Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bład odczytu dysku ctr+alt+del

gomezz 07 Cze 2009 10:12 9623 19
  • #1 07 Cze 2009 10:12
    gomezz
    Poziom 8  

Przy włączeniu komputera wyskakuje mi komunikat" błąd odczytu dysku ctrl+alt+del" system sie nie chce załadować proszę o pomoc bo nie wiem co robić . Dysk nie jest zepsuty sprawdzałem go u kumpla i mi zainstalował na nim xp taśmy tez sa sprawne może coś z bootowaniem czasami pojawia sie komunikat dma error albo dma fatal errror .Probowałem: formatow, komed :fixboot ,fixmbr i dalej to samo.

Otwierałem system przez mini xp na cd i dyski normalnie czytal w tym windowsie pliki tez moglem normalnie przeglodac. Wcześniej jeszcze zanim sie to stało, komputer zaczoł sie wieszać w przeglądarce później przy starcie windowsa po kilku resetach pojawil sie ten bląd czasami jeszcze po przekładaniu taśm z primary do secondary się załączył . Reset i znów to samo . Reset biosu tez nic nie daje
    Proszę poprawić składnię zdań oraz interpunkcję
    [jankolo]

0 19
  • #2 07 Cze 2009 10:21
    cichy lis
    Poziom 28  

Witam- przetestuj RAM np. memtest

0
  • #3 07 Cze 2009 10:40
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Spróbuj w biosie ustawić, aby nie bootowało dysku.

0
  • #4 07 Cze 2009 10:41
    mgpentium
    Poziom 16  

Podaj parametry twojego komputera wraz z modelem i marką zasilacza.
    Sprawdź kondensatory na płycie głównej i w zasilaczu.
    Uruchom komputer tylko z jedną kością ramu.

1
  • #5 07 Cze 2009 11:04
    gomezz
    Poziom 8  

płyta p5p800
    p4 3ghz
    pamiec2 gb ram 400
    grafika radeon 2600 xt agp
    zasilacz modecom 500 wat
    dysk cavior 80 gb

0
  • #6 07 Cze 2009 12:22
    Matuzalem

Poziom 43  

bootcfg i fixbot się kłaniają. Zapewne system był stawiany na dysku, którego partycja nie była C: ( pierwszą pierwszego) i - siłą rzeczy - brak na niej plików rozruchowych.
    Potem wyjść może jeszcze niezgodność sprzętu i konieczność naprawy, ale to już dalszy etap.

0
  • #7 07 Cze 2009 12:39
    jankolo

gomezz, ponawiam prośbę. Trzeci raz prosił nie będę.

0
  • #8 08 Cze 2009 17:08
    gomezz
    Poziom 8  

Xylometazolin! napisał:

mozesz mi to wyjasnic dokladnie?
    przeciez jak dam zeby nie bootowalo dysku to sie nic nie uruchomi

0
  • #9 08 Cze 2009 17:58
    Xylometazolin!

gomezz napisał:
    Xylometazolin! napisał:

mozesz mi to wyjasnic dokladnie?
    przeciez jak dam zeby nie bootowalo dysku to sie nic nie uruchomi

Wiesz jak się zmienia kolejność bootowania? Jeśli nie to odsyłam do googli, a jeśli tak to daj kolejność, np. 1. CD, 2.FDD a dysku nie ustawiaj...

jankolo napisał:
    gomezz, ponawiam prośbę. Trzeci raz prosił nie będę.

0
  • #10 09 Cze 2009 17:57
    gomezz
    Poziom 8  

ostatnio wyskoczyl mi blad
    "Boot block compatible version ver.007
    Bad bios checksum, starting bios recovery
    Checking for Floppy"
    Przy czym nadal nie rozumiem co ma mi pomoc wylaczenie bootowania dysku, przeciez w takim wypadku wogole nie bedzie poszukiwal windowsa na dyskach a przeciez nie o to chodzi.

0
  • #11 09 Cze 2009 19:42
    sla1971pw
    Poziom 2  

Mialem kiedys taki sam problem,i winowajca okazal sie ram.

0
  • #12 09 Cze 2009 20:34
    Mario1980
    Poziom 16  

Witam. Moja propozycja jest inna podziel partycje jeszcze raz ponieważ jak myślę zgubił gdzieś łańcuchy boot możesz to zrobić u kogoś albo samemu w jaki sposób? Na torrentach pojawił sie taki system operacyjny który startuję jako system operacyjny z płyty nazywa się Hiren's boot dokładnie tak Hirens.BootCD.9.7.with.keyboardpatch-MaxT.dk.zip. Obiecuje ci że bedziesz zadowolony ponieważ wielokrotnie korzystałem z tego oprogramowania możesz mieć niesprawny dysk z taką informacją jak masz ja też miałem i podzieliłem bo partycje rozruchową tworzy w RAM jesli to się nie uda bedziesz wiedział ze padły kości ale spróbuj tylko ściągnij system jego waga to 170 mega możesz pokusić się również o start z pendrive też to umożliwia ale spróbuj pierwszego i napisz co sie stało dalej. Pozdrawiam

Moderowany przez mat_ed:

Ostrzeżenie za polecanie pirackiego oprogramowania.

1
  • #13 10 Cze 2009 15:41
    gomezz
    Poziom 8  

startowalem z jedna pamiecia ram i nic to nie dalo czy wlozylem 512 czy 1 gb w kosci nadal wystepowal ten sam błąd a ,memtest nie wykrył żadnych błedow .Zasilacz jest sprawny

0
  • #14 10 Cze 2009 16:14
    Matuzalem

Poziom 43  

A ten wysypany BIOS, o którym wczoraj pisałeś - komunikat cytowałeś - to został odratowany?

PS.
    To co napisałem w poprzednim poscie zostaje w mocy.

0
  • #15 10 Cze 2009 18:13
    gomezz
    Poziom 8  

Po komendzie fixboot wyskakuje ten sam bład tylko ze po angielsku disc read error occured .

Przy formatowaniu partycji w Partition magic wyskoczyl mi błąd error 701
    i zrobalem sobie partycje ,nastepnie przy probie właczenia komputera wyskakuczyło mi takie okno caution : this hard disk may be infected by vi* .
    fix mbr nie dziala bo wyskakuje ten error 701 nawet jak chce wgrac w programach dosowych cos na dysk jakis maly pliczek to tez wyskakuje error 701 scandisk tez go wykrył i nie chcial przeskanować natomiast po podłączeniu innego dysku wyskakuje mi "bład dysku " a nie jak przy caviorze "błąd odczytu dysku ":

uzywalem programu victoria 3,3 ktory nie wykrył żadnych bad sectorów

kumpel mi zainstalowal na dysku partycje i wgrał na niego pliki u nie go czyta mój dysk normalnie a u mnie wyskakuje okno " błąd odczytu dysku"

mam ten soft o którym pisał mario i moge wejść przez niego do okrojonego windowsa w nim widzi normalnie dysk twardy i normalnie go czyta

Program partition commader wyswietla błąd Disk I/O error time-out with no responce

0
  • #16 10 Cze 2009 18:42
    jankolo

gomezz, dość tego!! Za uporczywe niechlujne pisanie dostajesz ostrzeżenie. Oczywiście masz OBOWIĄZEK niezwłocznie poprawić błędy w postach. Naucz się pisać zdania z normalną składnią, oraz naucz się, jak się stawia znak spacji: przed znakiem interpunkcyjnym czy też po nim.

0
  • #17 10 Cze 2009 20:33
    Mario1980
    Poziom 16  

Witam skoro tak to sprawdź swoje taśmy połączeniowe z dyskami i napisz co dalej się stało

A tym bardziej, ze te wiadomości świadczą, że problem jest tylko w okolicy HDD. Prosiłbym abyś włączył kompa, rozładował siebie gdzieś do kaloryfera, żeby nie było przeskoku iskierki i dotknął pamięci BIOS czy aby nie jest zbyt za gorąca, a jak masz miernik z termometrem to przyłóż do niego i odczytaj temperaturę najpierw z dyskiem podpiętym do płyty głównej a później bez dysku. Myślę, że normalna temperatura to około takiej jak ma twoja płyta główna a nawet mniejsza, większa będzie świadczyła ze pamięć BIOS uległa awarii bądź urządzenie zewnętrzne uniemożliwia jej normalną pracę a w tym przypadku może to być dysk twardy.

0
  • #18 11 Cze 2009 17:48
    gomezz
    Poziom 8  

kosc biosu tak na czucie to jest zimna nie grzeje sie

0
  • #19 11 Cze 2009 17:54
    jankolo

gomezz, zobaczymy kto będzie bardziej konsekwentny: Ty w lekceważeniu poleceń moderatora czy ja w stosowaniu kar regulaminowych. Za kolejne zlekceważenie polecenia otrzymujesz blokadę możliwosci pisania na forum do dnia 30.06.2009. Po upłynięciu czasokresu kary masz obowiązek wykonania poleceń moderatora czyli poprawienia niechlujstwa w swoich postach.

0
  • #20 12 Cze 2009 21:55
    Mario1980
    Poziom 16  

Sprawdzałeś taśmy IDE? A BIOS myślę, że sprawdzałeś tak samo na dysku jak i bez dysku. Zamień je jeśli masz ich więcej.

0