Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik nice + lampa halogenowa

14 Maj 2004 20:48 3545 18
  • Poziom 25  
    mam sterownik NICE do bram, jest tam mozliwosc podlaczenia takiej lampy, sygnalizujacej otwieranie i zamkanie, jednak zamiast niej chcialbym podlaczyc, lampe halogonowa, z czyjnikiem ruchu. Tylko nie wiem jak podlaczyc to do czyjnika ruchu. Efekt ma byc taki: podczas otwierania/zamykania bramy, sterownik wysyla impuls do czujnika podczerwieni, i swieci lampa. Da to sie jakos prosto zrobic ?? z gory thx
  • Relpol
  • Poziom 18  
    Jesli założysz lampe na czujce ruchu to po co chcesz to spinać ze sterownikiem???Przecież wystarczy podłaczyc lampe "normalnie" a czujnik zareaguje na ruch bramy-to po pierwsze.Po drugie sterownik mindy 400 (bo zapewne o ten ci chodzi ) ma wyjście 24v więc nie wiem jaki halogen ci się zaswieci z tego zasilania albowiem jest ono przewidziane pod żarówke która jest oryginalnie w komplecie...pozdrawiam
  • Poziom 25  
    chce jako zasilanie halogena normalne 230 V. a hodzi tylko o spiecie sterowania z czyjnikiem, zeby przy ruchu bramy, dac impuls do czujnika, i zeby zaswiecila lampa.
  • Poziom 13  
    Napisz jakim modelem sterownika dysponujesz?
  • Poziom 25  
    Nice, (nie wiem dokladnie ale ten hyba ten najnowszy), napewno ma on takie wyjscie. tylko nie wiem jak to do czujki lampy podlaczyc, czy bede potrzebowac jeszce jakies elementy ??
  • Relpol
  • Poziom 18  
    To akurat ważne jaki....? troche precyzyjniej napisz co chcesz zrobić ,albowiem jest wiele możliwości rozwiązania tego problemu-można zasterować przekażnikiem ,można zastosować opto sterowanie,można zrobić tak jak napisałem na początku(wtedy bedziesz mógł sobie nastawić czas swiecenia).Wszystko zależy od usytuowania tej bramy i musisz sam zdecydowac jakim sposobem najlepiej to rozwiazać .My tutaj na forum nie widzimy twojej bramy,ani twojego sterownika-pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Swoją drogą to ciekawy pomysł.
    Wydaje mi się ,że ten schemacik ci pomoże.Sprwdź jakie napięcie
    masz na wyjściu do sterowania lampą ( centrale NICE mają 220v albo 24v )natomiast układ powodujący miganie jest umieszczony w lampach.
    W zależności od napięcia zastosuj odpowiedni przekaźnik ze stykami NO
    i NC.
  • Poziom 25  
    sterownik ma wyjscie 24 V. dokladniej... sterownik ma dac impuls do czujnika lamy, i ta ma sie zaswiecic na czas (i tu nie wiem jak bedzie prosciej, albo czas ruchu bramy, albo na czas ustawiony, w czujnikiu). hyba nie mozna inaczej tego wyjasnic :)
  • Poziom 13  
    Ten układ pozwala na używanie czujnika nawet przy nieruchomej bramie.
    W momencie uruchomienia bramy przekaźnik odłączy czujnik a uruchomi
    halogen na czas ruchu bramy.Kiedy brama już zakończy ruch przekaźnik rozłączy halogen i ponownie załączy czójnik ,który powinien zadziałać
    w momencie wykrycia ruchu.Natomiast czas ustaw na czujniku.
    Wydaje mi się ,że będzie to optymalne rozwiązanie.
  • Poziom 25  
    hmmm a teraz mi przyszo do glowy cos takiego zeby lampa palila sie tylko, kiedy jest ciemno.
  • Poziom 13  
    Musisz dodatkowo podłączyć w układ czujkę zmierzchową.
  • Poziom 25  
    a nie da sie zrobic wykorzystujac juz ta czujke z lampy halogenowej ?
  • Poziom 13  
    Raczej jest to niemożliwe pisałeś wcześniej ,że jest to czujka ruchu a nie zmierzchowa.Podaj swój emaill to podam ci stronke gdzie znajdziesz wszystkie instrukcje do wszystkich urządzeń NICE .Ale to tylko dla tego ,że jesteś ciężko dociekliwy 8)
  • Poziom 25  
    ta czyjka jest i zmierzchowa i ruchu. tzw. 2 in 1 :) invx(malpa)op.pl z gory thx
  • Poziom 13  
    2in1 ????
    To mi zabiłeś ćwieka!
    Muszę to przegryść.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Witam.Czas cyklu otwarcia/zamknięcia bramy to kilkadziesiąt sekund,a ztego co napisałeś wynika że dysponujesz pasywnym czujnikiem podczerwieni , który "wygrzewa" się zwykle kilka minut,więc marne szanse z jego wykorzystaniem.Proponuję dwa rozwiązania:
    1. Masz pilota prawdopodobnie dwukanałowego, więc możesz dokupić drugi odbiornik,który na drugim przycisku będzie (oczywiście poprzez przekażnik najlepiej czasowy) załączał oświetlenie lub poprosić o wymianę za niewielką dopłatą odbiornika który posiadasz na odbiornik dwukanałowy (nie wszystkie wersje odbiorników)
    2. Prawdopodobnie w centrali sterującej jest wyjście nie tylko na lampę sygnalizacyjną , ale również na kontrolkę niedomkniętej bramy. To wyjście jest aktywne zawsze kiedy brama nie jest zamknięta. Jest ono typu otwarty kolektor, więc należy je podłączyć do cewki przekażnika który będzie załączał oświetlenie. wyjście jest najprawdopodobniej 24volt -DC. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam napęd nice Robus 400. P odpiolem do niego przekaznik , czujnik zmierzchu, oraz lampe led. Przekaznik podłączony do wyjścia s.C.a. lampa ma świecić w nocy podczas otwartej bramy oraz jej zamykania i otwierania. Moje pytanie jest następujące czy można w jakiś sposób wyłączyć migania podczas otwierania i zamykania bramy??
  • Poziom 9  
    Dziękuję. Teraz tylko pytanie jak to zrobić samemu żeby dzialalo