Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie ogrzewanie do mieszkania w kamienicy ?

nating07 27 Cze 2010 19:44 16256 37
  • #31 27 Cze 2010 19:44
    Dirk!
    Poziom 9  

Witam

Trafiłem na idealny temat. Mam nadzieję że trochę mi pomożecie

Kupiłem mieszkanie w kamienicy 30 m2 wysokie 2.7m (jeden pokój 18m, kuchnia 6m, łazienka 3m)2piętro mieszkanie w środku okna będą plastikowe
    I niestety trzeba je ogrzać
    Pierwszy problem nie ma gazu
    Drugi. Ne bardzo chcę mieć ognisko w domu i nie widzi mi się zasuwać do budynku obok do komórki po drewno lub węgiel
    Z tego wychodzi że w grę wchodzi tylko instalacja elektryczna.

Macie może jakieś ciekawe propozycję dobrej instalacji jednocześnie nie drogiej w zakupie jak i zużyciu energii?
    Jestem laikiem w tych sprawach zacząłem sporo czytać w sieci, ale niestety nadal moja widza jest znikoma

Fachowiec z administracji powiedział że może zrobić jakąś instalację na bazie grzałki i pompki(nie mam pojęcia o czym mówił bo się śpieszył i tyle zdążył powiedzieć). Koszt materiału(jakiś 2 piece czy jak on to tam nazwał i grzałka) 1500zł plus robocizna 700zł. Moc z tego co pamiętam 2KW
    Podobno miesięczny koszt ogrzewania 150zł w sezonie(jak dla mnie to nie ma tragedii )

Tylko czy to będzie skuteczne i nie będę zgrzytał zębami

Jeszcze sprawa instalacji. Do ww instalacji nie potrzeba 3faz

I jeszcze sprawa 2 taryf bo dopiero będę podłączał prąd
    Czy to rzeczywiście jest opłacalne? II taryfa jest miedzy 22-6 i 13-15(podobno są jakieś sterowniki programujące godziny włączenia i wyłączenia)
    ale z tego co wiem I jest wtedy sporo droższa ?

Wiem że zadałem masę pytań no ale cóż jak wspomniałem na razie zdobywam wiedzę

Z góry dzięki za pomoc

• #33 28 Cze 2010 23:18
    Dirk!
    Poziom 9  

też mi się tak wydawał jak zobaczyłem wisiorek z trupiej czaszki na szyj a tak poważnie jakieś sugestie. Muszę jak najszybciej iść do elektrowni podłączyć prąd a to wiąże się z deklaracją odnośnie taryf i chyba też ewentualnej decyzji co do 3faz co sprowadza mnie do wyboru sposobu ogrzewania

• #35 29 Cze 2010 21:10
    Dirk!
    Poziom 9  

Oczywiście nie ocieplona chodź odziwo w mieszkaniu jest dość ciepło w porównaniu z innymi jakiej oglądałem.

Mirrzo a możesz mi doradzić jakie zamontować ogrzewanie i na co zdecydować się w elektrowni bo jestem bardziej niż zielony jeżeli chodzi systemy grzewcze. Zależy mi pewnie jak każdemu żeby instalacja była ekonomiczna i żeby samo zainstalowanie jej nie zrujnowało mnie

• #36 30 Cze 2010 07:34
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Z "elektryki" też jestem zielony.
    Widziałem kiedyś listwy grzejne, które montuje się przy podłodze. Był to system modułowy o mocy coś ok. 100 W , które spinało się jedna za drugą do uzyskania potrzebnej mocy.
    Gdybam, że na piece akumulacyjne nie masz miejsca.

• #37 30 Cze 2010 10:27
    Dirk!
    Poziom 9  

No nie da się ukryć, a 2 czy jest sens pieca na 18 m bo w sumie trzeba ogrzać tylko jeden pokój. Teraz dowiedziałem się o jakimś ogrzewaniu to chyba to o czym mówił wyżej wspomniany szaman mała grzałka (bojler) moc ok 1.5KW pompka 2 czy 3 grzejniki ale to chyba nie jest energooszczędne bo woda krąży jak w chłodnicy w samochodzie a grzałka musi ją cały czas podgrzewać