Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja elektryczna haka holowniczego

05 Cze 2009 11:57 66719 11
  • Poziom 27  
    Witam

Samodzielnie w garażu zamontowałem hak elektryczny do autka
    Seat Toledo II 99 rok TDI

I teraz tak wszystko mi super działa po podpięciu przyczepki ale....

W momencie jak jadę z przyczepką i skręcam w lewo czyli włączam kierunek i hamuję to mi się włącza na desce rozdzielczej taka żółta lampeczka symbol takiego półksiężyca z wężykiem i przestaje na chwile migać kierunek, do chwili aż puszcze hamulec. - co jest tego powodem ? jakieś przeciążenie ?

Hak montowałem tak jak mi poradzili czyli wlutowywałem się do kabli prowadzących do tylnych lamp na podstawie schematu i pomiarów miernikiem nie jest to na przekaźnikach tylko bezpośrednio wlutowywane w kabel.
  • e-miernikie-mierniki
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wygląda na brak masy w gnieździe haka
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 27  
    masa z haka podpięta jest do obudowy samochodu jest taki zacisk tam na karoserii
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    To w takim razie brak masy w lewej lampie przyczepy
  • Poziom 27  
    jak to dokładnie sprawdzić czy jest tam masa czy nie ?
  • Poziom 28  
    Witam. Poprowadź dodatkową masę od akumulatora i zobaczysz czy pomoże. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Najprostszym sposobem jest probówka, której jeden koniec nocujemy gdziekolwiek do karoserii pojazdu a drugi np. po wyjęciu żarówki światła postojowego tylnego przytknąć do środka oprawki (oczywiście po włączeniu świateł postojowych) innym sposobem jest poszukanie kabla masy (najczęściej bryzowy) wychodzącego z każdej lampy świateł tylnych i przykręconego do karoserii. ten punk się przyda do przykręcenia kabla masy do gniazda podłączenia przyczepki.
    W załączniku schemat.
  • Poziom 26  
    Pin od mgielnego nie jest na środku!!!!!!!! co to za schemat!!!!
  • Poziom 12  
    Środkowy styk to lewe pozycyjne - nie przeciwmgielne! Kolega ma rację! Przeciwmgielne na twoim schemacie to jasnoniebieski styk.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Nigdzie na forum nie znalazłem całego schematu instalacji elektrycznej przyczepki samochodowej.
    Ponieważ znalazłem dwa take schematy w moich zasobach, to dołączam je, może będą pomocne innym.
    Instalacja elektryczna haka holowniczego Instalacja elektryczna haka holowniczego
  • Poziom 37  
    Ja myślę czy Kolega nie pomylił położenia pinów w widoku "od przyczepy" z widokiem "od podstawy gniazda" - wówczas zamianie ulegają masa, p-mgłowe, STOP i pozycja, co wyczerpuje objawy podane przez Kolegę.
    Podane schematy pokazują piny w układzie widocznym po uniesieniu klapki. Przy montażu "od tyłu" położenie pinów jest lustrzane i o tym zawsze trzeba pamiętać!