Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

junkers wrp 250 nie zapala gazu w ogóle

horowic 06 Jun 2009 20:40 8418 18
 • #1
  horowic
  Level 11  
  Witam wszystkich i proszę o pomoc tych doświadczonych w naprawach powyższego piecyka. Jak w zapytaniu biedrek1 z dnia 08 Lut 2009 ale mnie nie zapala się też "świeczka" – póki baterie dobre to iskrzy szybko. Jak jest dłużej wyłączony (parę godzin) to się gaz zapala, jak skorzystam parę minut z ciepłej wody to później klops.
 • #3
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Jeśli chodzi o pilot to nieprawidłowa regulacja mikrostyku dotyczącego punktu zapalnia w zależności od spadku ciśnienia wody użytkowej. A potem reszta - czyszczenie palnika i td. Wydaj stówę i miej problem z głowy (i bezpieczny sen).
 • #4
  horowic
  Level 11  
  to nieprawidłowa regulacja mikrostyku dotyczącego punktu zapalnia w zależności od spadku ciśnienia wody użytkowej
  jestem elektronikiem może jakaś wskazówka jak go wyregulować?
  nawiasem mówiąc, ciśnienie wody raczej mam duże.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Na elektrozaworze od świeczki mam 0.38V w po odkręceniu wody, a z innego postu wyczytałem że powinno być 1,4V - jeśli tak to wiadomo dlaczego się nie zapala
 • #5
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Może za duże.
 • #6
  horowic
  Level 11  
  Jak zasilę elektrozawór świeczki z bat. 1,5V piec odpala
 • #7
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  OK. Nie jestem elektronikiem i nie robiłem takich doświadczeń. Ale jeśli tak to zrób j.w. Wtedy winien odpalić w automacie.
 • #8
  horowic
  Level 11  
  Idę to sprawdzić, a w między czasie napisałem to o zasilanie z zewnątrz. Późno już a nikt się nie mył - upałów niema :)

  Dodano po 6 [minuty]:

  Ta regulacja ma wpływ na załączanie samoistne iskrownika bez przepływającej wody ale świeczka się nie zapala

  Dodano po 9 [minuty]:

  Odpaliłem piec zasilając na chwile elektrozawór świeczki i rodzinka poszła się myć - powalcze potem choć nie wiem dla czego jest za niskie napięcie sterujące - uwalona elektronika?
 • #10
  horowic
  Level 11  
  Gdzie można ją najtaniej kupić, lub wypożyczyć na próbę. A może jest jednak coś zewnętrznego co wpływa na to napięcie sterujące elektrozaworem że jest za niskie?
 • #12
  akwedukt
  Level 24  
  To jest klasyczny przykład uszkodzonego sterownika,a co do regulacji mikrostyku nawet jak jesteś elektronikiem nie kręć .Regulację robi się na wyczucie,nieumiejętna regulacja spowoduje zapalanie samoczynne termy przy wzrostach i spadkach ciśnienia w sieci lub proste użytkowanie spłuczki do wc (starego typu).
 • #13
  horowic
  Level 11  
  Już kręciłem, mam nadzieje że wróciłem do poprzedniego ustawienia, to i tak nic nie wniosło w sprawę. Wczoraj późno w nocy się zapalił i dziś rano ze 3 razy zapalił się prawidłowo, teraz jednak znowu nie działa. To średnio wskazuje na uwalenie sterowania elektrozaworem, chyba że w tym zalewie jest zimny lut. (na stukanie nie reaguje)
 • #14
  horowic
  Level 11  
  Zamiast 220 zł za moduł elektroniki 2 zł za BD285,10k i BYP401/100. działa bez zarzutu choć zastanawiające jest że elektrozawór jest wysterowany cały czas a świeczka po parunastu sekundach gaśnie - ktoś wie dlaczego? i czy tak ma być, jak odłączę palnik gł. (zasilanie elektrozaworu) to świeczka się zapala. Muszę coś zrobić aby sterowanie świeczką było tylko do momentu zapalenia palnika głównego (czyli jakieś 5 sek po odpaleniu) ale przy 1,5V jest ograniczone pole manewru - może jakieś sugestie?
 • #15
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Moja sugestia - jeżeli chcesz żyć, to wykonaj czynności: zadzwoń Junkers Serwis tel 0 801 300 810, a potem wydaj te 2 paczki.
  Chyba warte jest tyle Twoje życie ?
 • #16
  horowic
  Level 11  
  Serwis Junkersa jest niepotrzebny bo moduł mogę kupić i wymienić sam - żadna filozofia. Dlaczego uważasz że to co zrobiłem jest niebezpieczna dla mojego życia ? - jakieś konkretne powody.
 • #17
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Myślę że więcej się już tutaj nie dowiesz w tym temacie.Piszą tu w większości ludzie odpowiedzialni,więc nie dziw się że nikt nie chce się podkładać.Jako jeden z wielu w naszym kraju wszystkopotrafiących musisz sam zdecydować,brnąć dalej na własną rękę,czy postąpić zgodnie z radą jednego z kolegów powyżej...
 • #18
  akwedukt
  Level 24  
  Zgadzam się takich Adamów Słodowych jest wielu w naszym kraju a potem i tak to poprawiamy.Co z tego że jesteś elektronikiem skoro nie znasz podstaw działania prostej termy.Pracując w serwisie kilka lat widziałem wielu takich sytuacji że ktoś kręcił lutował i tak niemiał przez dwa tygodnie ciełej wody bo szkoda było kasy na serwisanta.Niech każdy robi to co umie i będzie dobrze.
 • #19
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Temat wyczerpany-zamykam.