Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola V3 - wiesza się po odebraniu smsa.

yes2mike 05 Cze 2009 15:56 1487 7
  • #1 05 Cze 2009 15:56
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda

Hej.

Kilka dni temu dostałem esemesa i chciałem go odczytać. Otwieram klapkę i trup. Najpierw główny ekran zrobił się biały, później umarł, a ekran na klapce był do góry nogami.
    Telefon niby działa, ale po otworzeniu klapy do połowy - wiesza się. Generalnie jest ciemny, odbierać połączenia w zasadzie można.

Ma ktoś jakieś pomysły ? Telefon nie upadł i nie był utopiony. Nie walczyłem z oprogramowaniem, nie flaszowałem itp. Wcześniej nigdy nie miałem z nim problemów...

0 7
  • #3 06 Cze 2009 12:24
    yes2mike

Dzięki Tino ;)

No więc zacząłem drążyć temat i przyatakowałem patefon p2k Tools, który przy 64% czytania wiadomości wiesza się na śmierć.
    Z kolei Motorola Phone Tools widzi może pięć esemesów (?), nawet nie jest w stanie odczytać nieprzeczytanej (o pozostałych nie wspomnę) wiadomości. Nie jestem specem od GSM, ale w/g mnie to raczej nie wina taśmy...

Kolejny problem to to, ze w managerze telefonu (p2k tools i p2k commander) nie mogę znaleźć folderu/plku wiadomości. Wtedy bym wiedział, czy to przypadek, czy faktycznie z jakiegoś powodu po otrzymaniu wiadomości wywalił się ten wynalazek (Motorola powinna jednak zostać przy produkcji radiotelefonów).

0
  • #4 06 Cze 2009 12:37
    tino2003
    Admin grupy GSM

Na elektrodzie znajdziesz program RSD oraz soft pod swoją motkę, wgraj i będzie wszystko jasne ;)

Wspomniałeś o taśmie bo w tym modelu bardzo często ulega ona uszkodzeniu a wspomniałeś, że obraz był do góry nogami wiec istnieje taka możliwość, że to właśnie taśma lecz wszystko się okaże po wgraniu nowego softu ;)

0
  • #5 06 Cze 2009 12:55
    yes2mike

A jak chłop krowie na rowie ? RSD widuję tylko na papierach... Niebardzo wiem czego szukać ;)

Wyników dla "RSD" było sporo, ale chyba żaden nie był konkretny ;)

0
  • Pomocny post
    #6 06 Cze 2009 16:39
    tino2003
    Admin grupy GSM

Sterowniki tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5009905#5009905

Soft np. tu http://www.motofan.ru/firmware/?action=list&parent=1&phone=4
    A RSD tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5065107#5065107

Instalujesz RSD, instalujesz sterowniki, następnie sprawdzasz wersję softu w telefonie przez wciśniecie * + # + pow. ściągasz odpowiedni soft, podłączasz włączony telefon do kompa czekasz aż stery się zainstalują.
    Odpalasz RSD w okienko wstawiasz plik z softem telefon włączony bez karty sim, bateria na full i klikasz start.
    Jak dalej coś nie jasne to pisz.

0
  • #7 07 Cze 2009 12:12
    yes2mike

OKi, chyba wszystko jasne :) Wersję będę musiał sprawdzić p2k, bo przecież z wyświetlacza nie odczytam :D

Z telefonu i tak nie ma już pożytku, więc traktuję to bardziej jako eksperyment naukowy. Dam znać, czy coś się udało zdziałać z tym złomem (chociaż całkiem przyzwoity telefon jak na swój wiek).

0
  • #8 08 Cze 2009 11:53
    yes2mike

A więc: Wszystko przebiegło bez najmniejszego kłopotu, ale to chyba jednak wina taśmy. Tak myślę ;) Dzieło zniszczenia dokończyłem zdejmując zawias, więc w 100% nie jestem przekonany... Raz nawet odpalił się główny ekran, ruszanie tasiemką nic nie dało, i oczywiście się zawiesił.

No nic. Dzięki za pomoc, może znajdę czas na ożywienie motorolki, której rozkładanie na czynniki pierwsze jest jedną z najgorszych kar jakie mógł wymyślić producent telefonu ;)

0