Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Atlantel 35 ] Audioline LCD nie śmiga

07 Cze 2009 11:17 1087 3
  • Poziom 15  
    Witam

Ostatnio wpadł mi w ręce bezprzewodowy atlantel 35 z niedziałającym lcd, znalazłem ten post
    post o lcd

z tym, że ja w moim niestety uwaliłem tą plastikową cienką tasiemkę podczas nieumiejętnego demontażu, czy znacie jakieś rozwiązania w tej sprawie?

edyt. nie doczytałem, czy można sprecyzować jak zamontować te gumki?

Cytat:
    Witam. Ja usuwam taśme i podkladam gumki przewodzące. Szybkę z przodu trzeba odkleić, oczyścić i przykleić na kropelkę. Różnice wysokości między LCD i szybką trzeba uzupełnić wypełnieniem(ja daje wyklejki z komórek). Płyta ładnie dociska całość i taki LCD już nie wróci na nie działanie.Przy okazji dobrze jest zrobić klawiature(czyszczenie). W ten sposób naprawiłem już kilkadziesiąt Audioline 20,25,30,35.

edyt no 2

Znalazłem taki oto link, może ktoś powiedzieć która gumka przewodząca będzie odpowiednia?
    Link
  • Poziom 33  
    jak uwaliłeś tą tasiemke to tym sposobem usmierciłeś ten wyświetlacz na amen.... poza tym to jak padała tasiemka nikt tego nie naprawiał nawet na gwarancji tylko wymieniał całą płytkę .... szkoda czasu na to badziewie to nie siemens.....
  • Poziom 15  
    zwróć uwagę na cytat, który zamieściłem

Cytat:
    Cytat:
    Witam. Ja usuwam taśme i podkladam gumki przewodzące. Szybkę z przodu trzeba odkleić, oczyścić i przykleić na kropelkę. Różnice wysokości między LCD i szybką trzeba uzupełnić wypełnieniem(ja daje wyklejki z komórek). Płyta ładnie dociska całość i taki LCD już nie wróci na nie działanie.Przy okazji dobrze jest zrobić klawiature(czyszczenie). W ten sposób naprawiłem już kilkadziesiąt Audioline 20,25,30,35.

czyli jednak da się tak zrobić
  • Poziom 12  
    Witam.
    Da się bo jak widać po moim opisie zrobiłem ich naprawdę dużo tylko dzięki temu że udało mi się dostać gumki przewodzące o odpowiedniej wysokości. Jak się skończyły musiałem docinać z innych ręcznie. Gumki można wyciągnąć z kalkulatorów lub innych urządzeń z LCD. Początkowo naprawiałem tylko taśmy ale wracały na reklamacje. Tak jak napisał oscar producent wymieniał całe płyty na gwarancji. Jeśli jest z tym jakiś problem to można do mnie przysłać.