom 13  
    Z tą żabką to dobry pomysł.Gdyby tylko nie było obudowy.Co do chwycenia w imadle też próbowalem.Przy lekkim skręceniu i próbie odkręcenia bardzo twardym i ostrym przecinakiem wirnik kręci się w imadle.Przy mocniejszym skręceniu zaczyna trzeszczeć uzwojenie i myślę , że wirnik tego nie przeżyje .Próbowałem też przed odkręcaniem ogrzać palnikiem gazowym .Myślę , że zębatka szybciej się ogrzeje i minimalnie powiększy niż wałek .Nic to nie dało.
  • Poziom 28  
    Myślałem o uchwyceniu wirnika w imadle poprzez miękkie szczęki oraz po zdięciu łożyska za wałek (czop) a nie za korpus uwirnika. Sprawdź czy nie ma po drugiej stronie obudowy pierścienia zegera.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    CZEŚĆ
    Szczerze mówiąc to radziłbym ci odpuścić sobie tego bułagara , miałem kiedys takiego, jest fajny ale przy rozruchu (pisze o dużej kątówce ) klienom często korki w chacie wysiadały,
    Jeżeli chcesz dalej go uzytkować to pomijając rózne niby serwisy które łoją dupe za nic przejdź sie do jakiegoś slepu (porządnego) z elektronarzędziami i popytaj o tą firme , wiem że aktualnie robia oni elektronarzędzia pod jakąś zachodnią markę (Peerles ? mogę sie mylić co do nazwy) ( robili pod AEG) i tam powinni ci wskazac kogoś kto zrobi to ok i na porządnych podzespołach bo cena która podałes jest jak dla mnie troche za tania?
  • Poziom 14  
    gwint powinien byc lewo skretny skok 1.5F okolo 10MM
  • Poziom 13  
    Chwilowo odpusciłem sobie to "coś".Zaczyna się robic problem z zębatkami.Tak właśnie myślałem.TO jeszcze nie ma , to są inne ,nie wiadomo kiedy będą i czy będą......Nawiasem mam już inną szlifierkę.Ale zawziąłem się i muszę odkręcić tą zębatkę. Dorobiłem odpowiednie klocki drewniane , ścisnąłem w mocnym imadle , podparłem główkę klockiem i naprzód.Młotek, przecinak i tylko iskry lecą .Ani w lewo ani w prawo.Nie chodzi tutaj już o szlifierkę ale o fakt jak takie małe stawia taki opór.
  • Poziom 31  
    proponuje zalac wd-40 i zostawic na noc rano probowac dalej