Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utrata dwóch partycji, DMDE nie rozpoznaje dysku

07 Cze 2009 11:30 1947 2
  • Poziom 10  
    Witam!!

Siedzę już nad tym problemem od wczoraj rana.... Mój dysk to seagate ST9120822AS 120GB, oryginalny z laptopa lenovo 3000 n200...

wczoraj podczas pracy na komputerze zaczął nagle intensywnie pracować wydając przy tym dziwny pisk, nagle ujrzałem bluescreen, potem już windows sie nie włączał (bluescreen przy włączaniu). w instalatorze windows pokazuje moje obie partycje (c: 24,4GB, D:87,3GB) jako nieznany system plików.

podłączyłem go do kieszeni i w windowsie widział normalnie obie partycje, ale tylko do czasu jak spróbowałem skopiować dane z d na inny dysk... wtedy zawiesił sie, a po restarcie partycja miała już system plików RAW i wielkość 0.

Do tej pory problem jest podobny do kilku znajdujących sie na forum, ale gdy chciałem odczytać 0-100 LBE, ujrzałem coś takiego:

Po kliknięciu OK zwaraca oczywiście błąd "Invalid parameters"
    Możecie mi jakoś pomóc? nie chcę za dużo namieszać, ponieważ dane na tym dysku są dla mnie dość ważne

S.M.A.R.T

• Poziom 10  
    Wielkie podziękowania dla kolegi nirvanowca za pomoc...

W moim przypadku rozwiązaniem okazała sie sama kopia posektorowa, choć myślałem ze to bedzie dopiero początek.... Wykonałem ją programem DMDE spod DOS. Po 12h kopiowania na drugi dysk o identycznej pojemności okazało się, ze skopiowany dysk pracuje normalnie.... obie partycje są widziane, a wszystkie dane nienaruszone....

Narazie nie wiem co było przyczyną awarii dysku z braku czasu na jego testowanie, ale jak tylko skończy mi sie sesja, to napewno go przetestuję i napiszę.