Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALPINE CDE-9870R nie działa, jak podłączyć

Grizzly1897 05 Jun 2009 10:52 8112 0
    Grizzly1897
    Level 1  
    Witam, szukałem podobnego tematu ale niestety nie znalazłem.
    Otóż pare dni temu zakupiłem radio samochodowe ALPINE CDE-9870R, wczoraj podłączyłem je wg schematu, ale niestety nie działa :(.
    Już wszystko tłumacze:
    Radio montowałem w samochodze Skoda Favorit, wcześniejszy właściciel założył mu autoalarm (włancza sie przy grzebaniu w kablach).
    Było w nim jakieś stare radio na kasety z gniazdem 4pinowym, 2 kable na glośniki - to nie ważne, drugie 2 kable to zasilanie (+) i masa - kiedy je podłącze radio działa na wyświetlaczu pojawiają się cyferki.

Kiedy założyłem tego nowego ALPINE'a podłączyłem właśnie ten wyżej wymieniony czerwony kabel zasilający (jeśli to w czymś pomoże wychodzi on gdzieś z pod deski, wpina się w jakąś płyte do której podłączone jest wiele kabli - wiadomo o co chodzi i drugi koniec (właściwie trzeci koniec -początek kabla, płytka i z płytki dochodzi dalej) jest właśnie tym zasilaniem. Jest tam bezpiecznik, nowiutki, nie spalony.

Oto schemat podłanczania alpine'a:
    ALPINE CDE-9870R nie działa, jak podłączyć

Wszystko podłączone jest wg wzoru, z tym że nie mam podłączonej zwykłej anteny, ani anteny sterowanej elektrycznie oraz NIE podpinałem radia pod zapłon.
    Do radia podpiąłem jedynie ten plus i mase, radio jednak wciąż nie działa.
    A na zasilaniu (plus) jest bezpiecznik 5ampera, natomiast na samym radiu jest pezbiecznik 10A.
    Podłączone są tylko 2 głośniki przednie, stare jeśli dobrze pamietam 4om, jednak są podpięte do kostki na pal sześć, ponieważ nie maja oznaczone plusa i minusa, jednak podłączone są do właściwych kabli.
    Mimo takiego podłączenia radio nie działa, nie włącza się, w ogóle nic. Jak samochód za jakiś czas wróci bede jeszcze coś kombinował, tymczasem bardzo proszę o pomoc.
    Radio jest nowe, na gwarancji.
    Pozdrawiam

Obrazki proszę dołączać w ten sposób: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1241901.html Zmieniłem. [TW]

EDIT V2:
    Widziałem ten temat jak sie zdjęcia dodaje, niestety rzadko pisuje na forach więc myślałem że jak wkleje fote z imageshacka to bedzie taka wielka jak ma original size^^

Temat do usunięcia, poradziłem sobie z tym podłączeniem sam, żółty kabel (akumulator) trzeba było przepiąć do czerwonego (zapłon) i do tego zapłonu właśnie przy złączce doprowadziłem plusa i radyjko pięknie gra :) Pomału przychodzą mi pewne pomysły dlaczego tamto połączenie nie działało, ale to już nie ważne. I jestem pełen podziwu co ten ALPINE wyciska z moich staaarych głośników po odpowiednich ustawieniach szok, nowe dopiero po powrocie z Hiszpani.
    Do usunięcia
    pozdr