Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINE CDE-9870R nie działa, jak podłączyć

Grizzly1897 05 Cze 2009 10:52 7116 0
  • #1 05 Cze 2009 10:52
    Grizzly1897
    Poziom 1  

Witam, szukałem podobnego tematu ale niestety nie znalazłem.
    Otóż pare dni temu zakupiłem radio samochodowe ALPINE CDE-9870R, wczoraj podłączyłem je wg schematu, ale niestety nie działa :(.
    Już wszystko tłumacze:
    Radio montowałem w samochodze Skoda Favorit, wcześniejszy właściciel założył mu autoalarm (włancza sie przy grzebaniu w kablach).
    Było w nim jakieś stare radio na kasety z gniazdem 4pinowym, 2 kable na glośniki - to nie ważne, drugie 2 kable to zasilanie (+) i masa - kiedy je podłącze radio działa na wyświetlaczu pojawiają się cyferki.

Kiedy założyłem tego nowego ALPINE'a podłączyłem właśnie ten wyżej wymieniony czerwony kabel zasilający (jeśli to w czymś pomoże wychodzi on gdzieś z pod deski, wpina się w jakąś płyte do której podłączone jest wiele kabli - wiadomo o co chodzi i drugi koniec (właściwie trzeci koniec -początek kabla, płytka i z płytki dochodzi dalej) jest właśnie tym zasilaniem. Jest tam bezpiecznik, nowiutki, nie spalony.

Oto schemat podłanczania alpine'a:
    ALPINE CDE-9870R nie działa, jak podłączyć

Wszystko podłączone jest wg wzoru, z tym że nie mam podłączonej zwykłej anteny, ani anteny sterowanej elektrycznie oraz NIE podpinałem radia pod zapłon.
    Do radia podpiąłem jedynie ten plus i mase, radio jednak wciąż nie działa.
    A na zasilaniu (plus) jest bezpiecznik 5ampera, natomiast na samym radiu jest pezbiecznik 10A.
    Podłączone są tylko 2 głośniki przednie, stare jeśli dobrze pamietam 4om, jednak są podpięte do kostki na pal sześć, ponieważ nie maja oznaczone plusa i minusa, jednak podłączone są do właściwych kabli.
    Mimo takiego podłączenia radio nie działa, nie włącza się, w ogóle nic. Jak samochód za jakiś czas wróci bede jeszcze coś kombinował, tymczasem bardzo proszę o pomoc.
    Radio jest nowe, na gwarancji.
    Pozdrawiam

Obrazki proszę dołączać w ten sposób: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1241901.html Zmieniłem. [TW]

EDIT V2:
    Widziałem ten temat jak sie zdjęcia dodaje, niestety rzadko pisuje na forach więc myślałem że jak wkleje fote z imageshacka to bedzie taka wielka jak ma original size^^

Temat do usunięcia, poradziłem sobie z tym podłączeniem sam, żółty kabel (akumulator) trzeba było przepiąć do czerwonego (zapłon) i do tego zapłonu właśnie przy złączce doprowadziłem plusa i radyjko pięknie gra :) Pomału przychodzą mi pewne pomysły dlaczego tamto połączenie nie działało, ale to już nie ważne. I jestem pełen podziwu co ten ALPINE wyciska z moich staaarych głośników po odpowiednich ustawieniach szok, nowe dopiero po powrocie z Hiszpani.
    Do usunięcia
    pozdr

0 0