Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta 1902w podświetlenie znika po sekundzie

rafaelle1 06 Jun 2009 18:05 2224 3
lampy.pl
 • #1
  rafaelle1
  Level 12  
  Witam , mam monitor manta1902w kiedyś zgasło mi podświetlenie , wymieniłem spuchniety kondensator i działał z jakiś rok , teraz znów jest to samo , tzn jak go włączam zapala sie na sekunde i gaśnie , ale tylko podświetlenie , monitor działa.
  co mogło paść , dodam że jak podłączam 1 lampe to jest tak samo w obu gniazdach , jak podłączam drugą to w żadnym nie działa , jeżeli sie spaliła 1 lampa to czy można to jakoś obejść , bo na tej która działa widać wszystko ok(przez sekunde)
 • lampy.pl
 • #2
  Jakant
  Level 35  
  Masz uszkodzenie w inwerterze. Temat wielokrtnie opisywany na forum, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Zacznij od wymiany elektrolitów w inwerterze, podstaw świetlówki ,sprawdż tranzystory i oporności trafek.
 • lampy.pl
 • #3
  rafaelle1
  Level 12  
  czytałem tematy na forum , zastanawiało mnie dlaczego 1 lampa działa a druga nie , kondensatory wymieniłem wszystkie jakbym miał świetlówki to bym wymienił i nie pisał na forum , nie wiem jak sprawdzić tranzystory :(
 • #4
  rafaelle1
  Level 12  
  pomoże ktoś ? chciałem wiedzieć czy to lampa , czy szukać uszkodzenia na płytce inwertera

  Proszę poprawić treść postu -zdania zaczynamy wielką literą a kończymy kropką - zgodnie z regulaminem pkt. 15. [dzimi]

  Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

  co za różnica czy napisze z dużej czy zmałej litery , nie pomoże to rozwiązać problemu , władza wam uderza ? kiedyś możnabyło tu sie czegoś dowiedzieć i uzyskać pomoc , teraz większość odpowiedzi to "użyj wyszukiwarki" , do wiadomości @Jakant używałem wyszukiwarki , czytałem posty 4 dni zanim napisałem , chciałem tylko sie dowiedzieć czy mam spaloną lampe ale widze że tu już sie nie dowiem niczego .

  ps .
  moderatorzy powinni zmienić podejście , elektroda sie strasznie zmieniła , a szkoda ...