Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens AMILO M1450G - wymiana procesora

05 Cze 2009 16:34 7370 17
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Najpierw to ty zaobacz jaki masz chipset. Bo jak starszy to max co wciśniesz to Pentium M 2,1 ale on kosztuje ponad 300 zł co jest kompletnie nieopłacalne,.

Jesli chipset jest nowszy i obsługuje magistralę 533 to można się pokusić o jakiegoś 2 rdzeniowego.
  • Poziom 26  
    Fabrycznie maksymalnie wkładane były PENTIUM M (770) 2.13GHZ /533 na rdzeniu Dothan. Pasują też inne na rdzeniu Dothan. Procesor, który podałeś to procesor do Pc nie notebooka.
  • Poziom 26  
    http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/305264.pdf
    Pod tym adresem masz specyfikację Twojego mostka północnego. Są tam też opisane procesory:
    The Intel® Pentium® M Processor with 2-MB L2 Cache processor support
    ⎯ 533-MHz processor system bus support
    Intel® Pentium® M Processor Low Voltage support
    Intel® Pentium® M Processor Ultra Low Voltage support
    Czyli maksymalnie można zastosować Pentium M 770
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Tak, ten będzie działał.
  • Spec Overclocking
    No przecież kolega wyżej już napisał, max to M770.
  • Poziom 15  
    wwrroobbeell napisał:
    Ok. A będzie odczuwalna, duża różnica w wydajności i szybkości pracy komputera jak zmienie na tego INTEL Pentium M 760 (...) oraz dołoże 1 Gb RAMu (obecnie jest 512 Mb)?

Nie napisałeś jaki masz system operacyjny i jak dużo zainstalowanego oprogramowania. Zakładam że masz Windows XP (Visty nikt przy zdrowych zmysłach nie instaluje na 512MB a posiadacze Linuksa chwalą się tym faktem w pierwszym poście), w takim wypadku samo zwiększenie RAMu spowoduje istotną, zauważalną poprawę, wymianę procesora również odczujesz ale poprawa będzie nieco mniej widoczna.

ps. 1Gb (gigabit) to jakieś 125GB (gigabajt) ;-)
  • Poziom 15  
    wwrroobbeell napisał:
    Cytat:
    ps. 1Gb (gigabit) to jakieś 125GB (gigabajt)

Tak tak "przejęzyczyłem sie". Ale podajesz tu błędne informacje, otóż np. 8Gb to jest jakis 1 GB, czyli raczej jest nie możliwe aby 1Gb = 125 GB.

Tak, ja też się "przejęzyczyłem", napisałem co napisałem a miałem na myśli 125MB :)
    A pozatym chcąc poprawić jeden błąd popełniam inny, w informatyce 1G to 1024M więc 1Gb to 128MB.
  • Poziom 25  
    Nie to nie to samo. Na wydajnosc systemu masz tez duzy wplyw dysk twardy i jego szybkosc. 2Ghz taki procek z 2mb cache to naprawde mocny i fajny procesor.
  • Poziom 25  
    Centrino to platforma. Z grubsza pentium M = Centrino w polaczeniu z karta wifi od intela etc. Pogogluj w poszukiwaniu wiecej info. Jest tego mnostwo.