Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obudowa głośnika

janusz27 14 Maj 2004 18:46 2045 12
  • #1 14 Maj 2004 18:46
    janusz27
    Poziom 30  

mam sobie głośnik, jego parametry i wiem, że jest mi potrzebna obudowa 40L i tu jest moje pytanie jakie wyniary będzie mieć to obudowa, bo moje obliczenia nie wychodzą mi najlepiej czy ktoś może mi powiedzieć jak to liczyć hmmm.

0 12
  • #2 14 Maj 2004 18:58
    Sound Wave
    Spec od akustyki

wzór na objętość to chyba uczą w 3-4klasie podstawówki i jest to pole podstawy razy wysokość.... dla prostopadłościanów. dla storzka i ostrosłupa jest tam 1/3 .... czyli będzie to u ciebie sześcian o boku 35cm.... do tego musisz dodać grubość płyty i masz wymiar na jaki trzeba przyciąć płyte.... wiem że głupie posty sie ignoruje ale rozbroiłeś mnie...

0
  • #3 14 Maj 2004 19:01
    Makthom
    Poziom 11  

chcesz dokladnie miec 40l pojemnosci? zewnetrznej czy wewnetrznej, jaka grubosc dechy?
    moze byc:
    34,7cmx20,8cmx55,5cm.
    przy desce 18mm bedzie to
    38,3x24,4x59,1cm.
    wzor na objetosc jest prosty wysokosc x szerokosc x glebokosc.
    1l to 1000cm^3.
    A tak w ogole to nie wiadomo jaka zrobic obudowe bo nie podales zadnych danych? Chociazby jak szerokosc glosnkia.
    Do czego ta obudowa ma sluzyc? Czy to subwoofer czy to kolumna?
    I wiesz co, pocwicz matematyke, bo jak chcesz sie za cos zabrac jak juz na starcie nie mozesz policzyc obudowy z boków?
    Czy to 27 w Twoim nicku to wiek? No bo jak tak to kompletna zalamka...

0
  • #4 14 Maj 2004 19:24
    toadi
    Spec od akustyki

Poza tym ze smieszne jest ze ktos nie umie obliczyc wymiarow obudowy to jeszcze dodam ze w WINISD jest narzedzie do obliczania wymiaro obudow i moza zalorzyc grubosc plyty i jeden czy dwa wymiary

0
  • #5 14 Maj 2004 19:33
    irek2
    Poziom 40  

Ja tez nie umiem liczyc i robie to metoda prob i bledow po prostu na koncu wlewam do kolumny wode i mierze ile litrow wejdzie:)

0
  • #6 14 Maj 2004 20:02
    sauron9
    Poziom 21  

irek, a jak radzisz sobie z BR? :D

0
  • #7 14 Maj 2004 21:35
    janusz27
    Poziom 30  

piszecie, że nie umiem przeliczać litrów na centymetry sześcienne no wiecie moja nauka w podstawówce była bardzo dawno temu i człowiek zapomina niektórych rzeczy po prostu się tego nie używa. A co do obudowy to będzie ona zamknięta strojona na 47Hz otwór na głośnik 146mm, a średnica głośnika 165mm.

0
  • #8 14 Maj 2004 21:46
    Makthom
    Poziom 11  

:?:
    Zamknięta strojona?
    Wnioskuje, że będzie to kolumna. Pewnie mozesz skorzystac z tych wymiarow co podalem wczesniej, ale lepiej zrob tak aby Ci pasowalo do domu. Mam nadzieje, ze wiesz juz jak masz to wszystko teraz wyliczyc.

0
  • #9 14 Maj 2004 22:25
    janusz27
    Poziom 30  

dzięki za wszelkie podpowiedzi i teraz już wiem jak przeliczać

0
  • #11 15 Maj 2004 21:49
    Makthom
    Poziom 11  

Wiesz co irek, jakbys dodal popularnego ludwika to wtedy bylby full wypas. Slyszalem, ze nic tak nie poprawia dzwieku jak ten popularny srodek.
    Polecam tez obudowe zamknieta z dwoma bassreflexami, tyle, ze rury na zewnatrz, laczymy wezykiem i mamy obudowe zamknieta strojona na magicznego, symbolicznego 1Hz.
    :D

0
  • #12 16 Maj 2004 18:07
    kogie
    Poziom 13  

Ten Ludwik to jednak zabojczy :P kolumna i ludwik = 1HZ + mózg wypływający z uszu ;);)

0
  • #13 16 Maj 2004 19:49
    micho a
    Poziom 35  

:arrow: janusz27 nie może być zamknięta strojona bo zamknięta jak nazwa wskazuje musi być szczelna (to teoria w praktyce zawsze szparka 1mm sie znajdzie :( ) pewnie to br
    :arrow: a ja tam wale wasze ludwiki wleje benzyny to dopiero je czad 8)
    (koniecznie nie lutować kabelków żeby iskrzyło przy większej mocy :D )
    wtedy mam super efekt nie do kupienia w sklepie pochodnie :D robi sie gorąco i panienki zaczynają sie rozbierać :D i luz :P
    wadą jest że po czasie głośnik sie spali i nie słychać muzy 8) ale można wymienić i jaaaaazda :D

0