Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana kroku strojenia w radiu z USA i wpięcie wyjścia w AM

05 Jun 2009 11:23 3923 4
  • Level 23  
    Witam,

zmiana kroku strojenia w radiu z USA - czy jest w ogóle taka możliwość? Radio oryginalne samochodowe KIA (SPECTRA, radio <2DIN, bez nawi), które przyjechało z US razem z samochodem. Stroi wiadomo jak - na nieparzyste.

Wiem, że niektóre radia mają pochowane menu do przestawiania syntezy. A znając produkcje koreańskie to raczej nie zrobili jednego radia na europę drugiego na US, tylko wrzucili jedno i to samo bo taniej.
    Ma ktoś może pomysł jak to spróbować zmienić?

To było pytanie pierwsze.
    Drugie natomiast takie - kiedyś natrafiłem na elce na temat o wpinaniu wyjścia na sprzęt zewnętrzny pod fale AM. Chciałbym spróbować takiego czarowania z tym radiem fabrycznym, alem elektronicznie zielony. Mógłby ktoś pomóc z jakąś wiedzą na ten temat - osobiście bądź do poczytania?

z góry dziękuję
    pozdrawiam
  • Level 17  
    Ostatnio taki manewr z przestrojeniem robiłem na fabrycznia wmontowanym w USA radiu samochodowym w Fordzie Focusie. Wystarczyło wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy funcyjnych radia. Poszukaj w necie dla twojego typu radia, może coś jest na ten temat
  • Level 23  
    A z ciekawości - jaka to była kombinacja? Może to naprowadzi na właściwy tor. Bo poszukiwania w necie są dość mało owocne.
  • Level 23  
    No niestety. Wymyślne kombinacje klawiszy (zarówno autorskie jak i znane mi z innych radyjek) nie pomogły. Szukanie w necie - też nic. Lektura instrukcji samochodu i radia też nie pomogła.

Zauważyłem natomiast, że jak podany jest zakres łapanych przez radio fal, to początek jest liczbą nieparzystą, ale koniec zakresu jest liczbą parzystą. Nie wiem czy to w jakikolwiek sposób dowodzi teorii, że radio może stroić na parzyste.

A może rozkręcenie radia i grzebanie w środku coś by pomogło. Bo już "rozszyfrowałem" jak się demontuje panel. Przy okazji sprawdziłem czy na radiu pod spodem nie ma żadnej dodatkowej regulacji.

pozdrawiam
  • Level 17  
    Kręcenie w radioodbiorniku nic tobie nie da . W USA inny jestkrok strojenia niż w Europie. Któryś z postów na Elektrodzie mówił jeszcze o możliwościach zmiany zakresu strojenia poprzez zmianę końcówek procesora do których podłączane są rezystory. Poszukaj i poczytaj może to ciebie na coś nakieruje