Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odblokować Navia Nv47

19dobrzyk64 05 Cze 2009 12:23 35791 28
  • #1 05 Cze 2009 12:23
    19dobrzyk64
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie jak odblokować nawigację Navia Nv47 ? Znalazłem coś takiego http://www.manta.home.pl/zkwiecien/odblokowanie.php czy to będzie również działało na mojej nawigacji?

Jeżeli jest to możliwe to byłbym również wdzięczny za podanie sprawdzonych linków do ciekawych sprawdzonych map ponieważ standardowa, automapa jest trochę uboga :( Prosiłbym żeby ta mapa była dokładna oraz z państwami sąsiadującymi z Polską.

Za pomoc z góry dziękuję.

0 28
  • #2 05 Cze 2009 12:58
    marek216

Poziom 43  

19dobrzyk64 napisał:

Jeżeli jest to możliwe to byłbym również wdzięczny za podanie sprawdzonych linków do ciekawych sprawdzonych map ponieważ standardowa, automapa jest trochę uboga :( Prosiłbym żeby ta mapa była dokładna oraz z państwami sąsiadującymi z Polską.
    .

Standardowa to w tym jest MapaMap a nie AutoMapa.
    AutoMapa to nazwa programu.

Map szukaj w sklepach. Zapoznaj się z regulaminem zanim zaskoczą cię zasady panujące na tym forum.

0
  • #3 06 Cze 2009 12:19
    robertamel
    Poziom 27  

Sprawdziłem osobiście sposób nieinwazyjny (utworzenie na karcie SD folderu Explorer.exe) z podanego przez Ciebie linku i ten sposób działa. Mi wystarcza ten sposób, ponieważ nie jestem zbyt zaawansowany w tych urządzeniach i zależy mi na tym, aby urządzenie nie zostało zmodyfikowane (nie chcę go uszkodzić).
    Zainstalowana fabrycznie mapa istotnie nie jest najlepsza, lecz na moje potrzeby wystarcza.

1
  • #4 06 Cze 2009 16:33
    xdaro
    Poziom 2  

Witam , mam tradycyjny problem : nie mogę uzyskac dostępu do nawigacji NAVIA z Bidronki, chcę ją odblokować lecz mam VISTE na której nie chcę się zainstalować program ActiveSync dzięki któremu mozna zmienić wpis w rejestrze i odblokowac Windows CE. Może ktoś zna jakiś zposob akurat w tym przypadku ?? Proszę o pomoc.

0
  • #5 06 Cze 2009 17:06
    grzesiekcichy
    Poziom 9  

Ludziska potrzebuje pomocy :( Proszę niech ktoś mi przyśle na maila wszystkie pliki do NAVIA NV 47 (Biedronkowiec). Mój mail grzesiekcichy8211(malpa)o2.pl Pilne!!!

0
  • #7 07 Cze 2009 10:23
    bomciu
    Poziom 12  

Polecam do odblokowania metodę Glasera z updatem devolta. Mamy wtedy 3 mapy - orginalną Mapę Map, Automapę i IGO8 + playera i odczyt PDF,DOC. Bardzo łatwa zmiana, wszystko pod:

http://www.myxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxt=30

Pod Vistę Activesync nie działa. Vista ma własny po podłączeniu sam zainstaluje się USB sync.

Moderowany przez marek216:

Link kierował do nielegalnych kopii oprogramowania. Ostrzeżenie.

0
  • #8 07 Cze 2009 12:23
    Skorpion1973
    Poziom 2  

odblokowanie Navia Nv47 zajęło mi ok 30 min , kombinowałem z podmianą wartosci-Hkey_Current_User\ControlPanel\Desktop
    klikamy dwa razy w Wallpaper
    w polu Dane zmieniamy wartosć na: \flash_storage\Windows\tapeta.bmp

Przechodzimy teraz do:
    -Hkey_Local_Machine\System\Explorer\Shell Folders
    klikamy dwa razy na Desktop
    w polu Dane zmieniamy wartosc na : \flash_storage\Windows\Desktop
    lecz dalej nic sie nie dzialo ale zainstalowalem
    GPS-410 Unlock v1.04 jak w opisie do Manty
    robimy reset i mamy odblokowany GPS

Dodano po 5 [minuty]:

potem skopiowalem mape z innej NaviII na nowa karte i ja wsunalem do Navi 47 [AutoMapa5.5.1+dodatki POI] chodzi bez zarzutu , polecam wiec tą Navie Nv 47

Dodano po 11 [minuty]:

Jedyna wada to że u góry mamy ikonę wind ,ale mi to nie przeszkadza ważne ze chodzi na innej mapie z karty SD

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

troche sie bawiłem i po utworzeniu skrótu na pulpicie wchodzac w mapke znika logo wind.

0
  • #10 07 Cze 2009 20:15
    jankesdj
    Poziom 1  

ja mam nv45 i uważam że najlepszym sposobem jest plik "eksplorer.exe" wrzucamy go na kartę zgrywamy też inne mapy i już przy włączeniu startuje się windows, najszybciej można zaś ją popsuć kombinując z oprogramowaniem i wpisami w rejestrze ja już tak jedną załatwiłem w ten sposób i udało mi się ją wymienić na gwarancji, z resztą po co komu odtwarzacz filmów na nawi całe 3,5 cala trochę więcej niż w komurce jak odtwarzacz dvd 7 calowy można już kupić za około 250zł a tam już coś widać na ekranie a nie mikroskopijny obraz na navi

do odsłuchu mp3 wystarczy tylko sam folder "eksplorer.exe" który daje nam dostęp do windowsa

0
  • #11 13 Cze 2009 18:11
    s70s
    Poziom 1  

Odblokowałem Navię nv 47 metodą Glasera. Działa Mapamap oraz AutoMapa Polski i Europy.

0
  • #12 17 Cze 2009 01:22
    tomkrol
    Poziom 12  

Najnowsze odblokwanie AYRA, bez ingerencji w nawigację!
    Jest to dzieło zebrane, Ayra by Sance + Asces + Deluge + Dzakus (oraz jego notatnik :lol: )

Aktualizacja 11.06.2009

Instrukcja instalacji:

Pobieramy plik: http://odsiebie.com/pokaz/3462581---ef0b.html
    mirror: SDMMC.exe
    Jako miejsce instalacji wybieramy kartę pamięci, potwierdzamy.
    Wkładamy kartę do NV47. Gdy karta jest włożona po wciśnięciu "Nawigacja" uruchamia się Ayra Menu, gdy nie ma karty uruchamia się oryginalna MapaMap. Żadnej ingerencji w rejestr ani w ResidentFLash. Miłej zabawy :-)
    w wersji tej poprawiony jest błąd niezapisywania kontaktów z programów kalendarz i kontakty

Ukryta Wiadomość:

Instrukcja instalacji:

Rozpakować zawartość archiwum na kartę pamięci

... i tyle.

Ściągamy ... http://odsiebie.com/pokaz/3430336---3522.html i instalujemy.

Gdy karta jest włożona po wciśnięciu "Nawigacja" uruchamia się Ayra Menu, gdy nie ma karty uruchamia się oryginalna MapaMap. Żadnej ingerencji w rejestr ani w ResidentFLash. Miłej zabawy :-)

UPDATE: Aby zapamiętywane były kontakty i notatki w kalendarzu należy bezpośrednio na karcie pamięci stworzyć katalog PIM - będą tam trzymane te

0
  • #13 17 Cze 2009 10:56
    smootny
    Poziom 18  

czy jest szansa by wykorzystać ten dodatek do uruchamiania konkretnego pliku na karcie sd zamiast tego menu ??

jeżeli jest taka opcja - jak to wykonać ??

1
  • #14 18 Cze 2009 23:23
    alomogardo
    Poziom 1  

odblokowałem navie w sposób nie inwazyjny lecz teraz mam problem z programem automapa a mianowicie podczas ustalania trasy i wpisywania nazwy miasta zawiesza się. jeśli ktoś zna odpowiedź na tą dolegliwość będę wdzięczny za radę

0
  • #15 22 Cze 2009 16:34
    Maniekpl29
    Poziom 12  

Proponuję sformatować kartę SD w czytniku w komputerze stacjonarnym za pomocą HP USB Disk Storage Format Tool i ponownie wgrać oprogramowanie którego używasz.
    Ayra bezinwazyjna jest spoko :-)

0
  • #17 25 Cze 2009 20:55
    pkpsp
    Poziom 2  

A u mnie nie odpala Automapy i TomToma poza tym reszta śmiga(format HP USB nie pomaga). Jeśli jest na to sposób to proszę o pomoc. Dzięki

0
  • #18 26 Cze 2009 12:28
    adrianeczek152
    Poziom 2  

jakiej pojemności karta SD jest potrzeban żeby to wszystko rozpakowac bo na 2GB mi się nie mieści

0
  • #19 26 Cze 2009 12:31
    quizerlca
    Poziom 2  

no to cos masz prawdopodobnie z czytnikiem kart, u mnie na Navia Nv47 chodzi TT7 z mapami 8,3

0
  • #20 26 Cze 2009 12:54
    adrianeczek152
    Poziom 2  

robiłem tym sposobem który opisał Tomkrol wyżej karte widzi wypakowuje wszystko do pewnego momentu kiedy mów że karta jest pełna a skąd masz tą mapę?? czy jest możliwośc żebym wgrał tylko mape na karte włożył ją do navi i używał jej zamiast tej MAPYMAP która jest wgrana seryjnie??

Dodano po 13 [minuty]:

podpowie ktoś ile miejsca zajmuje to?? jaką karte powinienem miec

0
  • #21 26 Cze 2009 19:07
    quizerlca
    Poziom 2  

do tomtom mapa wazy ok 1,9 gb jezeli chodzi ci o wschod i zachod europy, sam wschod ok 1,2 gb. wszystko powinno ci sie zmiescic, ale czy ty masz to wszystko spakowane rarem i z karty chcesz wypakowywac jeszcze na karte ??

0
  • #22 29 Cze 2009 10:20
    maszakow
    Poziom 11  

Hej,
    Kto nie grzebał jeszcze w navii :) i robił dłuższą trasę to pewnie spotkał się z tym problemem - no stronach producenta w tym miejscu dostępny jest patch który likwiduje problem mulenia się urządzenia po dłuższym okresie pracy - Efekt pracy grupy z pewnego forum za co im dziękuję. :sm9:
    maszakow

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

A jeśli chodzi o karty SD - to też info z forum - nv47 nie czyta kart SDHC.
    4GB w wersji "nie-HC" z tego co się orientowałem u sprzedawcy chyba już nie są dostępne na rynku - krótko potem jak weszły pojawił się format HC.

0
  • #23 30 Cze 2009 11:12
    doctor82
    Poziom 9  

Wrzuciłem Ayre na kartę sd, włożyłem do navia odpaliłem i działa, ale jak teraz wgrac mapy, jak klikam na automapę, garmina czy tomtom to wyskakuje błąd:

"cannot fin "AutoMapa EU" (or one of its components).Make sure the patch and file name are correct and that all the required libraries are available)

jak kliknę na MapaMap to mi odpala normalnie

???
    prosze o pomoc

0
  • #24 30 Cze 2009 18:42
    koala106
    Poziom 39  
  • #25 30 Cze 2009 22:15
    doctor82
    Poziom 9  

A jak mam je zainstalować. normalna instalka na kartę sd , i mam stworzyc katalogi , i w którym folderze?

0
  • #26 01 Lip 2009 06:27
    koala106
    Poziom 39  

Odszukaj plik gdzie są podane ścieżki do programów i masz już wszystko podane jak na tacy

0
  • #27 01 Lip 2009 07:23
    doctor82
    Poziom 9  

co to za plik , i gdzie go szukać

0
  • #28 01 Lip 2009 17:50
    shinnosuke666
    Poziom 1  

Plik sie nazywa

Code:
    nawigacja.ini
    a znajduje sie w
    Code:
    AYRA\PAGES
    .
    W pliku tylko wstawiasz gdzie jest dokładnie program ze swoim .exe i działa

1
  • #29 02 Lip 2009 17:14
    doctor82
    Poziom 9  

Dzięki, zainstalowałem AutoMapę zmieniłem dane w pliku nawigacja.ini i jest oki, jeszcze raz dzięki wielkie.

0
  Szukaj w 5mln produktów