Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik do kosiarki

adm_997 14 May 2004 16:05 5256 12
 • #1
  adm_997
  Level 2  
  Witam
  Posiadam silnik wymontowany ze starej pralki (chyba ps663) Chce go przeznaczyc do kosiarki do trawy. Szukalem w sieci schematu, ale kolory przewodow sie nie zgadzaja ( a jestem zielony w temacie). Z kostki silnika wychodzi 5 przewodow:
  2 zolte, 2 zielone i jeden brazowy. Jak je podlaczyc razem z kondensatorem??
  Prosze o wyrozumialosc
  aDm
 • #2
  POL02
  Home appliances specialist
  Witam.
  Kondensator !6uF przyłączasz do czeronego i niebieskiego.
  Sieć 230V do przewodu białego i niebieskiego.
  Powodzenia.
 • #3
  jmk
  Level 28  
  Jeszcze drobna uwaga-cały ten młyn odizolowac bardzo starannie lub uziemić-Najlepiej w jakiejś plastikowej obudowie aby nie było możliwe pojawienie sie napięcia na obudowie tego cudu techniki.
  Zycie jest więcej warte niz 200zł- tyle kosztuje w sklepie nowe do natychmiastowego użycia urządzenie-ale decyzja należy do Ciebie!!!
  Pamietaj!! Miejsce w parku sztywnych czekają!!!!!!
  Niekoniecznie musi być to Twoje miejsce!!! lub kogoś z Twojej rodziny etc....
 • #4
  adm_997
  Level 2  
  Dzięki za odpowiedź, ale piszesz o innych kolorach niż te które podałem w zapytaniu. Tam są dwa zielone, dwa żółte i jeden brązowy.
 • #5
  _Klark
  Level 15  
  adm_997 wrote:
  Witam
  Posiadam silnik wymontowany ze starej pralki (chyba ps663) Chce go przeznaczyc do kosiarki do trawy. Szukalem w sieci schematu, ale kolory przewodow się nie zgadzaja ( a jestem zielony w temacie). Z kostki silnika wychodzi 5 przewodow:
  2 zolte, 2 zielone i jeden brazowy. Jak je podlaczyc razem z kondensatorem??
  Prosze o wyrozumialosc
  aDm

  Witam
  Silnik od PS663 ma małą moc na wirówce. Typowa kosiarka to 1000W a i tak na gęstej trawie staje.
  pozdro
 • #6
  macher
  Level 15  
  pokosi trochę i zagotuje silnik, robiłem takie coć i rodzina sobie w ciągu niepełnego sezonu z tym poradziła - poszedł dym.
  nie musi dobrze izolować - byle gdy pojawi się napięci rama kosiarki miała metaliczne połączenie z ziemmią, a rączka była dobrze izolowana, wszystko przez S191 C3 i ew. różnicówkę 0,03A :?
  macher
 • #8
  gdaraf
  Level 11  
  mam zrobioną kosiarkę z silnika z PS i nie nażekam tylko wstawiłem kondensator 22uf
 • #9
  waldi123
  Level 11  
  mam zrobioną kosiarkę z silnika z PS i nie nażekam tylko wstawiłem kondensator 22uf
  Ja tez tak zrobiłem. Trawe mozna kosic jak jest niska i bardzo wolno(przy szerokości koszenia 28 cm).Wydałem na podzespoły prawie 100zł.
  Zbieram na "orginalną" z reala.
 • #10
  Breżniew
  Level 22  
  Ja zrobiłem kosiarkę z silnika od wiatki i starego wózka dziecięcego :lol: .Szerokość noża 34cm .Moc silnika jest w pełni wystarczająca nawet na wysokiej trawie a wysokie kępy też są niegrożne. A wszystko dzięki temu że nóż jest osadzony na starym żeliwnym kole pasowym , kóre ma dużą masę .Dzięki temu występuje niewielki spadek prędkości wirowania przy zetknięciu noża z kępami wysokiej trawy-polecam ten silnik :wink: ,niestety nieznam jego symbolu i danych tech.
 • #11
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Ja tez tak zrobiłem. Trawe mozna kosic jak jest niska i bardzo wolno(przy szerokości koszenia 28 cm).Wydałem na podzespoły prawie 100zł.
  Zbieram na "orginalną" z reala.[/quote]

  Witam, miałem taki sam cud techniki, pomimo zastosowania kółek z tworzywa, rączki izolowanej, obudowy podłączonej do uziemienia, koszeniu w gumowych butach przy wilgotnej trawie nie kusiłbym "złego".
  Znalazłem chętnego, przy niewielkiej dopłacie mam kosiarkę o mocy 1300W.
 • #12
  karo33333
  Level 15  
  jaką moc mają w przybliżeniu na wirowaniu te silniki,chodzi mi o silniki od wiatki i ps633,czy ktoś może podać bo mam silnik od piły stołowej o mocy 550W i obrotach 2800, i się zastanawiam czy mogę go zastosować do wykonania kosiarki.(czy moc jego będzie wystarczająca)
 • #13
  adamjur1
  Level 41  
  ludzie !!!! cmentarze są pełne takich jak wy amatorów-wynalazców.
  Kosiarkę mozna kupić za 199 zł, jak coś się stanie przy uzywaniu takiej samoróbki zpomnijcie o wypłacie dla rodziny z ubezpieczenia.
  Patrz prawo energetyczne i normy o żywaniu narzędzi przenośnych
  Św, kw SEP E i D do 1kV uprawnienia pomiarowe, protokół pomiarów izolacji - urządzenie przenośne to minimum potrzebnych wymagań - a gdzie znak B czy jak teraz w Uni CE ??? hhhhhoooorrrrrrroooorrrr :?
  ja jestem uprawnionym do tych prac rzemieślnikiem ale przy ostatniej przeprowadzce wyrzuciłem pewnę ilość nieuzywanych silników ( m. in kpl silników do Wiatki) żeby nie kusiły .