Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja tv naziemnej w domu jednorodzinnym

Augabuga 07 Cze 2009 10:59 5679 9
  • #1 07 Cze 2009 10:59
    Augabuga
    Poziom 9  

Witam forumowiczów chciałbym skonsultować się w sprawie instalacji tv naziemnej w domku jednorodzinnym w miejscowości Klępnica-> Zachodniopomorskie. Obecnie posiadam antenę siatkową którą odbieram TVP1 TVP2 i TVN. Chciałbym poprowadzić instalacje sygnału na 3 telewizory przy czym najlepiej gdyby dało się odbierać Polsat, tv4 i tvp3. Spodobał mi się schemat instalacji podany przez firmę dipol http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv_naziemnej_w_domu_jednorodzinnym_schemat01.htm ale cena wzmacniacza mnie przeraziła gdyż chciałbym się zmieścić w całości najlepiej w 100zł.

Czytałem trochę o tym na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Z góry dziękuję za pomoc.

• #3 07 Cze 2009 13:02
    Augabuga
    Poziom 9  

Dlatego myślałem o dokupieniu jednej bądź 2 anten dipolowych zwrotnicy i wzmacniacza, i czy mógłby ktoś dopasować taki zestaw najlepiej w jednym sklepie i jak najtaniej nie musi to być towar z górnej pułki gdyż jest to tylko domek letniskowy z którego korzystam 4 razy w miesiącu. Zależało by mi głównie na odbiorze Polsatu, tvpinfo i tv4 ponieważ i tak zamierzam zakupić http://telewizjanakarte.pl/kanaly.html..
    Najbliższą lokalizacją stacji jest Łobez http://radiopolska.pl/wykaz/pokaztv_nwoj.php?pid=16 około 10km w lini prostej do mojego domu.

• #4 22 Cze 2009 09:26
    Augabuga
    Poziom 9  

Był by ktoś wstanie mi pomoc?? Wiem, że się edytuje posty a nie pisze jeden pod drugim, ale niestety czekam juz bezskutecznie 2 tygodnie na odpowiedz na moje pytanie.:cry:

• #5 22 Cze 2009 15:30
    Marcin91
    Poziom 23  

Jak masz 10 km. do nadajnika to wystarczy antena z symetryzatorem na pasmo w którm nadawane sa programy które Ciebie interesują i rozgałęźnik aktywny i tyle.

• #6 22 Cze 2009 19:26
    Augabuga
    Poziom 9  

Czy byłbyś tak miły i mógłbyś mi złożyć taki zestaw w jednym ze sklepów internetowych i podać linki gdyż nie za bardzo wiem, które części będą najlepsze. Z góry dziękuje.

• #8 23 Cze 2009 15:51
    terrade
    Poziom 36  

Augabuga napisał:
    ...ale niestety czekam juz bezskutecznie 2 tygodnie na odpowiedz na moje pytanie.:cry:
    Miałem odpowiedzieć, ale mi się odechciało, bo poprzeczka cenowa jest niska, duże wymagania, a moja ewentualna rada nie działa (?).

Odległości to 18km do Sławoborza ze sporymi mocami 100-200kW i 27km do Toprzyka z dobrymi 20-40kW, fatalny kąt 90 stopni.
    Moja rada jest prosta: siatka ze wzmacniaczem LNA-101 (zaraz znowu się komuś nóż w kieszeni otworzy), skierowana dużo bardziej na Toporzyk. Tylko ona jest w stanie złapać oba nadajniki. Ale Ty już masz siatkę i niby nie łapiesz Toporzyka?

Inaczej to już nie te marne 100zł, ale np. dwie anteny logarytmiczne i zwrotnica kanałowa, droga (a może nawet bardzo droga) bo kanały są bardzo blisko np.58 i 60.

• #9 23 Cze 2009 17:00
    Augabuga
    Poziom 9  

Więc narysowałem przykładowy wygląd instalacji moglibyście poprawić mnie, co zrobiłem źle a o czym zapomniałem i podać nazwy części, których nie byłem pewny oznaczone "??" Z góry dziękuję za okazaną pomoc.Instalacja tv naziemnej w domu jednorodzinnym

Obecnie odbieram tą anteną siatkową w dobrej jakości TVN, TVP1 i TVP2 gdzie przy każdym tv zamontowany jest zasilacz antenowy, gdyż nie znam sie na instalacjach telewizji naziemnej.

• #10 24 Cze 2009 16:41
    terrade
    Poziom 36  

Napisałem co zrobić, a co do fragmentów postu powyżej to:
    -logarytmiczna nie potrzebuje symetryzatora
    -tu zwrotnica kanałowa wyjdzie bardzo drogo
    -sumator się nie nadaje, bo będą duże zakłócenia (odbicia itp. czytaj inne tematy), z drugiej strony możesz spróbować, będzie kiepsko ale tanio (tyle, że mój wcześniejszy pomysł powinien dać lepszy odbiór).
    Zanim coś kupisz to najpierw obróć siatkę na Toporzyk i zobacz jaki efekt.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME