Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją w domku (nową)

06 Cze 2009 18:51 1362 8
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem z instalacją satelitarną w domku jednorodzinnym
    Całość to czasza 90, konwerter quatro Inverto + multiswitch MSP 5/4-PIU4 + antena naziemna Telmor'a ze wzmacniaczem.

Ogólnie chcę na tym obierać cyfre, problem jest następujący
    Jeżeli podłącze wszystkie kable od konwertera do multiswich'a to sygnału zero (antena ustawiona poprawnie). Jeżeli odepnę VL wtedy siła sygnału na poziomie 20% i da się wyszukać jakieś kanały .
    Konwerter już podmieniałem i było to samo. Wydaje mi się że to multiswich ale poradźcie jak to sprawdzić na 100%.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Warunkowo odblokowany
    Wymienić na nowy.
  • Warunkowo odblokowany
    No i słuszna decyzja z tym multiswiczem.
  • Poziom 23  
    Sprawdzić w prostu sposób podłącz jeden z kabli do tunera ... i sprawdx czy działa, i jeszcze jedna rzecz jeżli masz antenę ASR860P25 i podłączysz ją d tego switcha to ona moze powodować zanik sat ... ponieważ max. poziom sygnały TV na wejściu to w ultiswitch 85dB ...

gdy wykonuje instalcję multiswitch i antena naziemna z przedwzmacniaczem na wejści Tv montuje to : http://tels.pl/tlumikregulowanyfr1fl-p-117.html , a co multiswitcha to wybierz cos lepszego przeciez robisz to dla siebie na następne kilka lat http://tels.pl/multiswitchtms5x4p-p-137.html albo triax ( w sumie to to samo ponieważ Triax robi te multiswitche dla Telmor ) ale telmorowskie są tańsze :)
  • Poziom 19  
    Marcin91 napisał:
    i jeszcze jedna rzecz jeżli masz antenę ASR860P25 i podłączysz ją d tego switcha to ona moze powodować zanik sat ... ponieważ max. poziom sygnały TV na wejściu to w ultiswitch 85dB ...

To święta prawda i podstawa przy uruchamianiu instalacji na multiswitchu, zwłaszcza na tej antenie . W pierwszej kolejności powinieneś po prostu wypiąć kabel anteny naziemnej i zobaczyć co dalej. Jeśli nie będzie poprawy to jeszcze jedno przychodzi mi do głowy: kiepskie kabelki, znaczy bez ekranu, pomiędzy konwerterem a multiswitchem i to bym sprawdził w drugiej kolejności. To prosto sprawdzić, wystarczy pojedyńczo wpinać kolejne kabelki, ale do konwertera, nie odwrotnie do multiswitcha! I obserwować co się dzieje z sygnałem.
    dzac4 napisał:
    Wymienić na nowy.

To akurat, w twoim wypadku, jeśli nie posiadasz odpowiednich przyrządów i wiedzy a sprawdzanie polega na metodzie eliminacji, robi się na końcu. Z oczywistych przyczyn, najdroższy element "układanki" i w 99% przypadków "niewinny"
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam

Dziś postaram sie sprawdzić czy rzeczywiście nie jest to problem z antena naziemną.
    Nie umiem sobie już teraz przypomnieć czy wykonywałem jakieś próby bez niej czy też nie.
    Też za bardzo nie chce mi się tego multiswitcha wymieniać bo musze go wysłać i czekać na wysyłke powrotną.

Kable raczej odpadają są jak najbardziej dobrej jakości a i f-ki pozarabiałem bardzo dokładnie.

Nic to zobaczymy dziś co sie będzie działo.
  • Poziom 11  
    Witam
    podejrzewam multiswitcha na 90% ,też miałem taki przypadek męczyłem się kilka dni,wymieniłem multiswitcha,i wszystko grało jak należy
  • Poziom 22  
    Jeśli to model z aktywną i regulacją na pasmach to zmniejsz wzmocnienie do minimum