Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista Service Pack 2 pobierz

blondyneczka_83 05 Cze 2009 17:34 13833 20
  • Windows Vista Service Pack 2 pobierz

Kilka dni temu Microsoft oficjalnie udostępnił pakiet poprawek dla systemu operacyjnego Windows Vista i Windows Server 2008. Nie mniej jednak wszyscy, którzy spodziewają się aktualizacji w języku polskim będą zawiedzeni, gdyż na chwilę obecną dostępne są tylko i wyłącznie poprawki w języku:

•angielskim
    •francuskim
    •hiszpańskim
    •niemieckim
    •japońskim

W przyszłości – o czym zapewnia producent zostanie wydana 36-języczna wersja pakietu, w którym uwzględniona zostanie również polska wersja, lecz kiedy to nastąpi? Niewiadomo.

Najnowszy dodatek Service Pack został przygotowany dla platform x86, x64 oraz ia64 a w pobranym pliku znajdziemy również plik ISO, dzięki czemu wszystkie trzy pakiety można będzie nagrać np. na płytę DVD. Przed przystąpieniem do instalacji dodatku Service Pack 2 pamiętać należy, aby nasz system operacyjny wcześniej zaopatrzyć w aktualizację Service Pack 1.

Aktualizacja oprócz wszystkich poprawek, które firma Microsoft opublikowała od czasu wydania SP1, zawierać będzie także najnowszą wersję wyszukiwarki Windows Search 4.0, która obsługuje indeksowanie zaszyfrowanych plików EFS, Windows Vista Feature Pack for Wireless (wraz z obsługą Bluetooth) czy też możliwość nagrywania dysków Blu-ray.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie Microsoftu.

Dodatek Service Pack 2 (bezpośredni link) http://www.microsoft.com/downloads/details.as...d5-f907-4406-9012-a5c3199ea2b3&DisplayLang=en

Źródło: http://di.com.pl/news/27050,4.html

Fajne! Ranking DIY
  • #2 05 Cze 2009 19:57
    _eddie_
    Poziom 32  

Boję się tego SP ale ciekawi mnie czy poprawi wydajność, wywali tło z którego i tak nie korzystam (chyba z dziesięć procesów), przyśpieszy media etc. Ściągał już ktoś?

• #3 05 Cze 2009 21:30
    Ficu
    Poziom 31  

Gdzieś czytałem, że po instalacji SP2 na dysku zostaje uwolnione nawet 130GB!

• #4 05 Cze 2009 22:09
    eheaton
    Poziom 11  

Posiadam oryginalna viste i sprawdzałem przez windows update nie ma jeszcze dostępnej wersji dla języka polskiego... Również czytałem o tych 130GB uwolnionych po zainstalowaniu SP2, chociaż wydaje mi się że to kwestia usuwania starych raportów o błędach. Pamiętam jak kiedyś kumplowi "czyściłem viste SP1" odzyskałem z 20GB wolnego miejsca (raporty, śmieci etc.) Może się coś poprawi w nowej "łatce" zwłaszcza obsługa większej ilości RAM przy vista basic można wsadzić do 3GB jedynie oraz ewidentnie przydała by się większa wydajność zwłaszcza w kwestii grafiki.

• #5 05 Cze 2009 23:00
    Suchy
    Poziom 17  

Czy jest możliwość zainstalowanie angielskiej wersji aktualizacji na systemie w języku polskim ? czy instalator się nie zgodzi na to ?

• #6 05 Cze 2009 23:35
    pawel200388
    Poziom 17  

Nie zgodzi, choć po lekkich kombinacjach można i to, acz odradzam :) Później wyjdzie polska wersja i będziesz sobie pluł w brodę, że nie czekałeś :)
    130GB?? Toż to połowa mojego dysku! Ludzie, Vista która zajmuje ponad 130GB to.... no ja nie znam nikogo, kto by tak potrafił. Po zainstalowaniu SP2 masz możliwość odpalić specjalne narzędzie które pozwoli na usunięcie śmieci po aktualizacjach. Jak Windows Update pozostawia po sobie ściągnięte pliki instalacyjne poprawek to to powoli rośnie, jednak nigdy nie uzbiera się 130GB. 13GB to myślę, że już przesada.
    20GB z czyszczenia "Visty" też jest mało możliwe, no chyba, że w trym przypadku chodzi o czyszczenie systemu ze zbędnych programów, demówek, zbędnych dodatków do preinstalowanych systemów, itd. Wtedy się z autorem posta zgodzę :)

• #7 06 Cze 2009 00:41
    HWDP13
    Poziom 2  

witam,
    mam komputer packard bell imedia x2416
    -procesor intel core 2 quad 2.33gh
    -karta graficzna-geforce 9600gso 2.9gb
    -ram-4gb
    -windows vista home premium service pack 1
    i mam taki problem poniewaz nie wiem czy mi pojdzie na tym komputerze service pack 2-prosze o szybka odpowiedz

• #8 06 Cze 2009 03:21
    markovip
    Poziom 34  

A dlaczego miało by nie 'pójść'? Przecież to nie inny OS tylko zwykła łatka. Ciekawi mnie jeszcze ilość pamięci Twojej karty graficznej ;)

Swoją drogą, te 20GB uwolnionej przestrzeni jest możliwa, zgodziłbym się nawet na 50GB. Posiadam Vistę Ultimate 64 bit SP1 i po 2 miesiącach używania gdy włączyłem usuwania starszych punktów restauracji (zostawał tylko ostatni) w programie 'Vista Manager' ubyło ponad 35GB!

System nabyłem w języku ang. i tylko zrobiłem polską nakładkę w panelu sterowania, więc instalacja powinna się udać, jednak jestem przekonany że nowy SP będzie automatycznie instalował wtyczkę sprawdzającą 'oryginalność' systemu. Dyskretnie mówiąc, mój na pewno nie przejdzie (każdy się pewnie domyśli dlaczego) :D I tak o mały włos nie załatwiłem sobie formata ostatniego razu, kiedy wypuścili nowy typ programu do sprawdzenia autentyczności systemu (wtedy jeszcze nie mający lekarstwa), i dziękuje mojemu instynktowi któremu nazwa 'niby czegoś, nie wiadomo czego' wydała się podejrzana. Odznaczyłem ją i na następny dzień dowiedziałem się o jej istnieniu :D

Ja wychodzę z założenia że jedynymi NIEZBĘDNYMI łatkami na system są te pierwsze (krytyczne), później tylko kochany M$ zaśmieca nam dyski, dlatego też w moim przypadku każdorazowo aktualizacje systemu trwają tylko przez pierwszy dzień. Oczywiście z biegiem czasu wychodzą nowe 'aktualizacje krytyczne' które instaluje manualnie.

Pozdrawiam

• #9 06 Cze 2009 12:57
    HWDP13
    Poziom 2  

Witam,
    juz sprobowalem to zainstalowac i dziala,lecz mialem spolszczenie.musialem je odinstalowac,zainstalowac sp2 i jak potem sprobowalem zainstalowac spolszczenie ktore bylo tylko do sp2 to dziala bez problemów.mam takie pytanie czy przez te spolszczenie nie zepsuje mi sie nic bo przeciez nie jest one do tego sp?

->markovip, to dokladne moje dane komputerowe(karta graficzna ma 1.5gb,ale pobiera ram bo jest tak ustawione tam cos z czego wychodzi 2.9gb,sprawdzalem pare razy(w tym systemrequirementslab.com))-

Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz
    2.33 GHz Performance Rated at 8.75 GHz(bo quad)
    ram-3.2 GB(mam normalnie 4 ale jak dalem nowa karte graficzna to mi zabrala te 800mb)
    Microsoft Windows Vista Home Premium Edition, 32-bit (Build Service Pack 26002)
    You Have: NVIDIA GeForce 9600 GSO () PASS
    Video Card Features - Minimum attributes of your Video Card Video RAM: Required - 64 MB , You have - 2.9 GB

Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes

Video HW Rasterization: Required - Yes , You have - Yes

Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - Yes

Pixel Shader Ver.You have - 4.0
    directx- 10
    no i dysk twardy 640gb
    pozdrawiam wszystkich

Dodano po 5 [minuty]:

tutaj jak sprawdzalem gre na pc na systemrequimentslab.com(gta 4)

CPU
    Minimum: Intel Core 2 Duo 1.8GHz, AMD Athlon X2 64 2.4GHz
    You Have: 4 processors running - Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GHz PASS
    CPU Speed
    Minimum: 1.8 GHz
    You Have: 2.33 GHz PASS
    System RAM
    Minimum: 1 GB for Windows XP / 1.5 GB for Windows Vista™)
    You Have: 3.2 GB PASS
    Operating System
    Minimum: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
    You Have: Microsoft Windows Vista Home Premium Edition, 32-bit (Build Service Pack 26002) PASS
    Video Card
    Minimum: 256MB NVIDIA 7900+ / 256MB ATI X1900+
    You Have: NVIDIA GeForce 9600 GSO () PASS
    Video Card Features - Minimum attributes of your Video Card Video RAM: Required - 256 MB , You have - 2.9 GB
    Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes
    Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - Yes
    Vertex Shader Ver.: Required - 3.0 , You have - 4.0
    Pixel Shader Ver.: Required - 3.0 , You have - 4.0

• #10 06 Cze 2009 15:55
    _eddie_
    Poziom 32  

HWDP13 bo 3,2GB to 32BIT Vista tylko obsłuży.

• #11 06 Cze 2009 18:06
    MarekPPN
    Poziom 35  

Tylko to jeszcze wersja nie PL.

• #12 06 Cze 2009 18:51
    markovip
    Poziom 34  

Możliwe że przez 32 bitowy OS, te 'pożyczanie' MB RAM stosują zintegrowane karty graficzne w laptopach. Jednak Bóg jeden wie coś Ty tam w BIOS-ie poprzestawiał.

• #13 06 Cze 2009 20:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 07 Cze 2009 00:01
    aktus
    Poziom 17  

Ficu napisał:
    Gdzieś czytałem, że po instalacji SP2 na dysku zostaje uwolnione nawet 130GB!

Oczywiście. Zostają usunięte pliki tymczasowe po instalacji SP1 ;)

edit:
    @ down:
    A ja bym wolał, żeby ludziska z M$ w końcu zabrali się do roboty i zamiast wypuszczać nowe wersje zabrali się za łatanie już istniejących systemów.

• #15 07 Cze 2009 00:21
    noyo
    Poziom 18  

bym wolał zeby nie bawili sie w sp dla visty tylko dali dla posiadacy visty windowsa 7

• #16 07 Cze 2009 01:41
    markovip
    Poziom 34  

stoperekk napisał:
    posiadacy visty windowsa 7

To Microsoft wypuścił jakiś nowy OS? Nie wiedziałem.

• #17 07 Cze 2009 09:25
    _eddie_
    Poziom 32  

Se7en to i tak będzie SP dla Visty. Poprawione stare błędy, zrobione nowe itd ale SP2 Vista mnie interesuje. Mam ten komputer jakieś pół roku i nie przewiduje innego OS. Nie chcę żadnej siedem ani osiem ani nic innego co nie zostało zakupione razem z częściami tego sprzętu. Nie dam kilkaset złotych na SP. Mam tą vistę i zostaje. Niech M$ ją doskonali do oporu. Dziękuję.

• #19 08 Cze 2009 12:07
    gsmangel
    Użytkownik obserwowany

SP2 w vista zwalnia miejsce, dlatego, że usuwa raporty błędów i stare, niepotrzebne, nadpisane pliki.

• #20 08 Cze 2009 16:15
    markovip
    Poziom 34  

Tak, tego się można doczytać w linku powyżej...

• #21 17 Cze 2009 12:21
    dr_cvaniak
    Poziom 1  

u mnie vista z SP1 zajmuje prawie 48GB a że partycja systemowa ma około 50 to mam powoli problem.
    Wszystkie programy instalowałem na innej partycji - zdaję sobie sprawę że pomimo takiego zabiegu coś tam vista wrzuca na dysk systemowy ale nie powinno to zajmować aż tyle miejsca w całości razem z tym badziewnym systemem.
    jak miałem na HP system xp to także mi system oszalal i zajał jakieś 140GB... ale za pomoca linucha oczysciłem całość. łatwo było znaleźć dziwne katalogi (nie było ich widac nawet pod adminem na XP) archiwizacyjne liczone w setkach tysięcy (a były puste).

z poziomu admina usunąłem raporty błędów i inne badziewia... zwolniłem tylko 3,5GB. dalej około 20GB powinno być wolne.

niestety vista jest na tyle dziwna że nie mogłem znaleźć czegoś co z pewnością przypominałoby takie bakapy... znalazłem kupę folderów (również w setkach tysięcy) z pojedynczymi plikami po 1kb z dziwnymi rozszerzeniami. (nic o tym w necie nie znalazłem) ale nie chce ryzykować...

Pozostaje mi tylko czekać na SP2 który mam nadzieje przywróci mi viste do jej pierwotnych 14-20GB.

czy ktoś sie orientuje kiedy SP2 w wersji PL wyjdzie?? bo wszędzie widze informacje że wkrótce... a sa datowane na początek tego roku.. windows zawsze inaczej postrzegał czas... :)