Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers wrp 250 nie zapala gazu w ogóle

horowic 06 Cze 2009 20:40 6954 18
  • #1 06 Cze 2009 20:40
    horowic
    Poziom 10  

Witam wszystkich i proszę o pomoc tych doświadczonych w naprawach powyższego piecyka. Jak w zapytaniu biedrek1 z dnia 08 Lut 2009 ale mnie nie zapala się też "świeczka" – póki baterie dobre to iskrzy szybko. Jak jest dłużej wyłączony (parę godzin) to się gaz zapala, jak skorzystam parę minut z ciepłej wody to później klops.

0 18
  • #3 06 Cze 2009 21:51
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeśli chodzi o pilot to nieprawidłowa regulacja mikrostyku dotyczącego punktu zapalnia w zależności od spadku ciśnienia wody użytkowej. A potem reszta - czyszczenie palnika i td. Wydaj stówę i miej problem z głowy (i bezpieczny sen).

0
  • #4 06 Cze 2009 22:07
    horowic
    Poziom 10  

to nieprawidłowa regulacja mikrostyku dotyczącego punktu zapalnia w zależności od spadku ciśnienia wody użytkowej
    jestem elektronikiem może jakaś wskazówka jak go wyregulować?
    nawiasem mówiąc, ciśnienie wody raczej mam duże.

Dodano po 5 [minuty]:

Na elektrozaworze od świeczki mam 0.38V w po odkręceniu wody, a z innego postu wyczytałem że powinno być 1,4V - jeśli tak to wiadomo dlaczego się nie zapala

0
  • #5 06 Cze 2009 22:11
    wawrzeczko_t

Może za duże.

0
  • #6 06 Cze 2009 22:14
    horowic
    Poziom 10  

Jak zasilę elektrozawór świeczki z bat. 1,5V piec odpala

1
  • #7 06 Cze 2009 22:16
    wawrzeczko_t

OK. Nie jestem elektronikiem i nie robiłem takich doświadczeń. Ale jeśli tak to zrób j.w. Wtedy winien odpalić w automacie.

1
  • #8 06 Cze 2009 22:32
    horowic
    Poziom 10  

Idę to sprawdzić, a w między czasie napisałem to o zasilanie z zewnątrz. Późno już a nikt się nie mył - upałów niema :)

Dodano po 6 [minuty]:

Ta regulacja ma wpływ na załączanie samoistne iskrownika bez przepływającej wody ale świeczka się nie zapala

Dodano po 9 [minuty]:

Odpaliłem piec zasilając na chwile elektrozawór świeczki i rodzinka poszła się myć - powalcze potem choć nie wiem dla czego jest za niskie napięcie sterujące - uwalona elektronika?

0
  • #10 06 Cze 2009 23:30
    horowic
    Poziom 10  

Gdzie można ją najtaniej kupić, lub wypożyczyć na próbę. A może jest jednak coś zewnętrznego co wpływa na to napięcie sterujące elektrozaworem że jest za niskie?

0
  • #12 07 Cze 2009 09:30
    akwedukt

To jest klasyczny przykład uszkodzonego sterownika,a co do regulacji mikrostyku nawet jak jesteś elektronikiem nie kręć .Regulację robi się na wyczucie,nieumiejętna regulacja spowoduje zapalanie samoczynne termy przy wzrostach i spadkach ciśnienia w sieci lub proste użytkowanie spłuczki do wc (starego typu).

0
  • #13 07 Cze 2009 12:50
    horowic
    Poziom 10  

Już kręciłem, mam nadzieje że wróciłem do poprzedniego ustawienia, to i tak nic nie wniosło w sprawę. Wczoraj późno w nocy się zapalił i dziś rano ze 3 razy zapalił się prawidłowo, teraz jednak znowu nie działa. To średnio wskazuje na uwalenie sterowania elektrozaworem, chyba że w tym zalewie jest zimny lut. (na stukanie nie reaguje)

1
  • #14 08 Cze 2009 23:19
    horowic
    Poziom 10  

Zamiast 220 zł za moduł elektroniki 2 zł za BD285,10k i BYP401/100. działa bez zarzutu choć zastanawiające jest że elektrozawór jest wysterowany cały czas a świeczka po parunastu sekundach gaśnie - ktoś wie dlaczego? i czy tak ma być, jak odłączę palnik gł. (zasilanie elektrozaworu) to świeczka się zapala. Muszę coś zrobić aby sterowanie świeczką było tylko do momentu zapalenia palnika głównego (czyli jakieś 5 sek po odpaleniu) ale przy 1,5V jest ograniczone pole manewru - może jakieś sugestie?

1
  • #15 09 Cze 2009 08:43
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Moja sugestia - jeżeli chcesz żyć, to wykonaj czynności: zadzwoń Junkers Serwis tel 0 801 300 810, a potem wydaj te 2 paczki.
    Chyba warte jest tyle Twoje życie ?

0
  • #16 09 Cze 2009 11:06
    horowic
    Poziom 10  

Serwis Junkersa jest niepotrzebny bo moduł mogę kupić i wymienić sam - żadna filozofia. Dlaczego uważasz że to co zrobiłem jest niebezpieczna dla mojego życia ? - jakieś konkretne powody.

1
  • #17 09 Cze 2009 14:32
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Myślę że więcej się już tutaj nie dowiesz w tym temacie.Piszą tu w większości ludzie odpowiedzialni,więc nie dziw się że nikt nie chce się podkładać.Jako jeden z wielu w naszym kraju wszystkopotrafiących musisz sam zdecydować,brnąć dalej na własną rękę,czy postąpić zgodnie z radą jednego z kolegów powyżej...

0
  • #18 10 Cze 2009 21:06
    akwedukt

Zgadzam się takich Adamów Słodowych jest wielu w naszym kraju a potem i tak to poprawiamy.Co z tego że jesteś elektronikiem skoro nie znasz podstaw działania prostej termy.Pracując w serwisie kilka lat widziałem wielu takich sytuacji że ktoś kręcił lutował i tak niemiał przez dwa tygodnie ciełej wody bo szkoda było kasy na serwisanta.Niech każdy robi to co umie i będzie dobrze.

0
  • #19 10 Cze 2009 21:38
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat wyczerpany-zamykam.

0