Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 MkII 2005 bład ESP/ASR

07 Cze 2009 12:35 5387 4
  • Poziom 11  
    W moim MkII 2005 break po naprawie przełącznika kierunkowskazów wyskakuje błąd awaria systemu ESP/ASR, nie wiem czym może być to spowodowane, czy jest to wina przełącznika w najgorszej sytuacji czekać mnie będzie wizyta w serwisie (100km). Czy istnieje inny sposób na sprawdzenie newralgicznych punktów (i gdzie ich szukać) które mogły się przyczynić do tego błędu. Ponadto moja cytryna niedomaga też z asystentem parkowania, na początku coś przerywało a teraz świeci się tylko service. Czy można w prosty sposób sprawdzić czujniki lub okablowanie?
  • Poziom 26  
    Niestety potrzebny jest dobry przyrząd diagnostyczny ,przełącznik ma czujnik położenia kierownicy który trzeba skalibrować,w asystencie trzeba sprawdzić błędy.
  • Poziom 16  
    zaden kts launch nie daje rady z psa chyba tylko lexia proxia pp
  • Poziom 11  
    stawialbym ze kom do wymiany... zrob odczyt defektow w serwisie wykonaj kalibracje kiery i wtedy wszystko sie wyjasni... a co do radaru wystarczy ze jeden z czujnikow ulegnie uszkodzeniu radar jest rozlaczany lacznie z czujnikami mimowolnego przekroczenia pasow jesli takowy C5 posiada... czesto dzialo sie ze czujniki zalewaly sie woda i robilo sie zwarcie... czasami pomagalo osuszenie i konserwacja czujnika.ow
  • Poziom 11  
    dziękuję za podpowiedzi, będę niestety musiał się wybrać do serwisu. O efektach poinformuję.